Свеж
Обука за симулатор за симулатор за симулатор за интубација на маникин маникин маникин за медицинска обука за медицинска сестра

Обука за симулатор за симулатор за симулатор за интубација на маникин маникин маникин за медицинска обука за медицинска

Достапност: Достапно.
DEN 2.67

Едната страна од моделот за обука на човечки трахеална интубација е дизајнирана да биде целосно отворена, а изложениот дел визуелно ја покажува анатомската структура на душникот и носната празнина, како и движењето на цервикалниот 'рбет Во операцијата за обука на орална и назална ендотрахеална интубација, погрешната работа ќе предизвика ларингоскопот да изврши притисок врз забите, и има електронски дисплеј и функција на аларм. Забележано е дека устата е спротивставена. За време на операцијата за обука на носната и трахеалната интубација, вметнете ја правилната работа на дишните патишта и имате електронски функции на дисплеј и музички функции; Снабдувањето со воздух ги проширува белите дробови и инјектира воздух во цевката за фиксација на воздушното перниче. Широко применет, овој модел на интубација е многу погоден за обука и настава во болници, медицински училишта, истражувачки центри, итн. Овој модел е погоден за модел на настава за визуелна демонстрација на интубација на медицинска институција. Може да се користи за обука за орална и назална интубација и демонстрација на настава. Карактеристики Метеријал : ПВЦ еластомер и термопластична интербитација начин : Назален и орален трахеалмодел : модел на интубација на возрасни : 220-110 VBox Содржина1 x Интубација модел на интубација модел на интубација Опремено со електронски дисплеј, овој моневен модел укажува на точна интубација на дистензија на белите дробови со светлина и музика или погрешно работење со инфлација на стомакот со аларм.

За производот

Купувачите избираат и

Забавен дизајн на табели со табели : Нашата табела за обука на ситници има забавен дизајн што го ангажир�

100% памук Панталоните за обука на мали деца можат да бидат машини за миење, тие се издржливи и еднократно

100% памук Поставена памучна обвивка Само миење на рацете 【Мекиот материјал】 100% памук со абсорбента исп�

100% памук Поставена памучна обвивка Само миење на рацете 【Мекиот муслин+памук】 Ново ажурираните пантал

Кратка пелена за ноќно време фен безбеден, миење, издржлив и еднократно за повеќекратни намени Панталон

Супер апсорпција Брза абсорбента, држете до 5 унци течност, исполнети со ново дизајнирани супер лажни п�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Мешавина од памук Ако вашите деца растат брзо, препорачуваме да изберете поголема големина...

100% памук Фабиќ Мека и пријателска за кожата Шупниот дизајн е повеќе дише Дизајн на еластичен половината

Getе добиете цртан филм детски бебешки тоалет, не може да ја освои нивната loveубов, а исто така и корисно ме

Стр Патувајте сити што ќе направи толку многу проблеми за вашето патување Ова ситно шише е одлично реше�

Lint Седишта за тоалети Перници за перничиња : Подлога за покривање на тоалетот за ткаенини : Избегнувајте

♦ Употребата на девица ПП еколошки материјали, безбедност, здравје, хигиена, лесна за чистење ♦ Тркалез

♦ Употребата на девица ПП еколошки материјали, безбедност, здравје, хигиена, лесна за чистење ♦ Тркалез

Стр Преклопна столица за тоалети : После употреба, едноставно фрлете ги облоги во најблиската корпа...

100% памук 【Апсорбираат панталони за обука на ситни лица】 Постојат 6 слоја во препоните, така што овие мо�

1 Перење, издржлив и еднократно за повеќекратни намени Практичниот дизајн го прави погодно за носење и п

? Топло железо и се сува суво на ниски температури ? Секој внатрешен внатрешен дијаметар е 1,8 инчен, а над�

Соодветно на повеќето големини на толие : Седиштето за обука на деца со Wiifo одговара на стандардни висин�

Тоалет за обука на паметни сили 1 × Приклучок за конверзија 1 × Бесплатни деградирани торби за ѓубре...

2во1 за родител во движење Компактен мобилен дизајн Брз и едноставен за санирање Нелизгање за безбеднос�

Создадете уникатни прилагодени додатоци за бебиња кои се трендовски и модни напред Застанете зад секој

Athena Futures Potty Training Watch е ваш пријател идејата е часовникот да ги потсети вашите деца да одат во тоалет или �

Мајка за клучеви Изработено е од висококвалитетен не'рѓосувачки челик Тој е многу издржлив, а гравирањ�

Надворешно : 92% полиестер, 8% спандекс Среден : 100% полиестер со водоотпорен ламинат TPU Внатрешни абсорбент

Панталони за обука на бебето за бебиња е мостот помеѓу пелена и нормални домови за мали деца и бебиња, им

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Стр Преносен ✨✨✨ Повторно тренинг тоалет за момчиња овој уринар за мали деца може да биде дома, кампув�

Седиштето за тоалети е изработено од тешки уреаформалдехид, и е издржливо, отпорно на загадување, избле�

Пријателска симпатична форма на авионот привлекува бебиња и поканете ги доброволно да одат ситни Мекат

Пакетот вклучува : 94 Повлечени ситни тренинзи долна облека за девојчиња, големина 2 T3 T и 84 влечење на сит�

Scroll