Свеж
Yxbdn шарено небо океански масло сликање голема големина рачно насликано апстрактно сликарство домашно декорирање уметнички дела

Yxbdn шарено небо океански масло сликање голема големина рачно насликано апстрактно сликарство домашно

Достапност: Достапно.
DEN 7718.40

Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е јасна, компактна и фина, природна и еколошка, а квалитетот на сликата може да се одржува долго време Brushstrokes се богати и разновидни, а повеќе од 100 часа долго сликарство. Елегантната и рафинирана концепција и елегантната и летачката техника носат прекрасен духовен шок во домот. Комбинирајќи различни техники на текстура за сликање, флексибилно користејќи разни материјали за да се комбинираат заедно со тонови во боја и материјали за да се поврзе целата, текстурата на сликата е силна. Личноста за слободни духови и бесплатните и лесни техники на цртање го прават овој дом што не ги следи старомодните рутини самостојно. Мешан материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е јасна, компактна и фина, природна и еколошка, а квалитетот на сликата може да се одржува долго време. Четката за четки се богати и разновидни, а повеќе од 100 Часови на долго сликарство. Елегантната и рафинирана концепција и елегантната и летачката техника донесуваат прекрасен духовен шок на домашниот живот. Текстурата на сликата е силна. Личноста за слободни духови и бесплатните и лесни техники на цртање го прават овој дом што не ги следи старомодните рутини самостојно. Тип : Масло за сликање Материјал : Linentype : Modern Live Mode : Framestechnique : Hand Closed Size : 50x75cm Framless, 60x90cm Framless, 70x100cm Framless, 75x110cm Framless, 90x120cm Framighterpacking Listail сликање*1 Notes1. Поради рачно мерење, оставете грешка од 0 ~ 1 инчи. Ви благодариме за разбирањето. Бидејќи односот на компјутерската боја е различен, претпоставете дека бојата може да биде различна.

За производот

Купувачите избираат и

Приближно 11 x 17 инчи 28cm x 44cm репродукција на оригиналниот постер Спакувано со грижа и испорачано во цврс�

Највисок квалитет Печатено по нарачка во САД од страна на мајсторите за печатење во архивата на фотогр�

Цврста пластична рамка Нераскинлив плексиглас HD печатење слика (со дополнителен сет на дизајн за замен�

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

Дизајнирано со фокус на функционалност и визуелна привлечност, нашите отпечатоци се живописни, привлеч

Печатено премија платно, носилки од цврсто дрво Направено по нарачка : Секоја wallидна уметност е направе�

Специјална крпа за сликање на масло, внимателно ткаени, природно обоени влакна има добра еластичност и �

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фотографија : Пресакана прачка,

Апстрактна уметност за сликање Seascape : Оваа смирувачка, спокојна приморска слика на птици кои се шетаат п

Големина : 5 големина за избор (1 инч = 2,54 см) Постерот е отпечатен на платно што е еден вид најдобар матери�

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

? Сликарство на масло со големина на wallидна уметност : 28x28 IN (70х70см) ? Материјал : платно, дрвена врамена по�

Безбеден и еколошки акрилен слој, еколошки, еколошки нетоксичен Бојата по број е избор на едукација за д

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

Decorвезден филм Canvas Wallид декор Овој постери на Canvas Star Movie е уникатен подарок за fansубителите на starвездите д

Големина : Едно испружено платно 36x24in Уметник : Рита Крејн Печатено на висококвалитетно платно и се прот�

Безбеден и еколошки акрилен слој, еколошки, еколошки нетоксичен Бојата по број е избор на едукација за д

Цветни слики со големина на заби, 28x20in (70x50cm) Рачно насликана од професионален уметник, цветни слики со цв

Материјал : Дебело платно 100% рачно насликано wallидно сликарство, врамени и подготвени за виси Исполнет : �

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фотографија : КОННЕКОТ КОРПОРА�

Танга, различно напишана како Танга, Тангка, Вина, или Танка, е тибетско будистичко сликарство на памук, �

Trendsидните постери користат уметнички дела со висока резолуција и се отпечатени на хартија за постер на

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

Кујнски wallид декор платно уметност, црвено јаболко овошје платно печати ресторан за украси, имаме рамка

Димензии : 20 x 1,5 x 16 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

【Необразовани】 Wallидни уметности отпечатоци Необразовано секој постер приближно 【Висококвалитетни

Совет : Овој производ не содржи рамка Тие се спакувани во цевки во ролни Само што јадрото треба да ја куп�

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фото : Постави заклетва, Мери Дј

Наслов : Пролетната мурал II Сина, уметник : iaулија Пуринтон Завршена големина : 27x36 инчи, Големина на слик�

Опфатена област : Вкупната површина што ја покрива на wallидот е 40x24x1,2 инчи Лесен за употреба : Можете да ги

Највисок квалитет Печатено по нарачка во САД од страна на мајсторите за печатење во архивата на фотогр�

Scroll