Свеж
Гумен лист од неопренови, хлоропрена, CR, голема јачина, 50a, дебелина од 1,5 мм x 12 во широк x 24 во долг

Гумен лист од неопренови, хлоропрена, CR, голема јачина, 50a, дебелина од 1,5 мм x 12 во широк x 24 во долг

Достапност: Достапно.
DEN 1.67

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 1,5мм, ширина : 12 ", должина : 24", материјал : неопрена, боја : црна [Перформанси] Неопренот има добар баланс на својства и е погодна за масла, вода и ладилници, додека останува тешка и отпорна на временски услови. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 1.500 psi, издолжување : 380%, јачина на солза : 20 N/m M, комплет за компресија : 30%, густина : 1,35 g/cm3, температурен опсег : -30 ° до 250 ° F, Спецификации исполнети : ASTM D2000 BC510. [Различни уреди] Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната неопрена за побитни апликации. [Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 1,5мм, ширина : 12 ", должина : 24", материјал : неопрена, боја : црна. [Перформанси] Неопренот има добар баланс на својства и е погодна за масла, вода и ладилници, додека останува тешка и отпорна на временски услови. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 1.500 psi, издолжување : 380%, јачина на солза : 20 N/m M, комплет за компресија : 30%, густина : 1,35 g/cm3, температурен опсег : -30 ° до 250 ° F, Спецификации исполнети : ASTM D2000 BC510. [Различни уреди] Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната неопрена за побитни апликации. Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната неопрена за побитни апликации. Neoprene има добар баланс на својства и е погодна за масла, вода и ладилници, додека останува тешка и отпорна на временски услови.

За производот

Купувачите избираат и

Донесете ги вашите занаетчиски идеи во живот идеално за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, праве

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : Ултра сила; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебели�

Облик : лента; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

Црвениот бакар е индустриски чист бакар, неговата релативна густина е 8,9g / cm³, тој е околу 15% потежок од о�

Шимпрстените, понекогаш наречени шимакции, се користат како разделувачи за пополнување на празнините п

Пакетот вклучува : 1000 парчиња бела пластична премија за врвен квалитет на торта за разнобојни колачи Се�

[Спецификации на артиклите] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 1 / 8 ", ширина : 4", должина : 36 ", матер�

Големина A100 "x 2" x 2 "(5 компјутер.100" x 2 "x 2" (5 компјутер Споредете го Маудлин и нема да најдете друг производи

Материјал : Температура на третман на топлина 750 ~ 830 ℃; Температура на annealing 520 ~ 650 ℃, Температура на прицв

Високо отпорни на минерални масла, растителни масла и многу груби хемикалии Добри својства на издолжув�

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација Одлич

Тешка стиренска бутадиен гума за одличен отпор на влијанија и абразии Дебела гума од 3 / 8инчи што е соврш

[Спецификации на предметите] Дурометар : 30а, текстура : мазна, дебелина : 3 / 32 ", ширина : 36", должина : 3 стапк�

Дебелината од 1 инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работи �

Облик : лист; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : Акрилно лепил�

【Добар дизајн】 6mm OD 1 M должина Полиоксиметилен шипка Употреба за воздушна, механичка (POM) полиоксиметил�

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација...

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Одлична цврстина Добра димензионална стабилност Лесен за машина Висок отпор на растворувачи Одлична ц�

10 × 10мм × 1мм 10 × 10мм × 2мм 10 × 10мм × 1мм 10 × 10мм × 2мм 1 PC стаклен јаглероден лист, стаклен јаглероден лист, ст�

57 фунти на кубна нога Цврстина (ПСИ) : 59 (25% девијација) Цврстина на пена : мека Затворена ќелија Стиренбут�

3003 алуминиумскиот перфориран лим обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија и е помала тежина о�

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча од фолија е изработена Од месинг Н62, отпорност на топлина и �

Одлична цврстина Добри диелектрични својства Лесен за машина Ниска апсорпција на влага Температура на

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

Дебелината од 3 / 4инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работ�

Донесете ги вашите занаетчиски идеи во живот идеално за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, праве

Повеќекратна големина : приближно100x100x1mm, 100x150x1mm, 100x200x1mm Добри механички својства, топлинска состојба пла

Еднонасочна прачка од јаглеродни влакна Исклучително вкочанет и лесен Идеален материјал за зајакнувањ

Алуминиумот во 2011 година е лесен за машина, лесен за завршување, немагнетна и топлинска лекување 0,25 "диј�

Кликнете на сликата за да ја видите Примерокот МТР (21 / 4% хром,1 моли)АСТМ А182 Одделение Ф22 КЛАСА 3 СУПА...

Титаниум прачка висока јачина на мала тежина Корисна формабилност Висока отпорност на корозија...

Облик : лист; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; ш

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Де

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Дебелина од 3 / 32 инчи нуди умерена апсорпција на влијанието и посилна отпорност на абразија Одлично за з

DEN 860.80

Заврши : Црно Јачина на затегнување : 1500 psi Опсег на температура : 30 ° F до 220 ° F Издолжување : 2 Неопренови г�

Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти пластични топки за лежишта Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти плас

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

Цевка од јаглеродни Влакна, се користи од високотехнолошки композитен материјал од јаглеродни влакна и

Облик : Бар; Материјал : ekиркаат; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; толеранција на

Ниско површинско триење Отпорен на масла, маснотии, повеќето алкалии, растворувачи и органски киселини.

2 големини (дебелина x Ширина Должина) : 2ммх26ммх1м / 39,37 инчи, 50# : 4, 8ммх28ммх1м / 39,37 инчи Материјал : Бакар.Не�

Scroll