Свеж
САД запечатуваат буна-n гумен лист без лепило, 40a, 1/8 висина, 12 ширина, 12 должина

САД запечатуваат буна-n гумен лист без лепило, 40a, 1/8 висина, 12 ширина, 12 должина

Достапност: Достапно.
DEN 972.80

Облик : лист; Материјал : Буна-Н; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1/8 "; ширина : 12"; Должина : 12 ". Боја : црна; текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.000 psi; издолжување : 3,5; јачина на солза : 20 N/mm; комплет за компресија : 0,33; густина : 1,50 g/cm3. Температурен опсег : -30 ° до 250 ° F; Спецификации се сретнат : ASTM D2000 BF 407. Продавници за продавници; автомобилско-гориво-инјектирање-приемот-над-над-воздух.

За производот

Купувачите избираат и

Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти пластични топки за лежишта Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти плас

Квадратна табла за бакарна фолија, мазна површина ,, ниска содржина на кислород, добра спроводливост Неп

Облик : Бар; Материјал : ABS; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; толеранција на дебел

Висок квалитет : Рециклираната гума е во боја во боја Овој материјал е направен во САД Висок квалитет : Р�

[Спецификации на артикалот] Дурометар : 55а, текстура : мазна, дебелина : 0,060 ", ширина : 2", должина : 36 ", матер�

Големина : Дијаметар 55мм, должина 100мм Широко користено во : Моделирање, резба, ланци на мушка, ракотворби

Материјал : 99,9% бакар Големина на панелот : 100мм*150мм*1,2мм £ ¨l*W*H) Дебелина : 1,2 слоеви : единечна страна...

Broadfix 1,13 in L Plastic Shim 60 pk Овие треперки се користат широко користени во индустријата за застаклување и wallид�

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина :

Дебелината од 3 / 4инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работ�

Облик : Бар; Материјал : Поликарбонат; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 32 "; толеранц

Отпорна на висока температура, користете работна температура до 250 Отпорност на корозија, отпорност на �

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

[Спецификации на предметите] Дурометар : 70А, дијаметар : 2 ", одделение : храна, материјал : неопрена, боја : �

Облик : лист; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 32 "; толеранција на деб

Широко се користи ВО самостојни проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива т

Нерѓосувачки Челик 316 Отворена Површина : 72% Дијаметар на жица : 236миррон, 34 СВГ Тежина : 440 г / м2 Ткаени Жиц�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Пластичен лим со светло дифузно сино плексиглас100 "x 12" x 23,75 ", скоро 2 квадратни метри материјал Заштитен �

Висок квалитет : EPDM гума е цврста црна и мазна од обете страни со одлична издржливост и јачина Издржливо�

Повеќе Големина : прибл100х100х5мм, 200х200х5мм, 300х300х5мм Добри механички својства, термичка состојба пластика

【Параметар】 Модел : A5; големина : 210 x 148 x 4mm / 819 x 5,77 x 0,16inch; јачина на затегнување : 72mpd; Температура на искри

Дебелина : 0,06 во, 1,524 мм, Спецификации : ЛП535, должина : 20 во, јачина на затегнување : 14000 psi, ширина : 10 во, тежи

Полиран елемент коцки, со двојно лице ласерски врежани информации елемент 0,39" кубна големина, 99,5%~99,9999% ч�

Материјал : фиберглас Должина : 130 стапки Ширина : 4 инчи Употреба : ФРП производи, смола одбор производств

Рамен бакарен кабел за плетенка е изработен од гола бакарна жица со повеќе нишки Неизолирана плетенка ж

Одлична цврстина Добри диелектрични својства Лесен за машина Ниска апсорпција на влага Температура на

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Лепило со високо темп

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

Има добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност и други својства на обработка Б

Листот со огледало е јасен избор за најдобар во сила, безбедност и отпорност на пламен Направено од поли

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Scroll