Свеж
Комплет За Пенкало за Тетовирање, Комплет За Комплет За Тетоважа Комплет Ротационен Комплет За Машини За Тетовирање Со РЦА Интерфејс, Скала На Ротација, Прилагодли

Комплет За Пенкало за Тетовирање, Комплет За Комплет За Тетоважа Комплет Ротационен Комплет За Машини За Тетовирање

Достапност: Достапно.
DEN 3.33

●ПРИЛАГОДЛИВ НАПОН, ПРЕЦИЗНО ПРИЛАГОДУВАЊЕ ● напонот за напојување на тетоважата е 5-12v прилагодлив напон, точноста е 0,1 V, дигиталниот дисплеј го покажува тековниот напон и преостанатата моќност, што е лесно да се набудува и работи Ви овозможува попрецизни прилагодувања. ●БРЗО БОЕЊЕ, ЛЕСЕН за УПОТРЕБА пенкалото за пиштол за тетовирање има стабилен излез на напон, мало оштетување на кожата и брза брзина на боење, што може да обезбеди лесно боење на ајлајнерите и шејдерите, долго работно време и без греење. ●ИСКЛУЧИТЕЛНА ИЗРАБОТКА. Висококвалитетен и ИЗДРЖЛИВ ● целокупниот процес на пенкалото за тетовирање е гравирање СО ЦПУ, врежана е обвивката на рамката и додатоците, а вклопувањето помеѓу додатоците е многу високо, осигурувајќи дека машината може да биде тивка за време на употребата. Вградениот панел на пенкалото за тетовирање усвојува ексцентричен диск со цвет од 10 слотови, кој е поотпорен на абење од обичните панели, не е лесно деформиран по долготрајна употреба и има висока фреквенција на враќање. ●РОТИРАЧКА СКАЛА за ЛЕСНО РАКУВАЊЕ ● комплетите за стартување на тетоважи имаат ознаки на ротирачка скала, што го прави прилагодувањето на иглата поинтуитивно и попрецизно. Во исто време, делот за ракување прифаќа рационализиран дизајн против лизгање на шемата на рацете, што е попогодно за почетници и уметници за тетовирање да работат и подобро да се држат. ●ЗАДОВОЛИТЕЛНА УСЛУГА ПО ПРОДАЖБАТА●имаме сеопфатна услуга по продажбата, обезбедувајќи ви 60-дневно враќање на средствата и 12-месечна гаранција. Доколку наидете на какви било проблеми, слободно контактирајте не, доколку користите доколку сеуште сте задоволни потоа, можете да не разгледате и дали имате други потреби за производи во иднина. Ние ќе го направиме вашето купување полесно. Спецификација : Тип На Ставка : комплет за напојување За тетовирање Материјал : алуминиумска легура, електронски компоненти 1. Игла За Пенкало за тетовирање : Се Користи за повеќето игли за касети за тетоважи На Пазарот Интерфејс : Rca Интерфејс Големина На Производот : Долга (без игла) : Прибл. 124мм / 4,9 Во Дијаметар : Прибл.1 Во Игла Надвор Мозочен Удар : Прибл. 0-3, 5 мм / 0-0, 1 Во Должина На Игла : Прибл. 1-4мм / 0,04-0,16 Во Брзина : 8В 9000 ВРТЕЖИ во МИНУТА/мин (возење на работната брзина на иглата на силиконскиот кертриџ, брзина на мирување) Старт Напон : 5в Работен Напон : 4-12В (со игла со силиконски кертриџ) 2.

За производот

Item Type:
Tattoo power supply kit
Material:
Aluminum alloy, electronic components
1. Tattoo Pen:
Needle:
Used for most tattoo cartridge needles on the market
Interface:
RCA interface
Product Size:
Long (without needle):
Approx. 124mm / 4.9in
Diameter:
Approx. 29mm / 1.1in
Needle Out Stroke:
Approx. 0-3.5mm / 0-0.1in
Needle Length:
Approx. 1-4mm / 0.04-0.16in
Speed:
8V 9000RPM/min (driving the working speed of the silicone cartridge needle, non idling speed)
Start Voltage:
5V
Working Voltage:
4-12V (with silicone cartridge needle)
2. Tattoo Power:
Interface:
RCA interface
Battery:
Lithium battery 1300mAh(built in)
Power Supply Size:
Approx. 62 x 32 x 32mm / 2.4 x 1.3 x 1.3in
Input:
DC 5V 1A
Output:
5-12V
Output Voltage Adjustment Accuracy:
0.1V, long press for quick adjustment
Charging Time:
2 hours (charging with a charger higher than 5V is strictly prohibited)
Use Time:
can be used for 3-5 hours
Package List:
1 x Tattoo Pen1 x Clip Cord :
1 x Power Supply:
1 x USB Charging Cable:
1 x Manual:

Купувачите избираат и

【Четка за масажа】 Задната четка долга рачка е мека и еластична, што може да го ексфолира телото, четкат�

Калта Од Ц&Б има уникатни состојки Од Мртвото Море Обезбедува вашата кожа со релаксација и мекост, одлич

