Свеж
Мгана Природна Храна Активиран Бамбус Јаглен За Детоксикација На Телото, Чистење На Забите, Маски За Лице, Пилинзи и Правење Сапун 100 ГМС 0,22 ФУНТИ

Мгана Природна Храна Активиран Бамбус Јаглен За Детоксикација На Телото, Чистење На Забите, Маски За

Достапност: Достапно.
DEN 2.00

ДЕТОКСИЦИРАЈТЕ ГО Телото-Активираниот бамбус јаглен може да се користи за детоксикација на вашиот дигестивен систем Измешајте јаглен од бамбус со вода и консумирајте го, можете да видите неколку здравствени придобивки. ЈА ЕКСФОЛИРА КОЖАТА-јагленот од бамбус е забележлив по тоа што може да ја ексфолира кожата, што може да помогне да се ослободите од мртвите клетки на кожата кои допрва треба да се измијат. Ослободувањето од клетките на кожата кои се веќе мртви може да направи вашата кожа да изгледа подмладена и помладешка. Активниот Јаглен За ЧИСТЕЊЕ НА ЗАБИТЕ во пастата за заби може да помогне да се отстранат дамките од површината на забите. Јагленот е благо абразивен и исто така може да ги апсорбира дамките од површината до одреден степен. Само навлажнете ја четката за заби, посипете малку јаглен со нашата без паста за заби и четкајте како и обично. ИСЧИСТЕТЕ ГИ ПОРИТЕ - кога нанесувате активен јаглен на лицето, тој ги чисти порите, ги намалува црните точки и впива дополнително масло. Можете да направите сопствена маска за лице од јаглен дома со прашок од активен јаглен и гел од алое вера. Само измешајте ги 2-те состојки заедно, нанесете и оставете да отстои околу 30 минути, а потоа измијте!. ДЕЗОДОРИРАЈТЕ ПРИРОДНО - за да го дезодорирате, само ставете сад со активен јаглен во фрижидерот за да го отстраните несаканиот мирис. Ќе ја задржи својата моќ за апсорпција на мирис неколку недели! Активниот јаглен е одличен и за мали затворени простории како што се вашиот автомобил, ормари и чевли. ПРИРОДЕН ОДВЛАЖНУВАЧ-Јагленот дури делува и како природен одвлажнувач. ПРОМОВИРА РАСТ НА КОСАТА-Активираниот Јаглен апсорбира нечистотија, масло и има вишок на себум што може да го попречи квалитетот на вашата коса и да влијае на нејзиниот раст. Тоа помага да се исчистат сите овие нечистотии, го отстранува себумот и длабоко ги чисти порите за да дозволи вашата коса да дише. Ги затнува порите во вашиот скалп со што ги детоксицира фоликулите. Ова помага косата да расте подобро.

За производот

Купувачите избираат и

Ја надополнува кожата со супериорна влага додека ја рафинира нејзината текстура Открива елегантна кож�

Антиоксиданс, Тонер Без Алкохол Формулиран Со Ботанички Екстракти Ги Елиминира Нечистотиите И Ја Прави

Лечи, ја ублажува и поправа екстремно сувата, чешачка кожа Брзо се апсорбира во вашата кожа...

Регенерист Ноќ Зацврстување Крем Моситуриза Зацврстувачки и навлажнувачки ноќен крем Има свиленкаста

НЕКОИ ОД МИ : НЕКОИ ОД МИ е сложен збор на "НЕШТО" и "СО ЧУДО" Нашата мисија на брендот е да направиме произ�

Pcl Лифт За Конец, Направен од Доверливата корејска Компанија Во Кореја Моно Тип На Завртка / Остар (20 па�

Ролери За Мраз За Нега на кожата : главата на ролерот за мраз може да се лизне на кожата, освежувајќи го и

Отстранување На Црни Точки од морски Извидници : Маската Од Зелен Чај може ефикасно да ја исчисти нечист

Заклучување И Навлажнување на влага : Намалете ја загубата на хранливи материи, користете принцип на вл�

Прочистување : Нанесено со минерал на мртво море, оваа маска помага во расчистување на порите и спречува

ДЕЛ ИНДИО ПАПАГО : најдобар сојузник за нега на вашата кожа, со природни состојки и без суровост кон живо

Позлатен Ниацинамид Нагласи Гел За Тело Крем Навлажнувачки Навлажнувачки Освежувачки Немрсни уши Прои

●СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА●Нашите Крпи за Перење За Лице за пилинг се 10*10 инчи, доволно големи за да го исчисти�

Наменет за кожи со кафеави дамки, формира оклузивен филм на површината на кожата, овозможувајќи брза и д

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

Вегански крем формулиран со 58% органски Екстракт од Срцеви Листови кој помага во смирување и смирување �

Dreammi Cosmetics LLC се наоѓа во Соединетите држави Dreammi е трговска марка за авторски права на компанијата Произ�

Памук, волна Земја Како Што Е Означено Мека и удобна, издржлива и цврста Површината е рамна, мека и мека...

Добредојдовте На Премиерата Извор На Хермес Луксуз На Неверојатни Заштеди на ! Овие Се Свежи, Нови Произ

Моќниот Серум На Витамин Ц На џунив обезбедува храна за заштита и зачувување на изгледот на убава кожа с

? Може да направи контурата на окото да изгледа поеластично и цврсто ? ? 【Повеќекратни намени】 лепенка з

●ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ТКИВОТО qua sha алатката е дизајнирана да ја подобри општата благосостојба на вашето тело

Ретинол Крем : ретинол Серумот може да помогне во спречување на брчки Нашиот серум против стареење содр�

Мртви Клетки На Кожата и Себум ексфолијација Кожата Смирувачки и Олеснување Длабоко Чистење На Порите..

МАТИЧНИ КЛЕТКИ ОД ЦИТРУС : Специјална активна состојка Матичните Клетки Од Цитрус го обновуваат надвор�

✨ Здрава блескава кожа : Сјај без кавга со #1 нашиот бестселер, Минимо сјај куркума за крварење Минимо сј�

Димензии (во инчи) : 6,3 L x 4 Заштитете со удобност лесен, дише и истегнат материјал Направено со 2 слоја пол

Нега На Коса Бања и Нега На Телото Грижа За Бебиња Машки Производи Со векови се користи како природен ле�

Димензии (во инчи) : 6,3 Л х 4,0 В ЗАШТИТЕТЕ СО УДОБНОСТЛЕСЕН, дише и растеглив материјал Направено со 2 слоја

Чувствителна Тинејџерска Кожа, Лесна, Хидратантна И Негување Линија за Мрсна Кожа Хидратантна / Негува�

Студената терапија : За ладна терапија, свежина и тежина на жад помага во намалувањето на подуени очи на�

Scroll