Свеж
Викенд Обичен печатен шема за шиење за 19 кукли „Мортимер и Питер Певенси“

Викенд Обичен печатен шема за шиење за 19 кукли „Мортимер и Питер Певенси“

Достапност: Достапно.
DEN 207.20

Професионално дизајнирана шема за шиење за облека за кукли Моделот е лесно да се следат упатствата во плик во кој се наоѓа фотографија од завршениот фустан и пликот погодно ги држи парчињата на образецот. Нуди над 450 шаблони за шиење за облека за кукли. Професионално дизајнирана шема за шиење за облека за кукли. Моделот е лесно да се следат упатствата во плик во кој се наоѓа фотографија од завршениот фустан и пликот погодно ги држи парчињата на образецот. Нуди над 450 шаблони за шиење за облека за кукли. За разгледување е викенд случајно за 19 "Мортимер Морт и Питер Певенси кукли. 22 "и некои кукли на БЈД. За да пронајдете шема, пребарувајте го нашето име или името на куклата за која ја шиете.

За производот

Купувачите избираат и

Одлично за општа употреба, такво сечење преку хартија, залихи на картички, тенок картон, лента, фотограф�

Продаден како 50 / пк Тешка категорија 100% сулфитобоен со ДДВ со подолги, посилни влакна Доволно тешко за д

Единствени стаклени очисет од 2 кафеави и сини сини мачки рачно изработени стакло око кабохони ќе додад�

Пакетот вклучува : Еден пакет содржи 40 чисти божиќни украси Повеќекратни големини : Нашите јасни пласти�

【Најбрзо лекување Нема леплива】 Видароса 4 та УВ смола може да се зацврсти целосно за 4045 секунди под УВ

Неверојатна вредност и погодност добиваат 12 форми во 1 калап овој ексклузивен Делфи е фантастична вредн

Силиконски калапи Боја : Тиркизна Направено во Кина Машината за миење садови безбеден, лесен за употреб�

Мој умот на мојата светла колекција Овој пакет содржи дваесет и пет идентични листови од 12x12 инчи двостр

Ултра остри лопати : Нашата тешка должност има супер остри лопати, кои можат да обезбедат удобно, свилен�

Пакетот вклучува 10 парчиња x панк завртки + завртки Димензија Вкупна должина : 0,8 " / 2cm; Максимална DIA : 0,4" /

Полиестер, креп Бренд : Занаети од Минерва Количина : на метар Ширина : 60 ​​" / 1,50 метри Состав : 100% полиес

Силиконски калап за слабеење Длабока 2 ”висока x 4,75” ширина x 1 ” За употреба со миризливи монистра на ар

120 парчиња недовршено квадратно дрво 4 x 4 инчи квадратни празно необработено дрво Доволно за да ги задов�

Шаблон со висок квалитет, врежан за занаетчиство на хартија Шаблон се вклопува во популарни машини за �

Материјалот DIY С / влакна за вашата според обемот на главата на куклата Погодно за ОБ, за ПБ, за Курн, за До

【Супер удобна рачно изработена смола】 Пенка за сликање со дијаманти е направено од 100% рачно изработен�

Сет од 2 10мм рачно изработени стаклени кабини за очи за правење накит, скулптури со кукли, таксидермија, �

❤ Висок квалитет на материјал Овие удари со тркалезни дупки се изработени од ABS школка и легура сечило ш

Куретаке хартија Панч курепнш мало светло сино тело, форма на гулаб Панч за хартија од јапонски стацион�

Дебело 0,58мм, високо квалитетно цело зрно 100% оригинални кожни листови кои изгледаат, мирисаат и се чувст�

Шаблон со висок квалитет, врежан за занаетчиство на хартија Шаблон се вклопува во популарни машини за �

Магнетните лепи точки се совршени за помали проекти Лесен за употреба едноставно излупете, притиснете �

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Оваа 100% сосема нова и високо квалитетна фото карт

Големина : 6''x8'''Pre Press Mold Материјал : Телото е 6061 алуминиум, а површината е сребрена анодизирана...

Дијаметар на капаче : 9мм, должина на пост : 10мм, базен дијаметар : 9мм Големината на дијаметарот на капаче�

Материјал : Нашиот помпом е направен од пропатен, мека и лесна тежина, а стеблата на Ченил се направени о�

Употреби : Кожа за пробивање, може да ги пробие рамномерните и уредните дупки на кожа Удобна зафат : Поли�

Име : Рачно изработен секач за ладен сапун Едноставна инсталација и удобно работење Висококвалитетна д�

Нежните ротација : Со многу малку триење се врти непречено и тивко Стил на чадор : „Yarn Winder“ ја користи ов

Крпа Само миење на рацете ? Минијатурни врвни капи мини врвни капи се изработени од здрав материјал за т

Користете : слики, надворешно пакување : кутија во боја, форма : сингл Материјал : смола, област за залепув

A = лепак 500g пакет Shandong Specials Authentic Donkey Skin Nian Shengtang A = лепак блок 阿 = 胶 500 克装 山东 特产 正 驴 皮念生堂 阿 阿 = Прво по

Гроздобер хартија за отпадоци : getе добиете вкупно 8 резерви за отпадоци од гроздобер стил, 8 декоративни

Создадете граници или рамки за вашите картички Совршено за употреба со мастила за вознемиреност...

Големина : 3,2 см x 5,8 см (1 инч x 2 инчи) Класификација : приврзок за клучеви, отворач, клипери за нокти Каракт�

【Зошто cukcut Неискусно преносно мастило? Покрај тоа, има флуоресцентен ефект под УВ светлината, а ефектот

Големина : 3,2 см x 5,8 см (1 инч x 2 инчи) Класификација : приврзок за клучеви, отворач, клипери за нокти...

Големина : 5 големина за избор (1 инч = 2,54 см) Постерот е отпечатен на платно што е еден вид најдобар матери�

Шаблон со висок квалитет, врежан за занаетчиство на хартија Шаблон се вклопува во популарни машини за �

Околу мерење на Бред : Бред е приближно 9мм х 5мм; Дебелина : 0,5мм, соодветна големина за повеќето ситуации

не'рѓосувачки челик Алатки за скара : Многу корисно за сечење на конец и завојување на вез за вез, микро в

Анимирани стаклени очи : Промена на холографски змеј стакло кабохони за правење накит, скулптури со кук�

Најпопуларното сечило за хоби ножеви, 100% направени во САД од јаглероден челик со фино точка исправен ра�

Scroll