Свеж
Умот Мост Сина Светлина Блокирање Очила Гроздобер Ретро Круг Очила Анти Сини Зраци Компјутерски Игри Очила За Дигитални Соеви На Очите Олеснување 3069А Во Јасна Вио?

Умот Мост Сина Светлина Блокирање Очила Гроздобер Ретро Круг Очила Анти Сини Зраци Компјутерски Игри

Достапност: Достапно.
DEN 1.00

ЛЕЌИТЕ СО МАЛКУ НИЈАНСА помагаат да се филтрира сината светлина и да се минимизира директната изложеност на сина светлина без да влијае наesетскиот изглед Јасните леќи нудат висока заштита и висока преносливост без нарушување на бојата на вашиот екран. АНТИРЕФЛЕКТИРАЧКИОТ (АР) СЛОЈ помага практично да се елиминира отсјајот и овозможува повеќе корисни светла што минуваат низ, намалувајќи го напрегањето на очите и оптимизирајќи ја визуелната острина со помалку одвлекување на вниманието. СТИЛСКАТА ШВАЈЦАРСКА ТЕХНОЛОГИЈА TR90 РАМКА нуди супериорна лесна тежина, отпорност на удар, отпорност на температура, удобност при носење и симпатичен изглед. ПРЕПОРАЧАНИ КОРИСНИЦИ : возрасни со коригиран вид 20/20 или 20/20 кои се чести корисници на компјутер, лаптоп, таблети, паметни телефони и други електронски уреди или во близина НА ЛЕР извор на светлина. ПОДАРОК ДОСТОЕН ПАКЕТ вклучува 1 тврд случај и 1 мека крпа за чистење. Доживотна Гаранција против производствени дефекти. Блокирајте 70% од штетната сина светлина (бранова должина 400~440 nm) и обезбедете 77% висока преносливост на корисна сина светлина (бранова должина 440~500 nm). Заштита од УВ зрачење. Нормализирајте ги моделите на спиење. Подобрете го контрастот и намалете го отсјајот. Минимално нарушување на бојата. Промовирајте визуелна острина. Олеснување на дигиталните соеви на очите, суви очи, главоболка. Намалете го ризикот од макуларна дегенерација со текот на времето. Мостот Умот Сините Очила За Блокирање На Светлината се убаво дизајнирани да ги заштитат вашите очи од штетната сина светлина од дигиталните уреди. Нашата мала или никаква леќа за нијанса нуди одлично филтрирање на сина светлина без нарушување на бојата на вашите екрани. Овие стилски дизајнирани очила против сина светлина не само што ја освежуваат вашата визија, туку и вашиот изглед. Никогаш нема да сакате да работите или да играте на вашиот компјутер, паметен телефон, i Pad или итн. повторно со голи очи. Тие се лесни и удобни за носење. Сите наши леќи поминаа Тест За Капка Топка за да обезбедат отпорност на удар и безбедност. Современата технологија и дигиталните уреди можеби значително го подобрија нашиот животен стил, учење и работни перформанси, но не мора да ја подобрат нашата визија поради штетните ефекти на сината светлина!.

За производот

Купувачите избираат и

Рамка TR90 Не поларизирани Ширина на леќи : 54 милиметри Прекрасен стајлинг во прилог на заштита од UV400...

Метална рамка НеПоларизирани Ширина на објективот : 55 милиметри Висина на објективот : 41 милиметри...

ОЧИЛА за ОЧИ, бренд на професионални, достапни очила за блокирање на сина светлина кои имаат за цел да ви

Увезени Поликарбонатна леќа анти сина светлина слој Ширина на објективот : 2,25 инчи Рака : 145 милиметри...

