Свеж
ИГРАЧКИ 1992 ФИЛМ ОРИГИНАЛНА ПРИКАЗНА УМЕТНОСТ КАРЛ АЛДАНА РОБИН ВИЛИЈАМС ЛИЗГАЊЕ

ИГРАЧКИ 1992 ФИЛМ ОРИГИНАЛНА ПРИКАЗНА УМЕТНОСТ КАРЛ АЛДАНА РОБИН ВИЛИЈАМС ЛИЗГАЊЕ

Достапност: Достапно.
DEN 2.00

Поп-Арт Планета објавува и дистрибуира уметност од 2001 година Пребарајте ја нашата нова и гроздобер уметност. Над 2000 огласи на . Точни И сигурни Автентикации и истиот ден превозот. Потрошете 100 долари и добијте бесплатна испорака!. Играчки 1992 Филм Оригинален Концепт Цртеж/Приказна Оригинален Цртеж Од Карл Алданамерки приближно 8. 5 "х 11" гледате на едно оригинално рачно нацртано уметничко дело од филмот "Играчки" Од 1992 година Во кој Глуми Робин Вилијамс оваа страница е оригинален цртеж на уметникот Карл Алдана Парче доаѓа во комплет СО Сертификат За Автентичност ВЕ МОЛИМЕ запомнете : фотографиите погоре е точното парче што ќе го добиете. Ве молиме проверете ги фотографиите за состојба. Ова се производствени парчиња, така што тие се ракувани и покажуваат носење на работ, вклучувајќи аголни прстени и набори. ФИЛМСКИОТ ПОСТЕР НЕ Е ВКЛУЧЕН НА АУКЦИЈАТА. Тоа Е Само За РЕФЕРЕНТНИ НАМЕНИ Филмски Информации : Играчки е фантастичен комедија филм од 1992 година во режија На Бери Левинсон И во главните улоги Робин Вилијамс, Мајкл Гамбон, Џоан Кјузак, Робин Рајт, ЛЛ Кул Џеј И Џејми Фокс во неговото деби во долгометражен филм. Исто така, имаше финални филмски настапи од Комичарот Арт Метрано и ветеранот актер Доналд О ' Конор. Филмот не успеа на благајните во моментот на објавувањето, и покрај импресивната актерска екипа и раскошното снимање филмови. Левинсон беше критикуван поради недостаток на фокус на заплетот. Големината на перцепираниот режисерски неуспех беше таква Што Левинсон беше последователно номиниран за, но не ја освои Наградата Рази за Најлош Режисер. Филмот, сепак, доби номинации за оскар За уметничка режија Фердинандо Скарфиоти, Линда Децена и костимографија. [1] исто така, беше внесен на 43-тиот Меѓународен Филмски Фестивал Во Берлин. [2] уметноста На Рена Магрит, особено Синот Човечки, е очигледна по своето влијание врз сценографијата, а делумно и костимографијата на филмот. Постерот за филмот дистрибуиран до кината го прикажува Робин вилијамс Во црвена капа за куглање наспроти сина позадина облачна. телешки слики, голем дел Од Нив инспирирани Од Магрит. Плотат фабриката За Играчки Зево Во прекрасно поле на грин, сопственикот Кен.

За производот

Купувачите избираат и

Тарнер паѓа, добро Поштенска користена година : 1958 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инчи или 9 �

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

Oyеј Ригер Аутограмскиот минатиот живот потпиша 8х10 фотографија Автентичен и рачно потпишан од oyој Риге

Напишано Од Алан мартин Илустрирано Од Крис Вал, Брет Парсон, Ворвик Џ.Кадвел, Џим Махфуд Точка : Резерво�

Музеј на уметност Ринглинг Сарасота, Флорида Поштенска користена година : Неискористено Редовна големи

Напишано Од Ник Спенсер Илустрирано Од Скот Форбс, Марли Зарконе Ставка : Без Заборав #3 Издавач : Уметник

Лично рачно потпишан Од Џон Карпентер; на залиха и подготвен за испорака Вклучува Славна Личност Автент

