Свеж
Колумбија Детски Отворено Елементи 3/4 Ракав Кошула

Колумбија Детски Отворено Елементи 3/4 Ракав Кошула

Достапност: Достапно.
DEN 3.33

88% Полиестер, 12% Еластан Затворање на копчето. Машинско Перење. ОМНИ-СЕНКА : Бидете безбедни и заштитени. Омни-Сенка ги блокира U и УВБ зраците за да помогне во спречување на изгореници од сонце и долгорочно оштетување на кожата. Тесната ткаена конструкција со предива што апсорбираат УВ го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци. ОМНИ-ФИТИЛ : крајната технологија за управување со влага за на отворено. Омни-Фитил брзо ја поместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување—одржувајќи ве ладни и вашата облека сува. ПРИВЛЕЧНА ГРАФИКА : Достапна Со асортиман на графички украси на отворено, Оваа Маица Со ракави 3/4 е сигурен хит со пријателите на секое летно излегување. ЛЕТНА УДОБНОСТ : Изработена со удобен материјал за истегнување со помош на полиестерска мешавина која нуди навестување за лесно носење, својства за брзо сушење и целодневна удобност во која сигурно ќе уживаат. ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ : вниманието на колумбија кон деталите е она што ја издвојува нашата облека од другите. Ние користиме само најквалитетни материјали, стручна изработка и издржливи шевови. Ова е долготрајна кошула во која сигурно ќе уживаат во сезоните што доаѓаат. UPF 50 заштита од сонце и ткаенина што ја отстранува потта се комбинираат во оваа кошула со удобност со паметна изрека напред и центар. Младинските Елементи На Отворено Кошула Со Ракави 3/4 сигурно ќе бидат прв избор за момчињата и девојчињата кои уживаат во денот со врсниците. Долготрајниот висококвалитетен памук додава да се направи оваа нивна кошула по избор. Кошулата со должина од 3/4 ракави на ова момче и девојче е достапна во повеќе бои и има графика за пешачење. Направено од мека ткаенина од полиестер и еластан во колумбија, се чувствува убаво и удобно наспроти кожата. Колумбија ја нуди оваа класична бејзбол маичка во повеќе бои и големини. Редовно Вклопување. За да се осигурате дека големината што ќе ја изберете е соодветна, искористете ја нашата табела за големина и следниве упатства за мерење : за ракавите, започнете од централниот заден дел на вратот и измерете преку рамото и надолу до ракавот. Ако излезете со делумен број, заокружете до следниот парен број. За градите, измерете го во целосниот дел од градите, под пазувите и преку лопатките, држејќи ја мерната лента цврста и рамна.

За производот

Купувачите избираат и

Материјал : 100% памук, мек и флексибилен Повлечете го затворањето Миење Раце Само Детските Пижами се напр

100% Кожа Произведено во САД или Увезено Синтетички гумен ѓон Подножјето е изработено со ортолитска мемо�

100% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење УВ ЗАШТИТА : рејтингот на ткаенината UPF 50+ ја штит�

Затворање на бравата Миење Раце Само Пакет 2 Предмети Вклучуваат 1) момчиња диносаурус шапка сива и 2) мом

100% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење Состав на ткаенина : 100% Полиестер, ткаенината има

100% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење Материјал на деца дуксери девојки : полиестер, ме

60% Памук, 40% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење ОФИЦИЈАЛНО ЛИЦЕНЦИРАН ИГРАЧКА ПРИКАЗНА

60% Памук, 40% Полиестер Затворање на кука и Јамка Миење Раце Само Големина на младите дигитални маскирна п

100% Полиестер Погоден За Секоја Пригода, Облека Погодна За Сезони Во Лето Совршен е за Внатрешна, Надворе

60% Памук, 40% Полиестер Затворање на патент Машинско Перење Разиграните отпечатоци и мекиот памук го прав

100% памук Еластично затворање Памучен Материјал : меки еластични манжетни за ткаенина што дише за секојд

100% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење Tsla ХиперCtrl Серијата е специјално дизајнирана за

Повлечете го затворањето Машинско Перење Пижамите за мали деца се направени од ткаенини што апсорбираа

100% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење ОФИЦИЈАЛНО ЛИЦЕНЦИРАН НОВ БИЛАНС : Момчиња Актив

82% Најлон, 18% Спандекс Повлечете го затворањето Машинско Перење Хемискислободен UPF 50+ заштита од сонце...

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Платформата мери приближно 1,50"...

100% Полиестер Машинско Перење Два слоја од 100% плетено плетење од полиестер Целосно реверзибилно за носе

100% памук Затворање на бравата Миење Раце Само Најк Младинско Наследство86 Swoosh Прилагодлив Капа Прилагод

Увезени Надворешниот ѓон Со Целосна должина ndurance обезбедува супериорна влечна сила и издржливост за да

Шарм од нерѓосувачки челик : Различни од другите нараквици на долги растојанија, ние користиме шарм на с

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Произведено во САД или Увезено Повл

Памук Висококвалитетните материјали се меки и дишат,ја прават тренерката полесна и потопла Долг ракав,�

100% памук Повлечете го затворањето Машинско Перење ЕКСТРА ФИН памук : нашите маици со кратки ракави за мо

Термопластичен гумен ѓон Синтетички / Текстил, дише и брз сув горен дел Дизајниран ВО САД...

акрилик Повлечете го затворањето Пакет : ќе добиете 12 пара зимски ракавици, во доволни количини за да ги

Полиестер и Спандекс Повлечете го затворањето Машинско Перење Чувар на осип Поставен За момчиња за мал�

вештачки ѓон `+Дизајн против Судирот} задниот Дел на овие чевли користеше издржлива гума за да ги заштит�

100% Полиестер Затворање Затворање На Цвест Момче Кошула Со Средни Долги Ракави Кошули Деца 4т Големи Мом�

100% памук Затворање на копчето Дизајн : класичните карго шорцеви за деца имаат два наклонети џебови и стр

62%акрилни влакна 28%вискоза 10%спандекс Повлечете го затворањето Миење Раце Само Материјал : овој унисекс

100% Најлон; 100% Полиестер Затворање на патент Машинско Перење ПРИЈАТНИ и ШАРЕНИ : тие ќе останат топли на п

100% Полиестер Нема затворање затворање Машинско Перење Редовно вклопување 3 ленти песна панталони...

Одлично, основно парче за натпреварување, вежбање или гледање Етикета за нега без ознаки Одлично, основ�

Свети ПЕРЕГРИН Свети Перегрин е заштитник на лицата кои страдаат од рак, СИДА и други опасни по живот бо

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Велур и решетка горниот за издржлив

100% памук Повлечете го затворањето Машинско Перење Стилски Дизајн Среќен Бренд ви го носи најдоброто во

100% памук Повлечете го затворањето Миење Раце Само 100% Мазен памук, Мек, ситно ребрест плетен Екипаж, пант�

?Демон Убиец Нараквица?Чеппу, Стилска нараквица за убиец на демони, специјален подарок за љубителите на

100% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење 100% плетено плетење од полиестер Со Вистинска Тех

60% Памук, 40% Полиестер Затворање на патент Машинско Перење Материјал : овие атлетски дуксери за момчиња и

локалните момче шорцеви мажи Произведено ВО САД и Увезено 712 Дена Испорака Почитуван Господине ве молим

95% акрилик, 4% најлон и 1% еластан Затворање на повлекување Машинско Перење Манжетни Стајлинг Врвот пом Жа

Scroll