Свеж
Instarry 5d Diamond сликарство со голема големина целосна вежба Sunrise Sunrise Mosaic Cross Cross Stitch Home Decor Decor Arts and занаети 47.2x23,6 инчи

Instarry 5d Diamond сликарство со голема големина целосна вежба Sunrise Sunrise Mosaic Cross Cross Stitch Home Decor

Достапност: Достапно.
DEN 2.67

1* Дијамантски сликарство и комплет за дијаманти и пинцети 2* Алатки (пенкало за дијаманти, фиока за дијаманти, цврст лепак). Област за залепување : Целосна вежба. Облик : Тркалезен дијамант. Материјал : 5Д смола дијамант, платно. П : Дали треба да подготвам други алатки?. О : Производот ги содржи сите алатки и материјали што ви се потребни. Само треба да уживате во тоа. П : Тркалезен или квадратен дијамант? Дали е ова делумно или целосно подрачје за залепување?. О : Тркалезен дијамант и убаво е! Тоа е целосно сликање со дијаманти за залепување. Ова значи дека целата своја слика е покриена со дијамантски точки. П : Што треба да направам ако истечам од дијаманти?. О : Можете да користите имагинација и да ги замените со дијаманти од други бои. Или нашата услуга по продажбата може да ви обезбеди повеќе дијаманти. П : Дали сликата има лепило на неа?. А лепилото е покриено со транспарентна заштитна хартија. Можете да залепите дијаманти додека ја движите транспарентната хартија. П : Може ли 10 -годишник да го стори ова?. О : Мојата 8 -годишна внука прави помала слика за дијамантската уметност, па би помислила дека 10 -годишник би можел да го стори тоа. Постојат 2 комплети алатки за нас да ги направиме заедно. Тоа беше многу среќно попладне. 【Голема големина】 Instarry се фокусира на сликарство со голема големина од 5Д дијаманти. Голема големина значи појасни обрасци и поживописни детали. Шарена и тродимензионална, поубава од вез на вкрстено бод. Комплетот за сликање со дијаманти е лесен за реализирање на класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правењето. 【Плеска! 26 аспекти】 Instarry избира тркалезен дијамант кој чинеше повеќе од квадратен дијамант и користи уникатен процес за да намали повеќе аспекти на дијамантот. Во споредба со другите слики со дијаманти, тој е повеќе сјаен и убав. 【Уживај! 】 Завршувањето на DIY Diamond Art е процес на прилагодување и споделете среќно време со вашето семејство или пријатели. Може да донесе чувство за достигнување. Willе се подобри во соработката на родител-дете во образованието кога ќе ја завршите оваа дијамантска слика со вашето дете. 【Посебно платно】】 instarry diamond art комплети е водоотпорно HD сликарство, не-безобразно платно, целосна вежба, со детални упатства и совршено појавување на бојата. И самата слика има леплива позадина. Дијамантот цврсто се држи и нема да падне. 【После услугата】 Ние нудиме бесплатна услуга за дијаманти за повторно испраќање ако немате дијамант. Завршено сликарство со дијаманти е модерен декор на домашен wallид, погоден за спална соба, дневна соба, канцеларија. И тоа е добар подарок за роденден и фестивали. 【Голема големина】 Instarry се фокусира на сликарство со голема големина од 5Д дијаманти.

За производот

Купувачите избираат и

5мм на нож : Металниот раб на нож за мазно сечење, готовиот заоблен агол е 5мм, што се однесува на заоблен�

15 зачудувачки холографски бои : Понудете метална завршница додека обезбедувате секундарна завршница н�

Силикон умира избор за пријатели кои сакаат да прават DIY СВЕТСКИ ПАНЕЛ Направено од силиконски материја

Кожен каиш пакуван : рамен кожен кабел дебел 2,6 мм, широк 0,5 инчи / 12мм и долга 118 инчи / 3м за работилница за

Големина : 3,2 см x 5,8 см (1 инч x 2 инчи) Класификација : приврзок за клучеви, отворач, клипери за нокти Каракт�

Направете чист жлеб од 1 / 16 "до 11 / 2" од работ Вклучено сечилото Не се потребни дополнителни алатки за при�

【Голема големина】 5Д со голема големина на сликарство со голема големина значи појасни обрасци и пожив

Големина : 3,2 см x 5,8 см (1 инч x 2 инчи) Класификација : приврзок за клучеви, отворач, клипери за нокти...

Природна рачка од дрво Софистицирана глава за заптивка од месинг Ласерско гравура чист отпечаток...

Очи со мед пчели : сет од 2 темно килибарна боја, мед пчела инспирирана со рачно изработено стакло око каб

Пакетот вклучува : 1 парчиња единечна алатка за трескање на железо како прикажување на слика Материјал :

【Материјал】висок квалитет на цврсто месинг на месинг, собрано и антикаса, третман со антиоксидација с�

Материјал : Пластика, лесен и удобен, силен материјал Големина : приближно 18 x 7,5 см / 7,09 x 2,95 инчи Ова е сек

Минијатурни, високо квалитетни ножици кои се забавни и безбедни Совршена големина за вашите идеи, торба

Ова е рачен секач за добиточна храна, ако ја повлечете кожата фрлена Кожна маса на горната чипка за чипк�

Стаклени очи : стаклени око кабохони за правење накит, скулптури со кукли, таксидермија и други проекти �

Панч за цвеќиња од хартија : Панч за занаетчиски дупки Погоден за занаети за DIY, уметнички дела, украсете

Боја : Беж сребро Пакетот вклучува : четка за топка од 100 x волна Само горенаведената содржина на пакетот,

За Quilling Papercraft DIY уметнички дела Материјал : Пластика + меко дрво Боја : табла за килинг : сина, бела, розова,

Фолија Декоративна леплива лента за лента за миење садови за точки од злато сет од 4 Производител : Фолиј

Добар материјал : Флексибилен силиконски светлосен, кој се користи за правење бонбони со чоколади и мож�

☆ Одличен дизајн : Оваа хартиена мувла е изработена од висококвалитетни материјали за хартија Елегантн

Декоративен удар може да удри многу од овие ситни шема со чисти намалувања и да направи многу домашни ка

Печат на кожен дијамант : Алатката за печат на печати од 3Д дијаманти најчесто се користи за резба на кож�

Овој пигмент во прав од ренџер совршен бисер создава заслепувачки бисерни ефекти Специјално развиени с

25мл не'рѓосувачки челик боја восок лажица гроздобер DIY плик запечатување печат восок лажица Соодветна г

Доаѓа со нашиот комерцијален ножици (ТМ), кој ги држи и ги фаќа ножиците Пакет со вредност со 4 големини г

Дрвени кругови со дупки : Пакетот вклучува 120 парчиња недовршени кругови на дрво со дупки, секој тркалез�

Нашите бази на сапун имаат 100% чист, природен кошер глицерин Користеното палмино масло е од компании кои

12 листови по пакет Двострана хартија Едната страна е вар со бела цветна шема Обратната страна има шема н

Scroll