Свеж
Палта и Кларк S925-4470 памук покриена ватенка и пикање на нишка, 250-двор, Јеил Сина

Палта и Кларк S925-4470 памук покриена ватенка и пикање на нишка, 250-двор, Јеил Сина

Достапност: Достапно.
DEN 111.84

Премиум памук покриен со полиестерски ватенка/парчиња нишка Три-полиестерско јадро дава сила со памук што го покрива преферирано од ватенки. Технологијата за вртење создава помазна нишка на ниско ниво на влакна. Копчиња и Кларк-Котон покриени со ватирање и нишка за парчиња. Премиум памук покриен со полиестерски ватенка/парчиња нишка. Три-полиестерско јадро дава сила со памук што го покрива преферирано од ватенки. Технологијата за вртење создава помазна нишка на ниско ниво на влакна. Облеканите нишки се мешаат во ткаенината. Овој пакет содржи една 250yd/228,6m spool.

За производот

Купувачите избираат и

Едноставност 8820 OS 15 инчен шема за шиење на облека за кукли Симпатична облека и додатоци за 15 "кукла за бе

Големината е широка 11 / 8 "висок x 31 / 4" Висококвалитетна, детална апликација за вез може да се зашие или пе�

Разновидното писмо од бела пена е широко користено ЗА самостојни проекти, декорација на забави, свадби,

★ Лесен за употреба : Топлина по електрична енергија, нема потреба да се загрева со пожар, заштеда на вре

Големина 16 T3 често се користи во клипови, лента, мама прстени, облека, копчиња за документи итн Големина �

Користете ја прекрасната лепенка за дизајн на пеперутка за да ги украсите украсете ја облеката, чевлите

Големина : Дијаметар на кругот 2,3 инчи / 58cm,pay внимание на големината при купување Направено од фин мет�

Фармерки закрпи за облека, јакни, фустан, капа, железо на закрпи за облека, фармерки, ранци, железо на дод�

Големина : 2x2 инчи / шоу на следната слика Упатство за железо на : прскање доволно пареа на површината на

★ 【10 Различни светли бои Тема за вез】 Тема за вез со 10 различни светли бои Употребата на различни бои п�

Должина : 14 двор x Ширина : 2,5 "(6,5 см) Основна ткаенина : Рејон Тема за вез : Рејон Боја : беливори, слонова ко�

Големина : 3 1 / 2 x 2 инчи (8,9 x 5,1 см) Сите црни (затемнување) IR инфрацрвени Оваа листа е за една (1) лепенка...

Можностите за дизајн се бесконечни! Координативната нишка на ennенифер се поставуваат 10 мали количини на

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Оценка за шиење : многу лесно За правоаголник, пес

[Пакетот вклучува] : ќе добиете 4,8 јарди / картичка златна чипка за шиење Затегнување на чипка на Venise е при

Доволно За Употреба и Споделување : ќе добиете 150 парчиња зелени сатенски ленти со златни иглички, кои се

ДОБРА ЕЛАСТИЧНОСТ : Висококвалитетното еластично јаже е добра еластичност, а во рамките на дозволениот

【Што добивате】 тотално 7 компјутери во пакет : 1 x владетел (новороденче), 1 x владетел (дете), 1 x владетел (м

Копчиња за квалитет : Овие копчиња се изработени од смола, површината е мазна, водоотпорна и издржлива, м

Крем белите апликации не се толку крем, повеќе бели Малите долии исто така се достапни во друга големина

Пакет : Еден сет вклучува привремени тетоважи со знаме на лепенка и 15 листови (2,4 * 22ines, 60 * 55мм), двете коре�

Четири различни ткаенини, нарачајте до 10 јарди Спуплив полиестер : 58 "Широк, цврсто ткаен, отпорен на брч�

Забите се материјал за смола Претежно користени патенти за зимски палта и парка Големи заби, многу силн�

Материјал : железо на лепенка Боја : Мултиобоена Ironелезо на извезена апликација : „Трки за притискање на

Мрежа Користете го за да врзете лакови на грбот на столот за празничен настан Јамка и игла на венец од пе

Исто така, достапно одделно во големина BB (8 1 / 2 16 1 / 2) Дизајнирани и произведени во упатствата на САД се н

● СОВРШЕН КОМПЛЕТ ЗА ШИЕЊЕ СИТЕ ВО ЕДНО овој комплет за игла и конец ги содржи сите алатки потребни за о

Прекрасна везена апликација Идеално за : Декорација на венчаници за венчавки, свадбени ремени и појаси,

Вклучува шаблони за шиење, препораки за ткаенини, водичи за големина и упатства за (2) фустани и (1) долна о

Везена лепенка Атрибут не се применува за затворање на производот Американски Дизајниран Од Жешка Кожа

3 инчи Железо или шијте на Квалитетно везење на тешко платно Совршен за облека или опрема...

Прекрасна форма и светли бои, вашиот добар избор за украсување на облеката Со добар квалитет и нежни дет

Пакет вклучува : има 24 парчиња железо на броеви од 0 до 9 број, вклучувајќи 4 парчиња од број 1, 3 парчиња од �

【Висок квалитет】 : Закрпите на виножитото Ченил се добро направени од исклучително вез на пешкири и не�

【Висококвалитетен материјал】 rhinestones за Tumblers се изработени од висококвалитетна смола, напредна технол�

Scroll