Свеж
Месинг плоча од месинг од месинг плоча, непречена завршница, прецизни метали за DIY 200mmx200mm/8x8inch, дебела: 5мм/0,2inch, 5 парчиња метална фолија

Месинг плоча од месинг од месинг плоча, непречена завршница, прецизни метали за DIY 200mmx200mm/8x8inch, дебела:

Достапност: Достапно.
DEN 2.33

Карактеристики : Нема или обемна оксидација, со добри механички својства и термичка стабилност Пластичност : Користете професионална машина за сечење за сечење, безбедна за употреба, може да се направи во цевки, прачки, жици, прачки, плочи. Машинливост : Сечење, обликување, завршна обработка или друга обработка и заварување е карактеристика на заварувањето. Мултифункционално : Широко користено во ремени за резервоарот за вода, итн. Водоснабдување и дренажни цевки, медали, bellвони, цевки од серпентина, цевки за кондензат, разни производи за удирање со сложени форми, мал хардвер, итн. до ракотворби, украсни делови, додатоци, итн. Карактеристики : нема или обемна оксидација, со добри механички својства и термичка стабилност. Пластичност : Користете професионална машина за сечење за сечење, безбедна за употреба, може да се направи во цевки, прачки, жици, прачки, плочи. Машинливост : Сечење, обликување, завршна обработка или друга обработка и заварување е карактеристика на заварувањето. Мултифункционално : Широко користено во ремени за резервоарот за вода, итн. Водоснабдување и дренажни цевки, медали, bellвони, цевки од серпентина, цевки за кондензат, разни производи за удирање со сложени форми, мал хардвер, итн. до ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Изработени од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи на топло и ладно обработка на притисок : 1. Има добра термичка спроводливост, електрична спроводливост, . Има добри механички својства и термичка стабилност. Учили : Популарни за DIY, уметности и занаети, хардверски делови, музички инструменти, електрични, емајлинг и правење. Информации за производот : 200mmx200mm/8x8inchthickness : 5mm/0.2inchmatery : H62 пакет со месинг плоча вклучува 5 x бакарни метални платени : 1. Поради разликата на светлината и екранот, бојата на производот може да биде малку различна од сликата. Бидејќи е рачно мерење, може да има грешка од +/- 1- 3 см, ве молиме разберете. Производот може да има мали гребнатини и дамки на Surfaceapplications : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и слично.

За производот

Купувачите избираат и

✅ Материјал : Направено од месинг материјал, кој е спроводлив, отпорен на корозија и немагнетна ✅ Карак�

Забелешка : Обезбедени се заштитни филмови од обете страни за да се спречат гребнатини И има заштитни ка

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

[Спецификации на предметите] Дурометар : 80А, текстура : мазна, дебелина : 1мм, ширина : 36 ", должина : 36", Матер

Облик : лист; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебели�

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

Направено од висококвалитетна нитинол легура, не е лесна за 'рѓа и има добра еластичност Нитинол жица, м�

Издржливост на замор неспоредлива од другите пластика Висока сила на затегнување, вкочанетост и јачина

LDPE е тешка пластика отпорна на влага со добра хемиска отпорност на собна температура и е пофлексибилна �

Облик : лист; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебе�

Големина : 100x200mm, боја : црна, дебелина : 25мм Стандарден или нестандарден : стандард Облик : рамен заптивка

Големина на панелот : 1000мм*10мм*0,1мм / 0,2мм (L*W*H) Дебелина : 0,1мм / 0,2мм Предности : мазна површина, отпорност, н

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

МАТЕРИЈАЛ : Н62 месинг лист Висока јачина, добра пластичност, добра заварливост.Одлично за заварување и л

Облик : лист; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебелин�

Должина : 25 Стапки Тип : Автобуска Бар Жица Се користи за неизолирано заземјување и електрични апликации

Висококвалитетна бакарна чистота 99,9% плоча од бакарна фолија, мазна површина, ниска содржина на кислоро

Дебелината од 1 / 4инчен нуди абсорпција на влијанија од средно до сила и тешка отпорност на абразија Иде�

Таа има добра обработка ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација �

Донесете ги вашите занаетчиски идеи во живот идеално за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, праве

Карактеристики на материјалот : температура на топла обработка 750 ~ 830 ℃; Температура на annealing 520 ~ 650 ℃, Те�

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Дебелината од 3 / 4инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работ�

Најлон 6 / 6 нуди одлична отпорност на абење и абразија и има површина со ниско триење Најлон 6 / 6 обезбеду�

Берилиум метал 99,95% чист 1 грам тежина на примерокот Егзотичен материјал во вселената на возраст ретко с�

Облик : Бар; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; толеранција на дебе�

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Висок квалитет : СБР гума е цврста црна и мазна од двете страни со одлична издржливост и јачина Овој мате

Дебелина од 3 / 32 инчи нуди умерена апсорпција на влијанието и посилна отпорност на абразија Одлично за з

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, дебелина : 3 / 32 ", ширина : 36", должина : 45 стапк

Карактеристики : Добри во електричната спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обра

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

Супериорни Својства На Отпорност : Волфрам Бакарни Прачки супер легура нудат зголемена отпорност на аб�

Дебелината од 1 / 32инчи нуди светлоапсорпција на влијанието и силна отпорност на абразија Идеално за упо

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 0,5мм, ширина : 12 ", должина : 24", мате

✅ Спецификација : Надворешен дијаметар : 6мм; Внатрешен дијаметар : 4мм; Должина : 420мм (16,53 инчи); Дебелина :

Материјал : Злато Дебелина : 10 nm / 34 nm Решетка обложена со формвар, стабилизирана со испарен јаглероден фи

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

Квадратна табла за бакарна фолија, мазна површина ,, ниска содржина на кислород, добра спроводливост Неп

Форма : ролна; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4

Scroll