Моќен, може да се користи за засенчување и поставата Тој е поврзан преку линија Едноделна структура на п

Бомби за бања со ароматерапија индивидуално завиткани бомби за бања доаѓаат во 3 различни мириси (Лавен

Чист И ПРИРОДЕН Направен со 75% гел од алое вера, тревна вода, овесни протеини, екстракт од семе од грејпф�

100% полиестер Материјал за дишење : Буфантната капа е направена од полиестер за дишење, лесна, ткаенина ш�

100% полиестер Затворање на влечење Квалитетен материјал Оваа работна капа за жени е изработено од полие

●Ефикасно Чистење На Кожата●Отстранете Ја Мртвата Кожа, влакната од сунѓер може нежно да ја масираат к

100% полиестер Дишењето на вградената џемпери може брзо да ја апсорбира потта и да го задржи челото суво, �

1 пат Материјалот за микрофибер брзо се оддалечува од вашата коса, тие се чувствуваат многу удобно и удо�

100% полиестер Затворање на влечење Дизајн на торбичка и копче за конска опашка За долга коса, торбичката

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Туш Лофах Топката за сунѓер за туширање доаѓа со кратко јаже за погодно Продавница на телото Топката за

Деца ловори за туширање : Домаќинството Лоуф топката е пријатно да се допре, но доволно груба за да ви да�

100% полиестер Еластично затворање 【Цврст еластичен опсег】 Еластичниот опсег на задниот дел има засиле�

Исклучителна изработка : Перниците се со добар квалитет, не се лесни за оштетување и кршење, издржливо и

100% полиестер Затворање на влечење Дизајн на торбичка и копче за конска опашка За долга коса, торбичката

100% полиестер Затворање на влечење 【Работни капачиња за дишење】 Направени од врвна полиестерска ткаен�

ДВОЈНИ КОМПЛЕТИ КАЛЕМИ за ТЕТОВИРАЊЕ : Една За шејдер и една за лагер, опремена со две рачки, двете машин�

100% полиестер  [Материјалот] Хируршката капа е правење на полиестер што може да се дише, што е лесен и уд�

100% полиестер Еластично затворање 【Цврст еластичен опсег】 Еластичниот опсег на задниот дел има засиле�

Нова игла за кертриџ за тетоважа, исклучителна во секој чекор на производство, направете ја вашата тето�

Таблети без неуспех : 2пакет вклучува 10 таблети затоплување по цевка (вкупно 20 табели) Предизмерената до�

●ИНТЕГРАЦИЈА НА ПОЛИЦАТА НА ПРСТОТполицата на прстот за максимална удобност, зафат и контрола Овој ино

100% полиестер Дишењето на вградената џемпери може брзо да ја апсорбира потта и да го задржи челото суво, �

Затворање на копчето Миење Раце Само Мек Материјал хируршка капа користете хуманизиран дизајн и избер�

Полиестер спречува прашина и мирис да останат на коса, да го намалат бројот на миења на косата; Ветроупо�

Нерѓосувачки Челик Нога педалата со 5 нозе кабел и стандард 1 / 4 инчен фоно приклучок Се одликува со гуме�

Капа за туширање за капење со еднократна употреба со еластична лента, направени од пластика, водоотпоре

Топка за бања Материјал за брзо сушење, чист и сефови Ексфолирајќи го грбот нежен и ексфолирачки : Удобн�

Полиестер, кадифе, памук Направено во нас 100% мека кадифена полиестерска обвивка 100% премиум полиестер по

Крпа Затворање на копчето Миење Раце Само ●Полуотворен Дизајн И Прилагодлив ● Ова капаче За чистење со

Лесно се пени нагоре, со малку миење на телото и вода Користете го за сите оние невозможни за да се дости�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

100% полиестер Затворање на влечење 【Работни капачиња за дишење】 Направени од врвна полиестерска ткаен�

Создадете одлична латер за чистење на телото Можете да уживате во времето за туширање до содржината на �

Моќен, може да се користи за засенчување и поставата Тој е поврзан преку линија структура на парче пенк�

ПРИЛАГОДЛИВ НАПОН : напонот на нашето напојување е 5‑12v прилагодлив напон, а точноста на напонот за прил�

Телење на телото овие нараквици за туширање работат добро во ексфолијација, тие нежно посилна масажа на

100% полиестер Затворање на вратоврска Работно капаче со копчиња и џемпери Нашите работни капачиња се ди

Комплет бенд за миење на зглобот : има 4 пара микрофибер нараквици во 4 различни бои, можете да ги носите о

Моторот е 10w направен Во Тајван, моќноста е стабилна и излезна, а секантот е повеќе од доволно за намалув�

100% полиестер Затворање на влечење Оваа работна капа има врвен дијаметар од 18 см / 7in Еластичната вратовр�

100% полиестер Удобно за носење : капачето на турбанот направено од полиестерски материјал, има висока ел�

¿Помешана и почиста кожа најлесната и најчистата кожа што можете да ја почувствувате По, напорен ден, м�

Scroll