Свеж
бареминерали Оригинална Мат Лабава Минерална Основа Широк Спектар Заштитен Фактор 15

бареминерали Оригинална Мат Лабава Минерална Основа Широк Спектар Заштитен Фактор 15

Достапност: Достапно.
DEN 0.67

Што Е Тоа : Направено со 7 чисти, вегански состојки, оваа лесна мат основа без талк обезбедува чиста до целосна покриеност и промовира појасна кожа со поздрав изглед со текот на времето Што ПРАВИ : Обезбедува целодневна покриеност со мат финиш, Го Намалува сјајот и апсорбира вишок масло, Го Минимизира изгледот на порите и несовршеностите, Промовира појасна кожа со поздрав изглед со текот на времето, нема да ги затне порите, да предизвика избивање или да се смири во фини линии. ПОТРОШУВАЧИТЕ ТЕСТИРАНИ : Врз основа на 19-дневна потрошувачка студија на 90 луѓе : 87% забележаа намалување на изгледот на порите, 84% се согласија дека го подобрува изгледот на нивната кожа. Врз основа на 6-неделна клиничка студија на 30 луѓе : Клинички се покажа дека апсорбира вишок маснотии и го намалува сјајот, Промовира појасна кожа со поздрав изглед со текот на времето. ЗОШТО ЌЕ ВИ се ДОПАДНЕ : Формулиран без непотребни адитиви, врзива, полнила или талк, ЗАШТИТЕН ФАКТОР на Минерална база 15 заштита од сонце одa и УВБ зраци, градежна чиста до целосна покриеност, целодневно носење, дерматолог-тестиран, Хипоалергичен, некомедоген, Неакнегенски, вегански, без Суровост, без чист талк + формулиран без парабени, ФОРМАЛДЕХИД, глутен, синтетички мирис, штипки и повеќе, во бареминерали, ограничивме над 2.500 состојки, ВКЛУЧУВАЈЌИ Ги И 1.400+ забранети Во употребата на еу : нашиот тим сугерира-Вртете мала количина Подлога Во Капачето Додека не исчезне во четката. ДОПРЕТЕ го вишокот. НАМАЧКАЈТЕ ја кожата со кружни движења. Ова ги активира минералите и ги трансформира од прав во свилен крем. Повторете додека не ја постигнете покриеноста што ја сакате, од чиста до целосна. Списанија и милиони жени се согласуваат : вашата кожа ќе ве сака поради ова. Нашата Оригинална Фондација SPF 15 ви дава неверојатно беспрекорна, рамномерна примена и совршена кожа. Неговата свиленкаста, мека текстура изгледа како пудра, но се чувствува како крем и убаво се вклопува без да се смести во фини линии или да ја исуши кожата.

За производот

Купувачите избираат и

Материјал : МИЛЕНИЧЕ 10гр пакување*1.Подгответе ги ноктите СО УВ ОСНОВЕН СЛОЈ и излечете го под ув / ЛЕД с�

①Повеќе Прилики Тоа Е Свиленкаста, Лесна Текстура, извонредна и Елегантна, Погодна За Сите Сезони Шминк

❥ Кармин Случај Материјал : Микрофибер Кожа Материјалот е Сигурен ❥ Кармин Организатор Карактеристики

Вегански Кармин : Паднете со глава над потпетици за Велур Мат Кармин, јин на нашиот Велур мат лагер за Ус�

Дозволете Ви Да Создадете Свој Стил На Шминка,Кој Е привлечен Насекаде Тие Навистина Ја Сменија Играта �

Навлажнува, Смирува И Условува Суви Усни Совршен Производ За Усни Облечете Ги Усните До Кадифен, Кремас�

Совршен За Комплимент За Секој Стил На ШминкаПогоден За Секојдневно Користење, Работа Или Запознавање..

Лесно се нанесува и чисти и мазни, без скокање или влечење; лесно се расклопува и чисти брзо Не грижете с�

Безбедно и УдобноБидејќи е мек неткаен материјал, пронајдете ја соодветната форма на веѓите, откинете ј

Сјај Вредност Пакет : Лицето блеска во собата доаѓа со 30 тело блеска, 3 шише сјајот лепак, 5 Парчиња шминка

●Кристално Масло За Усни Во Боја● : Сјаен Мелем За Усни Од Желе, Вкупно 4 Различни Масла За Усни, Обезбед�

[РОМАНТИЧНА ШМИНКА ЗА ОЧИ] Доживејте Ја Вистинската Убавина со Сјајна Сенка за Очи Во Боја Подарок за ва�

Овој Ви Дава Изглед Кој Трае Со Часови Немрсната, Водоотпорна Формула Нема Да Торта, Набори или Затнувањ

Големина : а4 (210 Х 285ММ) ●Материјал : Хартија 90 страница ( На Кинески) Quty : 1pc Шминка Уметник Вежба Книга...

Лесен За Употреба : Исечете ја саканата привремена тетоважа Отстранете ја проѕирната заштитна лента Ст�

Блескава Тетоважа На Лицето : можете шминка за очи или кристали за вашиот уникатен изглед на лицето, кор�

Живописна Боја : Изберете ја вашата сенка и дивејте! Оваа колекција вклучува повеќе шарени нијанси за да

[Најдобра Кутија За Подароци За Кармин] Ова Е Многу Удобен И Убав Комплет Кармин, Кој Лесно Се Нанесува И�

Подготвен е За Подарок На Пријатели или Семејства за Вашата Мајка, Сопруга, Девојка Пријатели На Роденд�

???? ???????? 24к Мат Течен Кармин Од Амбреш обезбедува целосна покриеност, долготрајна и удобна завршница На�

Внимателната Употреба на Пигменти со Висока јачина, Долготрајна Водоотпорна , Богата со Светли и Попула

Внимателната Употреба на Пигменти со Висока јачина, Долготрајна Водоотпорна , Богата со Светли и Попула

??●Мат Течен Кармин●високо пигментираниот мат течен кармин трае долго време и има 5 бои за избор Можете

??ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ Направени Со маслиново масло, витамини Е, пчелен восок и алое вера за одржување на �

?6 парчиња Течен Кармин : вкупно 6 бои комплет стап за усни, ви дава удобна и омекнувачка усна, може да ги о�

Формулиран за употреба на лицето и телото користејќи само козметички алкохол и пигменти безбедни за ко�

●Совршена Едукативна Ѕидна Уметност За Вашето Студио За Сончање Со Спреј € 175 Gsm Ликовна Уметност Харти

Совршено Пакување : Уникатен Дизајн На Шишиња,Еднократно Како Продавач На Козметика, Ние Обезбедуваме П

?`+Ефект+Цветен кармин, Хидратантен / долготраен / треперлив / против стареење / безбеден / спречува и

Прекрасно Дизајнирана, Најдобрата Маскара За Вашите Трепки Подарок За Секоја Девојка, Жена Или Мајка...

MAC Aute Cuture Со Розалија Засилен Крем Кармин Во Главната Улога Aute Cuture Во Која Глуми Розалија Засилен Крем Ка

Совршен За Различни Прилики, Како Што Се Запознавање, Забава, Свадба, Бар, Топка, Кампување, Канцеларија,

Дозволете Ви Да Создадете Свој Стил На Шминка,Кој Е привлечен Насекаде Тие Навистина Ја Сменија Играта �

`+ЗАДОВОЛНИ ВЕТИ декаСекој Проблем со Нашиот Производ, Ве Молиме Контактирајте Не Прво И Ние ќе Ви Одгов�

Scroll