Свеж
Uxcell #12 x 1-1/2 Завртки за самостојно дупчење со гума за миење садови, 25 парчиња цинк позлатени челични покриви завртки за хексадецимални завртки за самостојно прислуш?

Uxcell 12 x 1-1/2 Завртки за самостојно дупчење со гума за миење садови, 25 парчиња цинк позлатени челични

Достапност: Достапно.
DEN 3.00

Тема Дија : #12 (5,5мм); Должина (не вклучува хексадецимална глава) : 1-1 / 2 "(38мм); тема на темата : 1,8мм; хексадецимална големина на главата : 8x521 "(Hex Width Xt); Flange Dia. : 11mm / 0,43" " ; Големина на мијалник : 16 x 3,5мм / 0,63 "x 0,14" (d*t); Опсег на дупчење за завртки (дебелина на плочата) : 1,75-5,25мм. Материјал : И завртката и металниот мијалник се изработени од јаглероден челик, површинска завршница со цинк, што е отпорна на корозија; Црниот мијалник е изработен од EPDM, кој е отпорен на абење и отпорен на оксидација. Предности : Главата за миење садови има прирабница со мијалник за гума EPDM на дното за да се спречи протекување, олабавување и оштетување на површините за парење. Кога ќе ја затегнете завртката за само-дупчење, флексибилна црна гума за миење садови EPDM, врзана за металната мијалник, создава тесна заптивка. Лесен за употреба : За разлика од завртките за само-прислушување, овие завртки за само-дупчење дупчат дупка и допрете нишка во една операција. Сè што треба да ги инсталирате со алатка за погон на електрична енергија. Апликација : Завртките за само-дупчење на главата на Хекс обично се користат во апликации со метал-метал и метал до дрво. Широко користена во електрична и индустрија, најчесто на тенки метали, на пример со покрив, челични столпчиња, итн. Материјал : и завртката и металната мијалник се изработени од јаглероден челик, цинк-позлатена површина, што е корозија- отпорен; Црниот мијалник е изработен од EPDM, кој е отпорен на абење и отпорен на оксидација. Предности : Главата за миење садови има прирабница со мијалник за гума EPDM на дното за да се спречи протекување, олабавување и оштетување на површините за парење. Кога ќе ја затегнете завртката за само-дупчење, флексибилна црна гума за миење садови EPDM, врзана за металната мијалник, создава тесна заптивка. Лесен за употреба : За разлика од завртките за само-прислушување, овие завртки за само-дупчење дупчат дупка и допрете нишка во една операција. Сè што треба да ги инсталирате со алатка за погон на електрична енергија. Апликација : Завртките за само-дупчење на главата на Хекс обично се користат во апликации со метал-метал и метал до дрво. Широко користена во електричната и индустријата, најчесто на тенки метали, на пример со покрив, челични столпчиња, итн.

За производот

Купувачите избираат и

Големина : 3 / 8 инчи x 21 / 2 инчи Тешка завртка од дрво со 6 еднострани хексадецимални завртки Се одликува со

Поставете завртки квадратна глава Поставете завртки квадратна глава Корпорацијата за монтирање и снаб

√ [Поголема количина : 1250 парчиња, разни завртки M2 M3 M4 M5 со ореви и рамни мијалници ги исполнуваат сите по

Машински завртки со погон на Филпс Машински завртки со погон на Филпс Прицврстувач за исправено тресењ�

Направен од 304 материјал од не'рѓосувачки челик, материјалот од не'рѓосувачки челик 304 обезбедува сила и

Материјал : 304 не'рѓосувачки челик Овие завртки ги исполнуваат спецификациите ISO7380 Широко се користи во �

Големина : 100 парчиња M12 Димензии : М3*18 Е прилагодено : да Број на модел : капаче за завртки Пакет : 100199 п Гол

Премиум материјал : Избраните завртки и ореви се изработени од извонреден не'рѓосувачки челик, имаат с�

Прочитајте го описот подолу за повеќе детали за предметот Нашите производи имаат сила и нудат добра отп

Големина : M31317 Стил на возење : Ништо Стил на глава : Пан Број на модел : 7654 е прилагодено : да Магнетна коло

Хардвер за моторцикли за завртки 02131014 БОЛТ МОТОРИКИКЛ ХАРКИКЛАНСКИ МЕТАЛНИЦИ ЗА ЛОКТИРАЕ НА МЕТАЛ М10 x

Со длабока нишка, уредни и чисти карактеристики, оваа навојна орев е стабилна, сигурна и не е лесна за ле�

Стил на глава : круг Пакет : Под 50 парчиња Снабдувања на DIY : Метал Стил на погон : Хекс штекер Тип на завртк

Име на производот : Филипс тава за завртка за завртки со мијалник; Содржина на пакет : 12 парчиња x завртка,

Големина : М5, должина : 10мм Пакетот вклучува : 10 парчиња | Тип на завртка : Поставете завртки...

Стабилна структура : Направено од материјал за легура на титаниум, голема јачина, мала тежина и издржлив

Име на производот : мебел завртка со орев; Материјал : метал; Тежина : 105g Содржина на пакетот : 5 сет x заврт�

[Големина и количина] : Површината на шестоаголните завртки на главата е цијанидирана и зацрнета Овој пр

Тема : груба / нишка / легура челик / црн оксид Препорачан клуч за клуч на хексадецимален приклучок Але

Име на производот : u орев; Содржина на пакет : 20 парчиња x u орев Материјал : 65мн пролетен челик; Главна бој�

Тие имаат изведба на голема цврстина и добра цврстина, што го прават комплетот поцврст и издржлив соод�

Премиум материјал : Избраните завртки и ореви се изработени од извонреден не'рѓосувачки челик, имаат с�

Материјал : висококвалитетен не'рѓосувачки челик 410 Тип на завртка : Хекс мијалник за миење садови за сам

Име на производот : мебел вметнете орев; Материјал : Јаглероден челик Главна боја : бронзен тон; Содржина

Тие имаат изведба на голема цврстина и добра цврстина, што го прават комплетот поцврст и издржлив соод�

★ [Голема количина] : Нашиот производ содржи 100 парчиња M2 x 8x 3,5мм женски ножени ореви, доволно количина мо

✯ истрог и издржлив Excеквентната отпорност на 'рѓа и оксидација не само што ја обезбедува нивната издрж�

Тип : #8 тава глава Филипс за прислушување Стил на возење : Филипс диск #2 Материјал : Висок квалитет 304 (188) Н

Направено од јаглероден челик, екстремно висока цврстина, ги прави добри во тоа што се спротивставуваа�

Број на модел : М4 Тип : Орев за мебел Тип на единица : ЛОТ (10 парчиња / лот) Тежина на пакет : 0,050 кг (0,11лб Снаб

Црн оксид 188 не'рѓосувачки челик Phillips тавчето за завртки за завртки со совпаѓање на хексадецимални орев�

Големина : M8x50mm (5 парчиња) Тип на завртка : завртки за машина Материјал : Не'рѓосувачки челик Број на модел

Дијаметар на главата на ноктите : 7 / 16 инчи должина на ноктите за нокти (пост) : 1 / 2 инчи Високо квалитетни

Scroll