Оваа анти сина леќа е дизајнирана со 6 слоја облога, што обезбедува јасен вид и може да ја изолира штетна�

Користете го синиот светлосен факел за да ја зрачите картичката за тестирање на сината светлина и ОЧИЛА

Зошто ви се потребни очила за читање? Степенот на пресбиопија е поврзан со возраста Ако не носите очила �

АНТИСИНА СВЕТЛИНА : објективот содржи син филм, кој може да ја рефлектира сината светлина, блокирајќи 90%

Увезени Ширина на леќи : 48 милиметри Ширина на мостот : 19мм Должина на храмот : 138мм Заштита на UV400 Ширина н

Пластична рамка Ширина на објективот : 2 инчи Висина на објективот : 1,6 инчи Мост : 0,5 инчи Рака : 5,5 инчи Гол

✨ 【Интелигентни очила за читање на зумирање】 Сафир висока цврстина анти сина прогресивна далеку и во �

Пакетот вклучува мост на носот од 1 x безжични очила, 1x влошки за нос, завртки за влошки од носот 1х и 1x 3во1

Околу 5 инчи високи Тешка категорија, рачно насликана, завршна глазура со висок сјај со филц обложено дн�

Пластична рамка Пластична рамка Големина за рачно мерење, може да има грешка од 0 до 1 см, припаѓа на норм�

Премиум заштита од не'рѓосувачки челик Одговара на Slimfold I, II или III очила за преклопување Достапно со или

* Големина на производотШирина На Објективот : 52мм / 2,04", Висина На Објективот : 31мм / 1,22", Мост : 17мм / 0,66", До�

Увезени Ширина на објективот : 58 милиметри Висина на објективот : 41 милиметри Мост : 16 милиметри Рака : 140 �

Класична и пригушена елеганција, нашиот Максвел го носи целиот стил Овие рамки нудат средно вклопување

Меки крпи за леќи од микрофибер отпечатени од едната страна Лесен и пренослив за да можете без напор да �

Увезени Рамка за поликарбонат Поликарбонат леќи Обвитка за обложување на ултра виолетова заштита Шири�

6" х 8" или 7" х 7 " премиум микрофибер крпа со цврсто зашиени рабови Исполнет со оригинална уметност На Викт

СЕ ГРИЖИ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ТВОИТЕ ОЧИ Човечкото око не еволуирало за да зјапа во екранот многу часови днев

Увезени Фотохроматска леќа Ширина на објективот : 53 милиметри Висина на објективот : 47 милиметри...

Увезени Поликарбонат рамка Поликарбонатна леќа ☀ СИНО СВЕТЛО БЛОКИРАЊЕЕфикасно блокирајте ја штетнат

Обезбедување квалитет : Согри врвен квалитет меки крпи за чистење микрофибер, исклучително висококвали

Увезени Ширина на леќи : 50 милиметри Мост : 19 милиметри АРМ : 145 милиметри Ноќно видување Бифокално читање

Меки крпи од леќи со микрофибер, отпечатени од едната страна Лесен и преносен за да можете без напор да г

ЈМ Сет од 4 Очила За Читање Со Печатење На Моден Модел Јачина На Зголемување : +1 Пакетот Содржи : 4 очила з�

Материјал : Надворешен слој на црница од свила + полнење со полиестерски влакна (Забелешка : само лепенка

●КУПЕТЕ 1 НАБАВЕТЕ 10 ПАКУВАЊА● : овој комплет доаѓа во 3 пакувања метални очила за читање со 1,25 и 7 пакува

【Леќи со темни очила за сонце】 : Мешаните леќи за бифокални очила за сонце можат да спречат штетни зрац�

Увезени Не поларизирани Подлога за обложување отпорна на гребење Ширина на леќи : 53 милиметри Мост : 17 ми

За Eyeextend Брендот Eyeextend е основан во 2002 година од нејзиниот основач, г дин Брус Eyeextend се придржува кон конц�

【Очила за читање против сина светлина】 сини леќи за блокирање на светлина со заштита од UV400, антисјај и

Очила за бифокално читање : Леќите за филтрирање на сина светлина се составени од растојанието и област�

①За Пакетот вклучен : 25 пара удобни влошки за нос и 25 пара ситни завртки, микро шрафцигер, мека крпа за чи

Увезени Висококвалитетна Пластична рамка рамка Кристално Чиста леќа Ширина на објективот : 49 милиметри

Висина на РАМКАТАженски очила за читање со пролетни шарки Висина на рамката околу 1,57 инчи (40мм)...

Scroll