Свеж
Месинг за месинг Huilun чист бакарен лист 1 парчиња 100мм/3. 9inch T2 CU метална рамна лента со рамна лента DIY занаетчиска дебелина на металорање 5мм, 5мм*20мм*100мм месинг плочи

Месинг за месинг Huilun чист бакарен лист 1 парчиња 100мм/3. 9inch T2 CU метална рамна лента со рамна

Достапност: Достапно.
DEN 0.67

Т2 чист рамен бакарен лист : и висок квалитет Перформанси : Чист бакарен лист, мазна површина. Лесно е да се сечат и залепат. Бакарниот лист главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови на прецизни делови. Функција : Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, ниска содржина на кислород и други својства за обработка. Механичко однесување : Имајќи добри механички својства и топла пластичност, како и добра обработливост, чаршавите се лесни за заварување, и има отпорни, но лесни за производство на пукање. Апликации : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и сл. Т2 чист рамен бакарен лист : и висок квалитет. Перформанси : Чист бакарен лист, мазна површина. Лесно е да се сечат и залепат. Бакарниот лист главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови на прецизни делови. Функција : Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, ниска содржина на кислород и други својства за обработка. Механичко однесување : Имајќи добри механички својства и топла пластичност, како и добра обработливост, чаршавите се лесни за заварување, и има отпорни, но лесни за производство на пукање. Апликации : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и сл. Изработено од месинг материјал со добри механички својства и машинска обработка, може да издржи топла и ладна обработка на притисок. Производ Опис : Рамен бакарен лимматеријал : Т2 бакарна листока : Електролитичка чиста бакарна серија спроводливост ≥56ms/m густина 8.9g/cmsize : 5mm*20mm* 100мм (дебелина x widht x должина) 5mm*25mm*100mm (дебелина x widht x должина) 5mm*30mm*100mm (дебелина x widht x должина) вклучен 1 x бакарен лист : 1. Производот може да содржи малолетно гребење2. Бакарот природно ќе патирина и има остри рабови. Ве молиме, ракувајте се со грижа. Обезбедувајќи ве со висококвалитетни производи е она што го правиме, и целосното задоволство и среќа се од најголема важност за нас!.

За производот

Купувачите избираат и

Различни големини за избор, Дијаметар : 5мм, 6мм, Должина : 300мм / 11,8 инчи Алумина керамички прачки имаат д�

Материјал : Гаролит Г10 / ФР4; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична; Облик : Бар Дебелина : 11 / 4 "; толера�

10 парчиња 1" х 1"х 67,72" Должина 3 / 25" дебелина алуминиумски агол, или 25мм х 25мм х 1720мм долга 3мм Дебелина Мате�

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Лепило со високо темп

Облик : Бар; Материјал : ekиркаат; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; толеранција на

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 1 / 8 ", ширина : 12", должина : 12 ", мате

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

Материјал : 3К Чисти Јаглеродни Влакна Надворешен Дијаметар : 12мм Внатрешен Дијаметар : 11мм Димензии : До�

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Де

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча од фолија е изработена Од месинг Н62 , топлина и одлична елас�

Силен и отпорен на влијание Хемиски отпорен Временски отпор Леснотија на измислица Умрените намалувањ�

Облик : лист; Материјал : леано акрилик; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 16 "; толера�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

【Големина】 Дијаметар 5мм / 0,196 "× должина 100мм / 3,93" 【Материјал】 Направен со висока цврстина 304 не'рѓосув�

Материјал : месинг Димензии : 0,2mmx30mmx1m, 0,2mmx50mmx1m Главно се користат за производство на прецизни инструмент�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Материјал : месинг Димензии : 0,3mmx200mmx500mm, 0,4mmx200mmx500mm Главно се користат за производство на прецизни инстру�

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Тој е проucирен на непроaирен, доволно стабилен за да биде практично нераскинлив и во исто време доста фл�

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

【Димензии】 Должина : 0,5м / 19,69 "; надворешен дијаметар : 5мм / 0,2" 【Материјал】 Цевките се изработени од вис�

Со добра електрична спроводливост и термичка спроводливост, одлична пластичност, лесна за топла и ладн�

Висок квалитет : EPDM гума е цврста црна и мазна од обете страни со одлична издржливост и јачина Издржливо�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Материјал : Бакар со висок квалитет Големина на панелот : 1000мм* 100мм (L* W) Дебелина : 0,8мм / 1мм Предности : ма�

Кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок П

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Висок квалитет : СБР гума е цврста црна и мазна од двете страни со одлична издржливост и јачина Овој мате

Дебелина : 0,04 инчи (1 мм) Боја : Транспарентен Висина : 15,7 инчи (400 мм) Ширина : 31,5 инчи (800 мм) Дебелина : 0,04 инч

Пакетот содржи : Вклучена е бакарна плоча од 1 парчиња Добро во електрична спроводливост, топлинска спро

【Флексибилен и цврст】 ABS пластичен лим е добра отпорност на влијание и може да се свитка во разумни агл�

Висок квалитет : EPDM гума е цврста црна и мазна од обете страни со одлична издржливост и јачина Издржливо�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

[Висококвалитетен материјал] Нашиот 1 / 4 црн акрилен лист е изработен од висококвалитетен непроирен црн

Висок квалитет : Гума со висок степен на хипалон е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржл

Силен и отпорен на влијание Хемиски отпорен Временски отпор Леснотија на измислица Умрените намалувањ�

Издржлив и здрав брановиден пластичен лим е нов материјал со лесна (шуплива структура), водоотпорен, от�

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Должина од 4 парчиња : 7,87inch / 200мм ширина : 7,87inch / 200мм Дебелина : 1,18инч / 30мм Тешките душеци се богати со густ

Облик : лист; Материјал : EPDM; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебелина : 3

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

Цена За : Секој Темперамент : Ладна Завршена / Загреана Завршница : Неполиран Материјал : Легиран Челик : Ш

Scroll