Свеж
Тик 13084 Радијатор Компатибилен со 2009-2015 Доџ Патување

Тик 13084 Радијатор Компатибилен со 2009-2015 Доџ Патување

Достапност: Достапно.
DEN 1200.96

●Совршено Вклопување● Директна замена НА ОЕ Со прецизна опрема за паѓање и лесна инсталација ●Врвен Квалитет ● Алуминиумски цевки Со Врвен степен И прецизно преклопени и решеткани алуминиумски перки обезбедуваат оптимална ефикасност на ладењето. ●Исклучителни Перформанси€ Споредливи цевки и теренот на перките со колегата ОЕ што произведува сличен волумен на проток на течноста за ладење за да ги исполни или надмине перформансите на ОЕ. ●Засилена Сигурност● Над и надвор од подобрувања како што се алуминиумски влезни прстени, внатрешни ребра на резервоарот, експанзиони жлебови и двојни заглавија за да се спречи истекување и да се обезбеди продолжена издржливост. За да се врати ефикасноста на фабричкото ладење на вашето возило, сите тик радијатори се еквивалентни на ое конструкција за број и поставување на цевки за течност и перки за ладење. За оние радијатори со ладилници за масло за пренос, резервоарите се обликуваат со употреба на полимерна пластика отпорна на топлина, со висока густина за дополнителна заштита од екстремни температури на моторот. Секој тик радијатор е тестиран на истекување пред да ја напушти фабриката за да обезбеди постојан квалитет.

За производот

Купувачите избираат и

Комплет вклучува 70 х Цевки За Гориво Брзи Конектори 12 х Директно спојки Најлонска цевка во 3 ID 2 x 6mm ID x 340mm

Компатибилен со ШЕВРОЛЕТ, ЏЕНЕРАЛ МОТОРС, ГМ, МАН, ПОНТИЈАК и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот

Количина На Пакетот : 1 Тип На Производ : Авто Додаток Димензии на пакетот : 17,78 см (Л) х 26,924 см (Ш) х 65,786 см (Ч)

Компатибилен СО МАЧКА, ФОРД, ЛИНКОЛН, ЧОВЕК, МЕРКУР и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на �

Оригинален Оем Фабрички Дел Во Оригиналното Малопродажно Пакување Оем квалитет и Директна опрема Зага�

Гумени Вратот Печат, 1 Тава Заптивка Димензии на пакетот : 32,9 H x 12,5 L x 18,8 W (сантиметри) Тежина на пакетот : 0,

ГБЦ БАКЕЛИТ АВТО ОСИГУРУВАЧИ ЕВРОПСКИ АПЛИКАЦИИ ЗА АВТОМОБИЛИ ГБЦ БАКЕЛИТ АВТО ОСИГУРУВАЧИ...

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

Компатибилен СО СЛУЧАЈ, ЧОВЕК, ПОЛАРИС, ОВЕН и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД �

Компатибилен Со Нисан и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД вашата оригинал

Компатибилен СО МАЧКА, ЧОВЕК, МИЦУБИШИ и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД

Комплети За Замена НА Спојката ОЕМ : Нашите замаци Со двојна маса Лук ДМФ019 одговараат на огромна разнов�

WRANGLER БРАНИК РАКЕТИ : Оклоп Браници со brawny & задебелен стил, трансформирајте ја вашата опрема Високите ли�

Идеална замена ова склопување на вентилаторот за ладење на моторот беше прецизно дизајнирано за да одг

Комплет доаѓа во комплет со филтер, заптивка и метална јака, доколку е потребно Заптивката има четири по

Специфично Возило : 5 Копчиња 315mhz Далечински Управувачи Клуч замена За 2015 2016 За КАДИЛАК СРХ и многу повеќ

Ја заменува спојката на вентилаторот, покровот на вентилаторот и новите држачи за покровот на фабрички�

Димензии на пакетот : 43,18 cms (L) x 19,304 cms (W) x 9,398 cms (H) Количина На Пакетот : 1 Тип На Производ : Авто Додаток Земј

€Fitment®Компатибилен со Honda Odyssey 19992004 €Дизајн●Долготрајни Перформанси Запечатен Мотор, Висококвалитетн

Професионална, премиум резервна замена Обезбедува перформанси и сигурност што ги очекувате Од ACDelco...

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

Совршена заменаобратна конструирана за изглед, вклопување и функционирање точно како оригиналното рет

близнактубетехнологија, наменета за Европски автомобили Специјално калибриран за да помогне во обнову

Компатибилен СО КРАЈСЛЕР, ЧОВЕК и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД вашат�

Спојлер За Усни На Предниот Браник SDPVorn Совршено одговара на 2022 2023 11Ти Генерал Граѓански Хечбек И Си Мод�

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

Qu8 (пред купување, ве молиме испратете ми епошта до вашиот модел година ●МАТЕРИЈАЛ● Изработен со Висок�

Проценето зголемување на коњските сили од 8,4 КС при 7300 ВРТЕЖИ во МИНУТА Сите Доводи За Воздух НА АЕМ доаѓ

Фитмент Белешки : Е60 Дизајниран Со Најновиот Софтвер И Произведен Со Модерна Алатка Директна Замена За �

Оригинален Форд Дел 7Т4З7А098Б Дизајниран од форд специјално за вашето возило Форд квалитет изградба Гара

Дизајниран за оес форма и функција Вклучени се сите потребни фитинзи или хардвер Јадрото е индустриски

Тежина на пакетот : 2,45 фунти Вклучени компоненти : Спојката На Вентилаторот Дел број : 3552 / 0002001922 Оем екв�

Задниот Десен трим панел врата рефлектор поправка опфаќа враќа премиер ноќ видливост Достапен, суперио

Екстремните Перформанси Исполнуваат Екстремен Стил Тркачки Автомобил Како Ракување Долен Центар на Гр

Основни Димензии : 173 / 4" Висока х 227 / 8 "Широка х 2" Дебелина ;Вкупни Димензии : 231 / 2" Висока х 251 / 2 "Широк х 23 /

Димензии на пакетот : 5Количина На Пакет : 1 Тип на производ : Авто Дел Тежина на пакетот : 1,4 килограми Од 198

ФИТМ : замена на контролната единица на вентилаторот за Ладење за 38710ХМ7004 TRX400 FW Надзорник 400 4 X4 1995 1996 1997 199

Произведени според СТАНДАРДИТЕ НА АФБМА користејќи висококвалитетни материјали Брегот до Брегот обез�

Зголемена заштита и функција за задоволување на потребите на страствениот надворешен или трговец Се шт

Scroll