Свеж
Сан Франциско, разгледница во Калифорнија

Сан Франциско, разгледница во Калифорнија

Достапност: Достапно.
DEN 1.33

Улица Ломбард Сан Франциско, Калифорнија. Поштенска користена година : 1954. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инч или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад. Може да има и светло пожолтување од возраста. Одделение 3 - Одлична состојба со просечна состојба на разгледниците имаат повеќе агли и/или абење на работ од одделение 2. Аглите може да имаат многу абење или заобленост од абење. Овие картички исто така може да имаат многу пожолтување од возраста или да бидат во албум. Многу совети на картички може да имаат мали вметнувања од абење. Во оваа оценка нема набори во картичката. Одделение 4 - Просечна состојба Овие разгледници имаат светло бразда или набори. Некои може да имаат лесен агол и / или пожолтување од возраста или да бидат во албум. Одделение 5 - Лоша состојба Овие разгледници имаат грешки како што се исчезнати агол, тежок агол и / или тешки абење или солза. Може да има многу набори во картички.

За производот

Купувачите избираат и

Оваа ставка е фантастична 8х10 сјајна / мат финиш препечатена фотографија Мили Боби Браун од актерската е

Напишано Од Даниел Веј Илустрирано Од Хавиер Салтарес Точка : Дух Возач (7 Серија) #12 (2) Издавач : Марвел Ко

Прва баптистичка црква Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инч�

Мерења : 8 x 10 инчи Нема дупки, рипчиња, солзи или свиоци Одлично за кадрирање! Оваа фотографија од 8 x 10 инч�

Напишано од Том Вејч Илустрирано од кем кенеди Точка : Светлина И Темнина Војна, #4 Издавач : Епски Писате�

Напишано Од Чарлс Фетеролф Илустрирано Од Чарлс Фетеролф Точка : Гиганти Во Земјата #1 Издавач : Џиновски

ПопАрт Планета објавува и дистрибуира уметност од 2001 година Пребарајте ја нашата нова и гроздобер умет�

Нијагара вила Поштенска користена година : Неискористено Континентална големина 4x6 инчи (15 см x 10,5 см)...

Судскиот дом на округот Кершаво Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно

Напишано од Кирон Гилен Илустрирано Од Џејми Меккелви, Мајк нортон Точка : Млади Одмаздници (2 Серија) #1 (2

Напишано Од Рајан Браун Илустрирано Од Рајан Браун Предмет : Бог Ги Мрази Астронаутите (2та Серија) #9Б Из�

Погрешно, ва Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инчи

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

Супер Б (13х19) Валани / не се свиткани Забележете дека големините се приближни и наведени во инчи Вистинс

Повеќе од 15 години во бизнисот! Молња Брза дневна испорака! Илјадници ТВ и филмски фотографии, скрипти и

Напишано Од Лери Хама Илустрирано Од Род Вигам Џо, Вистински Американски Херој #54 Издавач : Марвел Кориц�

Талула Банкхед и гери Купер покритие Од Ерл Кристи Џоан Крафорд, Долорес Дел Рио, Малибу, Харолд Лојд Гре

Напишано од Џон Барбер Илустрирано Од Anрју Грифит, Кејси Колер Напишано од Џон Барбер Илустрирано Од Anр�

Ова е сосема нов лепенка што ги прикажува ознаките на командата од оригиналната серија Ова е лиценциран

Напишано Од Чак Диксон Илустрирано Од Греам Нолан Точка : Бејн Освојување #5 Издавач : Дц Насловна Уметни�

Трговска картичка, трговска картичка Пред 1900 тите Одделение 5 чип на хартија лев долен агол ,, светлосни

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

Трговска картичка, трговска картичка Пред 1900 тите Инчи на приближно големина = 2,5 x 4,75 Трговска картичка,

Гроздобер лоби картичка публицитет уште Прилагодено тројно сплетено за ваша погодност Многу достапни �

Пауел и улица Маркет Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

Посета на нашата дама, манастир Сент Роуз Поштенска користена година : 1962 Редовна големина приближно 3 1

Повеќе од 15 години во бизнисот! Молња Брза дневна испорака! Илјадници ТВ и филмски фотографии, скрипти и

ХЕРОГАЗМ #1 НМ 2009 „Момчињата Динамит стрипови ХЕРОГАЗМ #1 Уметник / писател : Гарт Енис Година на објавув

Катедралата Свети Јосиф Бафало, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Дамки од одделение 2 �

Улица Олвера Лос Анџелес, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина при�

Scroll