Свеж
Рачно Осветлување Лупа, Прекинувач За Допир Switономска Рачка 21лед Абс Лупа ЗА Спална Соба

Рачно Осветлување Лупа, Прекинувач За Допир Switономска Рачка 21лед Абс Лупа ЗА Спална Соба

Достапност: Достапно.
DEN 1.67

USB Полнење : Мала тежина, изградена во литиумска батерија од 1200mah, нема потреба да ја инсталирате батеријата, можете да ја користите за читање 15 часа по полнењето 1,5 часа Прекинувач за допир : лупа за полнење прифаќа персонализиран прекинувач за допир, ergономска рачка, мала тежина, лесна за разбирање за постарите и децата. 3 Режими на осветлување : СО 21 СВЕТЛО, три режими на осветлување, мека светлина без блескаво, појасно читање ноќе и олеснување на визуелниот замор. 8х Лупа : Одличен ефект на лупа, погоден за стари лица и луѓе со низок вид да читаат лесно и јасно, за да можат јасно да видат. Широко Користен : погоден е за постари лица, деца итн., читање книги, проверка на монети, накит, експерименти, истражување и детски хоби. USB Полнење : Мала тежина, изградена во литиумска батерија од 1200mah, нема потреба да ја инсталирате батеријата, можете да ја користите за читање 15 часа по полнењето 1,5 часа. 8х Лупа : Одличен ефект на лупа, погоден за стари лица и луѓе со низок вид да читаат лесно и јасно, за да можат јасно да видат3. 3 Режими на осветлување : СО 21 СВЕТЛО, три режими на осветлување, мека светлина без блескаво, појасно читање ноќе и олеснување на визуелниот замор4. Прекинувач за допир : лупата за полнење прифаќа персонализиран прекинувач за допир, ergономска рачка, мала тежина, лесна за разбирање за постарите и децата5. Широко Користен : погоден е за постари лица, деца итн., читање книги, проверка на монети, накит, експерименти, истражување и детски хоби.Спецификација : Тип На Ставка : Лупа со Светло Големина На Производот : Дијаметар на Објективот 90мм/3,5 во тежина : Прибл.12 oz Built Во Батерија : Литиумска Батерија, 1200mah (вклучено)Зголемување На Производот : 8 XMaterial : ABS, Оптички Стаклен Извор На Леќа : 14led Ладно Бело Светло, 7led Режим На Топло Светло : Бело Светло, Топло Светло, Светло 3 Режими Контрола : Допрете Како Да Се Користи : Допрете го прекинувачот за да се запали, допрете повторно за да ја прилагодите Листата на пакети со светлосен режим : 1 x Лупа 1 x раг1 х инструкции 1 x usb кабел.

За производот

Item Type:
magnifying Glass with Light
Product Size:
Lens Diameter 90mm/3.5in
Weight:
Approx. 287g / 10.12oz
Built in Battery:
Lithium Battery, 1200mah (included)
Product Magnification:
8X
Material:
ABS, Optical Glass Lens
Light Source:
14Led Cold White Light, 7Led Warm Light
Light Mode:
White Light, Warm Light, Light 3 Modes
Control:
Touch
How to Use:
Touch the switch to light up, touch again to adjust the light mode:
Package List:
1 x Magnifier:
1 x Rag:
1 x Instructions:
1 x USB Cable:

Купувачите избираат и

20 W PAR38 RGBW LED Светилки со далечински управувач (вклучени) Многу лесен за употреба и обезбедува шарено и св�

Ниво на заштита : IP65 Моќност : Соларна Без разлика дали тоа е затемнето : да Главен материјал : СТОМАЧНИ МУ

Стакло 40 вати халогена сијалицаИзработени од материјал за трајна употреба СВЕТЛИНА за рернашироко се к

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

Халогените светилки имаат подолг век на траење и поголема излезна светлина од светилките со блескаво с�

Пар16 сијалица со средна (Е26) база Дава мека бела светлина Енергетски ефикасна замена за конвенционална �

Преферираниот материјал е безбеден и зелен Безбедност и заштита на животната средина за добра изработк

15 S, Напон : 3 V12 V 624v Моќност : околу 2 W; LED Боја : Бела, Топла Бела / 3000 K, Лумен : 244 LM : Задникот е позитивен (+), а �

Произведено Во Кина Тежина На Пакетот : 0,15 Фунти 1500 Просечно Номинална Часа Димензии на пакетот : 4 40 вати

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

Производот има долгорочен работен век поради неговата стабилна струја Безбедност и заштита на животна�

НАШАТА ЛЕД Гаражна Светлина Може да Работи околу 50000 Часа, Многу Практична Лесно За Инсталирање, Поврзув

СПЕЦИФИКАЦИИ : Вклучени во овој пакет се халогени светилки од 5, 100 вати Секоја сијалица е затемнета со би

ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА : со само 1 / 10 потрошувачка на електрична енергија на блескаво сијалица, чинат само 0,

Одлична Дисипација На Топлина : керамичкото куќиште на дното на лер Е11 помага сијалицата брзо да се расп

Замена Вител Ed5jhextb00 Сијалица; Количина : 4 Заменува Дел Број 8009 Сијалица Истата голема осветленост загар�

Боја / Завршница : Меко Бело Температура на бојата : 3 Лумени( излез на светлина) : 1150, 82 CRI Просечен Животен

? СпецификацииFTD C 12 V 10 W mr11 halogen сијалица со предно стакло покритие И G4 2пински база 12 степени тесен зрак н�

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

СОСЕМА НОВ ДЕЛ ОД 12 ФИЛИПС 211391 ЦДМ35 / ТМ / 930 ПГЈ5 МАСТЕР БОЈА ЦДМТм Мини 35В / 930 СВЕЖИ БЕЛИ МЕТАЛНИ ХАЛИДНИ С

Вклучува 8 Ge 60 Вати Декоративни СВИТКАНИ Врвот Вати Јасно Светилки Канделабра База Апликација : суета св

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

3 ОПЦИИ ЗА БОЈА не можете да одлучите која боја ја сакате во вашиот простор? Секоја LED светлосна цевка t8 и

Омнинасочен 120277 V LED a21 светилка; директна замена ЗА 125w блескаво И 32 W CFL / флуоресцентни светилки и користи

База : ГЗ6 Спецификации : 100 Вати, 12 Волти, Мр16 Халогена Сијалица Единица По Продажба : 1 Пакет Боја : 3400к Топ

НИСКА ПОТРОШУВАЧКА : заштеда на 90% на сметките за енергија! САГЕЛ ПРЕДВОДЕНИ светилки производ Висока ен

Речиси насекаде каде што можете да најдете осветлување, можете да најдете решение за осветлување Од Сат

24 GHz WiFi КомпатибиленПоврзете се со 2.4 GHz мрежи на рутери со еден, двоен и трибенд преку опции за спарување

1500 вати Метал Халид КРИЕШЕ Рохс во согласност Речиси насекаде каде што можете да најдете осветлување, м�

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

12светилки / пакувајте Крцкави Халогени Светилки G9 120 V 60 WНајдобра Зделка Anyray A1724 Y G9 JCD Тип Халогени Светил

Марка : LSE ОсветлувањеEPA Est Рејтинг на ефективни Часови : 12.000 часа (Дополнителен Живот) Квалитетно Ултрав�

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

БАЛАСТ БАЈПАС Овие цевки мора да се инсталираат со помош на методот баласт бајпас Користете ги упатства

Материјал : Алуминиум, Пластика; Светлосна Боја : Топло Бело; Моќност : 4 W; Струја : 300m A; Номинален Напон : DC

ОСРАМ 58960 светилка 105ват аеродром халогена светилка мр16 халогени светилки Осрам Силванија 105 Вати, 6,6 Зас

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

Scroll