Бронкс езерото, Зоолошки парк Newујорк, Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина при

"Даунтон Опатија : Нова Er" АВТОГРАМИ Потпишаа 8х12 Фото Хју Боневил +3 Автентичен и Рачно Потпишан Од Елиза

Напишано Од Питер Милиган Илустрирано Од Џон Пол Леон Точка : Понатамошни Авантури На Киклопи И Феникс, #

Диџеј Спортски Картички, сега Е Колорадо Спортски Картички Пребарајте ги нашите нови и гроздобер спорт�

ПопАрт Планета објавува и дистрибуира уметност од 2001 година Пребарајте ја нашата нова и гроздобер умет�

Напишано Од Ник Спенсер Илустрирано Од Анапаола мартело Точка : Зачудувачки МравкаЧовек, #5 Издавач : Мар

Актерс во градот Кугар (7) Cougar Town Cast (7) Филмови автограмирани потпишани меморијали Актерс во градот Куг

1979 година Обединети уметници Корпорација публицитет Фотографија од „Рибата што го спаси Питсбург“, во

Дизни Tinker Bell Autographed од оригиналниот референтен модел Tink LiveAction Оригинален автограм (и) Нема копии или отп

Обезбеден сертификат за автентичност (COA) Загарантирано за живот Професионална лабораторија произведе

Напишано од Дон Краар Илустрирано Од Џо Кесада Точка : Spelljammer #10 Издавач : DC Писател : Дон Краар Уметник : Џ�

Оригинален гроздобер клипинг хартија од оригинален извор, како што се списание весник книга календар и�

Напишано Од Алисон Гејлин Илустрирано Од Стив Скот Точка : Нормандија Злато #2б Издавач : Титан Покритие �

Музеј за наука и индустрија Поштенска користена година : 1954 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 и

Кантри клуб Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инчи

Градското собрание, граѓански центар Сан Диего, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено

Карлсбад, Н Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инчи �

Скала за оценување : Нане, во близина на нане, многу добро, фер и сиромашен Оригинален постер за филм не п

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

Оригинален гроздобер клипинг хартија од оригинален извор, како што се списание весник книга календар и�

Скала за оценување : Нане, во близина на нане, многу добро, фер и сиромашен Оригинален постер за филм не п

Ние сме ваш дом за оригинални и автентични меморијали за забава од филмови, телевизија, музика, театар, с

Езерото Шамплајн Форт Тикондерога, Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина прибл�

Напишано Од Џорџ Р Мартин, Бен Avвори Илустрирано Од Мајк С Ставка : Хеџ Најт ВТОРИ, Издавач : Заклетва Меч

Напишано Од Џ Илустрирано Од Сал Бускема Точка : Спектакуларен Спајдермен, Издавач #198 : Насловна Уметник

Градски парк, павилјон за капење и пирс Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина пр�

Пеглајте Овој одличен стрип лепенка Е На Кларк Кент стои во неговата класична поза Оваа лепенка е широк�

Кребките Skaneateles, NY Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 /

Разгледниците на Мери Л Во деловна активност над 40 години Продавница за малопродажба лоцирана во Хавр д

Напишано од Кирон Гилен Илустрирано Од Омар Франкија Точка : Меркур Топлина #2 Издавач : Аватар Покритие �

Официјална програма за рокенрол на славните од 2008 година, со интуирани Мадона, Дејв Кларк 5, Johnон Меленка

Напишано Од Џошуа вилијамсон Илустрирано Од Џејсон Шон Александар Точка : Смрзнатини #3 Издавач : Дц / Врт

Кристално езеро Поштенска користена година : 1913 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инчи или 9 см

Напишано Од Марк Еваниер, Париз Кулинс Илустрирано Од Париз Кулинс Точка : Нови Богови (3Та Серија) #6 Изда

Напишано Од Нил Бејли Илустрирано Од Рајан хау Точка : Женска Сила : Каролин Кенеди #1 Издавач : Блувотер К

Вистинска фотографија на Круна Автопатот на реката Колумбија, ИЛИ Поштенска користена година : Неискор�

Scroll