Свеж
Креативни изрази печатење и гравирање, мулти

Креативни изрази печатење и гравирање, мулти

Достапност: Достапно.
DEN 1.00

Украсете со бои мастил и многу повеќе! Ова 7x10 25 -инчен пакет содржи едно парче од 2000 микрони сиви табла. ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Опасност за гушење. Не е погоден за деца под 3 години. Доаѓа во најразлични дизајни. Секој се продава одделно. Украсете со бои мастил и многу повеќе! Ова 7x10. 25 -инчен пакет содржи едно парче од 2000 микрони сиви табла. ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Опасност за гушење. Не е погоден за деца под 3 години. Доаѓа во најразлични дизајни. Секој се продава одделно.

За производот

Купувачите избираат и

Организатор за тоалети за тоалетиОвие празни торби за пренос на топлина, дали треба да ги направите раз�

Чекор 1 : Искинете го преносот на свилата на екранот и влечејќи директно со сите брчки Осигурете се дека �

Armor Etch е брзо дејствувајќи специјално формулирано соединение за стакло за гравирање што ви овозможува д

【Сублимација празно】 : Agh Sublimation Rainbow Sparkly Tumbler со 100% директно тело Лесно е да се направи целосна печатење

Подготвен гума за сублимација на бојата Овие бели празни гулаби се премачкани со слој за сублимација с�

Рамка за градежни сликитоа е погодно за канцеларија, дом, спална соба, дневна соба и на сите други места �

【Доволно количество】 Може да добиете 70 парчиња држач за држачи на чаши, доволно за да ги задоволите ваш

Комплетот вклучува : ова е задолжителна алатка во сублимација и е многу корисна за секој што изработува

Синџирот на клучеви за сублимација е составен од метал, со сјајна површина, не е лесна за бледнее, издржл

Леснотија на употреба : Маркерите на ткаенини имаат мазен проток и брзо мастило за сушење, што го олесну�

Завитката за кригла е совршена и може да направи 3 11oz чаши истовремено Широко се користи од 3Д машината з�

Изграден солиден од гума сечило и рачка од граѓа Ергономскиот стил Директна рачка е дизајнирана за удоб

Вклучува пакет 1* 110120 V професионален систем за бојадисување на воздухот со компресор за воздух од 1 / 5 HP �

Божиќна забава Ангелски крилја симпатична подарок : Можете да ги искористите празните керамички украси

Дипломирање на фото рамка за трансфер на топлина : Рамка за празна слика за сублимација со празен дизајн

Пакетот вклучува : Контурирана пена + испорака на картон : 37 дена 100% Обезбедете го квалитетот на машината

Пакет : 1 парчиња рамка за печатење на дрвен екран од 1 парчиња 6 парчиња со 110 бели мрежи и 1 парчиња мали с�

Спецификации : Материјал : Не'рѓосувачки челик и пластика Капацитет на чашата : 40oz Големина : 27,5 см x 7,6 см x

Што Ќе Добиете : Доаѓа со 8 Парчиња бела алуминиумска сублимација фото празни места, што може доволно ваш

100% акрилик Затворање на поделба на прстенот Само миење на рацете Прилагодено отпечатете ги сопствените

Квалитетен Слој За Сублимација : подготвен е за печатење на сублимација со машина за топлинска преса на

Лентанаправена од PI материјали, која има добра изолација, отпорност на пламен, издржи напон Лента за тра

▲ Термичка заштита : Температурен опсег : 0482 ℉, Временскиот опсег е 0999Ната : Потребно е да ја ставите чаш�

2,83 инчен дијаметар на кругот Симпатична големина за да се обеси на кое било место Печатење на сублимаци�

Преносна паста е специјално формулирана за употреба со трансфери, самостојно лепење на матрици за печа�

Совршено Директно Сублимација Тамблери : Совршено позиција смалуваат обвивки и пренос на топлина винил

[8 во 1 топлински печат] 8 во 1 Топлина Прес машина вклучува : 12x15 машина за топлински печат за маичка x 1pc; 5,5

Широка Компатибилност : Ное Сонува ДТФ во Прав работи со сите ДТФ Чекор 2 : оставете го топлиот стопен пра

Лесно за инсталирање и позитивно заклучување за совршена регистрација Лабава игла дозволува отстранув

Отпорен на топлина : Дизајнирано со термостабилни силиконски испакнатини на топлинската ракавица за су

РАЗНОВРСНА АЛАТКА за ЗАНАЕТЧИСКИ ПРОЕКТИ : Совршена За офорт на стакло, горење кожа, изработка на накит,

Она што го добивате : ќе ви бидат обезбедени неколку парчиња бели капаци на перници за сублимација со не�

Вклучувања за накит DIY Овој нежен приврзок е едноставен, но стилски со уникатниот дизајн Куки за обетки �

Париски VNTG ETCH ETCH ПОСТАВУВАЕ НА ТАГИ Специјални настани : Направете секој настан уште посебен со ракопис�

Големина на рамката : 20 "x 24" (50,8 x 61cm) OD; Алуминиумски профил : 30 x 30 x 1,2 mm Број на мрежа : 305 мрежа; Боја : Бела С�

24 парчиња и 2 форми крајбрежни страни : 12 парчиња околу (дијаметар : 2,6in / 7cm) и 12 парчиња квадратни (големин�

¤㠀 Безбедна употребасо 3слој отпорен на топлина и дисипација на топлина, е побезбедно да се користи Л

1 Ве молиме, кликнете на горниот лев агол до „Посетете ја продавницата за пренесување на бои“...

Силиконски душек за пренос на топлина : Мат за пренесување на топлина се вклопува за поголемиот дел од м�

? Големина : 9,5 ”долги 3 4 4,25” високи 3Д силиконски калапи за 11oz кригла или чаша топлинска печат Тежина : 3oz

Полимерна обвивка за сублимација на врвен квалитет на сублимација : 12 мл сублимација празни лименки мож

Scroll