Свеж
12л14 Челична Тркалезна Прачка, Неполирана Завршница, Ладно Нацртан Темперамент, АСТМ А108, 0,75 Дијаметар, 12 Должина

12л14 Челична Тркалезна Прачка, Неполирана Завршница, Ладно Нацртан Темперамент, АСТМ А108, 0,75 Дијаметар, 12

Достапност: Достапно.
DEN 1.33

Јаглеродниот челик 12 L14 обезбедува подобра обработка од јаглеродниот челик 1212, со споредлива цврстина Ги исполнува спецификациите НА ASTM A108. Ладно извлечено преку матрица за да се создаде обликот. Неполираната (мелница) површина нема завршница. Стандардна толеранција. Тркалезната прачка од јаглероден челик 12 L14 е ладно нацртана, има неполирана (мелница) површина, го исполнува Американското Друштво За Тестирање И Материјали Меѓународни спецификации ASTM A108 и има стандардна толеранција. Степенот на јаглероден челик 12 L14 има ниска содржина на јаглерод за јачина споредлива со јаглеродниот челик 1212, но вклучува олово за подобра обработка. Прачката е ладно нацртана, процес на собна температура на влечење метал низ матрицата за да се создаде обликот. Челикот е легура на железо со јаглерод и други елементи што го менуваат челикот за да постигнат специфични својства. Општо земено, челиците со поголема содржина на јаглерод имаат поголема цврстина, цврстина и отпорност на абење, додека оние со помала содржина на јаглерод имаат поголема формабилност, заварливост и цврстина. Јаглеродните челици, кои ги вклучуваат повеќето оценки АИСИ-САЕ во опсегот 1000, се класифицирани според нивото на содржина на јаглерод како ниски (под 0,3%), средни (0,3% до 0,6%) и високи (0,6% и погоре). Легираните челици, кои вклучуваат оценки АИСИ-САЕ во опсегот 1300 и 4000 и погоре, вклучуваат елементи како што се хром, молибден и никел за да ги изменат својствата како обработливост и отпорност на корозија. Челиците за алати, кои вклучуваат повеќето оценки со ознака за буква и број, имаат висока содржина на карбид за отпорност на абење, висока цврстина и можност за држење на најсовремена состојба. Некои челици за алати се дизајнирани да се спротивстават на деформацијата кога се користат при покачени температури. Цврстината на истегнување, која се користи за означување на целокупната јачина на материјалот, е врвниот стрес што може да го издржи пред да се скрши. Отпорноста на абење укажува на способноста да се спречи оштетување на површината предизвикано од контакт со други површини. Цврстината ја опишува способноста на материјалот да апсорбира енергија пред да се скрши, додека цврстината (најчесто се мери како цврстина на вовлекување) ја опишува неговата отпорност на трајна деформација на површината.

За производот

Купувачите избираат и

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина Водоотпорен �

Произведени под ISO 9002, gmp, c GMP упатства : роквел цврстина( HRC) : 4045 Стандарди и спецификации кои се однесуваа

Облик : лист; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 "; толеранци

Таа има добра обработка Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може д

Цена За : Секој Материјал : Стандарди Од Нерѓосувачки Челик : АСТМ А240 И А480 Толеранција На Дебелина : +0010" З

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Силен и отпорен на влијание Хемиски отпорен Временски отпор Леснотија на измислица Умрените намалувањ�

Таа има добра обработка ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација �

●Заштеда На Време ● нашиот пресврт на жица за ограда ја прави инсталацијата на оградата побрза во спор�

М2 Алатка Челик Вежба Прачка406 (13 / 32 инчи) Должина : 18 инчи Темперамент : Загреан Заврши : Прецизност Земја�

[Спецификации на предметите] Дурометар : 70а, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина :

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, дебелина : 3 / 16 ", ширина : 36", должина : 1 стапк�

● 6061 алуминиумска цврста тркалезна прачка, Мала тежина и висока јачина ●Висока чистота, висока пластич

Облик : лента; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебели�

Повеќекратна големина : приближно8mm, 300x300x1mm, 300x300x1.5mm, 300x300x2mm Добри механички својства, топлинска состојба

Висок квалитет : EPDM гума е цврста црна и мазна од обете страни со одлична издржливост и јачина Издржливо�

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Дебелината од 1 / 2инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работ�

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 ";

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, дебелина : 0,008 ", ширина : 36", должина : 82 стапк�

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина :

Бакар, дебела отстранлива заштита од винил облога, чист раб за сечење, соодветно намалување за да се нам�

Висококвалитетен материјал : Нашата Челична Квадратна Шипка, Челична Плоча, Челична Тркалезна Шипка е и

Облик : Лента; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : Неопренови Одделение : Лента; Цврстина : Затво�

3003 алуминиумскиот перфориран лим обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија и е помала тежина о�

[Спецификации на артикалот] Дурометар : 70а, текстура : мазна, дебелина : 0,5мм, ширина : 36 ", должина : 10 стапки

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Лепило со високо темп

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Дебелината од 1 инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работи �

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

Добар во заварување и лемење Големина : дебелини 0,5 мм, Долги 5000мм, широки 2 за да изберете од 10мм, 20мм...

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

[1] : Пријавете се на најчесто користени во мебел за домови, занаети за DIY, модели, итн Одлично за сопствен�

【Големина】 Достапно во различни големини и дебелини, ние исто така се обидуваме да го зголемиме опсего

Облик : лента; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Деб�

Материјал : месинг H62 Месинг плочата главно се користи за активирање, алатки за сечење и разни прецизни д

【Добар дизајн】 8mm x 250mm / 0,31 "x 9,84" Акрилна тркалезна шипка за употреба на архитектонски модели DIY 【Предн�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

Високо квалитетна чистота на бакар 99,9% бакарна фолија плоча, мазна површина ,, ниска содржина на кислоро�

Облик : Бар; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 16 "; толеранција на дебе

【Големина】 : Дебелина : 9gauge / 3mm (0,12 "), ширина : 200мм (8"), должина : 200мм (8 "), 1 п притисок, така што може да се ко

Scroll