Свеж
Поликарбонат отпорен на удар, мазен, ASTM D 3935, проucирен бел, 0,236 дебела, 12 ширина, 12 должина

Поликарбонат отпорен на удар, мазен, ASTM D 3935, проucирен бел, 0,236 дебела, 12 ширина, 12 должина

Достапност: Достапно.
DEN 199.84

Отпорност на висок удар Температурен опсег од -60 до 270 F. Висока ригидност. Еластичност на помека пониска модул пластика. Транспарентен јасен. Најчесто се нарекува лексан, поликарбонат е термопластика што се користи во многу апликации кои бараат голема јачина на влијание, одлични електрични својства и димензионална стабилност. Поликарбонатниот лист е мазен и е јасен како стаклото, плус 250 пати посилен од стаклото и 30 пати строгер од акрилниот лист.

За производот

Купувачите избираат и

Таа има добра обработка ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација �

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 3

Мазна завршница Носете отпорни лизгави леани најлон 6 лист Ги исполнува спецификациите ASTM D4066 Мерки за ш

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

Maudlin Products MSH004 Slotted Shim, H8x8 INX0 Maudlin Products MSH004 Slotted Shim, H8x8 INX0 Слоутиран шим, не'рѓосувачки челик од шим, не'рѓосув

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Направено во САД : Произведено во најсовремена просторија за чистење простории што ги контролира темпе�

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Материјал : Железо Количина : 2 парчиња Големина на производот (W x H x d) : 0,7 x 0,7 x 0,1 инчи (18 Цветни делови што �

Дебелина : 1 / 8 инчи Должина : 1 инч Тип На Материјал : 6061 Алуминиум За Општа Намена Заврши : Неполиран (Мелн�

Исечете го до големината Поликарбонат лист се многу издржлив пластичен материјал Поликарбонат е јасен

Дебелината од 3 / 4инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работ�

Повеќекратна големина : приближно8mm, 100x150x1mm, 100x150x1.5mm, 100x150x2mm, 100x150x2.5mm, 100x150x3mm, 100x150x4mm, 100x150x5mm...

Висок квалитет : Витон гума е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој материја

Цврст чист цинк лист 99,5+% Уметнички проекти, свиткувајте се како фолија Лесно за тампон, очекувајте неко�

Облик : лента; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина :

Димензии : 100мм x 1000мм x 0,6мм / 0,7мм Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од б�

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Кликнете на сликата за да ја видите МТР(9% Хром,1% моли)АСТМ А182 ОДДЕЛЕНИЕ Ф91 ДОДАТОЦИ С2 ДИН 3.Б АСМЕ СА182 ЕН

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

Индустриска антилизгачка перница за задебелување Прилагодена плоча за превоз водоотпорна фирма отпор�

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација...

Облик : лист; Материјал : природна гума; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелин�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

2pcs Титаниум Ти одделение 2 Гр2 Гр2 метал квадратен прачка Тип на материјал : Ti одделение 2 Големина : 6mm x 6mm x

Одличен отпор на гребење Одличен отпор на гребење Одличен отпор на гребење Одличен отпор на гребење Гол

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 16

Облик : Лист; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : БунаН Одделение : Лист; Цврстина : Затворена Ќел

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, фина организација...

1,4 мм х 1000мм цврсти Квадратни прачки Од Јаглеродни влакна Квадратни прачки од цврсти јаглеродни влакна �

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

Облик : Бар; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; толеранц�

Силиконска гума со висок квалитет со добри перформанси на антистареење, отпорност на озон, отпорна на т�

Должина на гума : 10 стапки, јачина на затегнување (PSI) : 1000 psi, одделение : комерцијална оценка Гума лента, г�

[Спецификации на артикалот] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 3 / 8 ", ширина : 36", должина : 36 ", матер

Боја (капа / главна боја) : морнарица сино / светло бело Екранот со компјутерски приказ има хроматска абер

Направено од бакарен материјал со добра спроводливост и топлинска спроводливост Чистите бакарни чарша

Материјал : 99,9% Чист бакар без оловоЧист Бакар Метал Безбедно Лим Фолија.Чист бакарен лим, висока чистот�

Scroll