Свеж
Gotachi Ceramic Sake Set Minoyaki Традиционален јапонски дизајн Sake Cups Постави сет за пијалоци за пијалоци од 3 со 1 компјутерски карафе и 2 парчиња чаши за раствор со деликатна кути

Gotachi Ceramic Sake Set Minoyaki Традиционален јапонски дизајн Sake Cups Постави сет за пијалоци за пијалоци од 3 со

Достапност: Достапно.
DEN 1.67

【Совршена големина】 : Дијаметар на чаша : 3,15 инчи, висина : 2,56 инчи Дијаметар на чинија : 5,39 инчи. Чашата е само вистинската големина за вашиот чај, кафе и други топли пијалоци (250цц), како и малата чинија за освежување. 【Занаетчиството на Кутанијаки】 „Кјутањаки“ е една од трите даимаки во Јапонија. „Китајаки“ зазема многу важна позиција во историјата на јапонската керамика. Најзначајната карактеристика на Кугајаки е нејзината боја на глазура. Стилот на сликарство е смел и неограничен, бојата е густа, лесна за оставање длабок впечаток на личноста. Силната боја и составот се експресивна сила на Кутани Јаки. 【Јапонски образец】 Постојат три различни модели за избор, секоја со силна боја на јапонската шема. Во меѓувреме, чистачот и чашата се дизајнирани со класичен и модерен стил. 【Погодно】 Овој комплет за кафе за кафе е безбеден и микробранова машина за миење садови, што може да ви заштеди време и напор. 【Совршен подарок】 Овој сет за кафе е совршен како подарок за пријател или член на семејство кои се подготвени да уживаат во животот. Совршен подарок за Денот на вineубените, роденденот, Денот на таткото, Денот на мајката. 【Совршена големина】 : Дијаметар на чаша : 3,15 инчи, висина : 2,56 инчи. Дијаметар на чинија : 5,39 инчи. Чашата е само вистинската големина за вашиот чај, кафе и други топли пијалоци (250цц), како и малата чинија за освежување. 【Занаетчиството на Кутанијаки】 „Кјутањаки“ е една од трите даимаки во Јапонија. „Китајаки“ зазема многу важна позиција во историјата на јапонската керамика. Најзначајната карактеристика на Кугајаки е нејзината боја на глазура. Стилот на сликарство е смел и неограничен, бојата е густа, лесна за оставање длабок впечаток на личноста. Силната боја и составот се експресивна сила на Кутани Јаки. 【Јапонски образец】 Постојат три различни модели за избор, секоја со силна боја на јапонската шема. Во меѓувреме, чистачот и чашата се дизајнирани со класичен и модерен стил. 【Погодно】 Овој комплет за кафе за кафе е безбеден и микробранова машина за миење садови, што може да ви заштеди време и напор. 【Совршен подарок】 Овој сет за кафе е совршен како подарок за пријател или член на семејство кои се подготвени да уживаат во животот. Совршен подарок за Денот на вineубените, роденденот, Денот на таткото, Денот на мајката.

За производот

Купувачите избираат и

Bento Box е изработена од еколошки материјал за пченица Големината на кутијата Бенто е : 7,1 инчи L*3,5 инчи W*4,7 и

Вештерки и Warlocks Ноќта на миење садови безбеден микробранова керамичка кафе кригла 15 унца SB3011cm15 бродови

Штали за чеша таблата за сервирање на бифтек доаѓа со посебен камен камен Можете да го користите со ком�

Широка Употреба : Совршен За загревање млеко, правење сирупи, топење путер, сирење, карамела и чоколадо и

Материјал : само лепила цврста боја винил Големина : Достапно во 15.6in (ширина) со 98in (должина) / ролна (1,3 ft x8

[Прилагодливо] Висината и положбата на црниот метален тенџере се прилагодливи, ви овозможуваат повеќе о

Сурова коноп 【Совршена големина】 : 17 "x28" +17 "x47" кујнски душеци и килими за подот 2 парчиња сет, еден голем

2 Пакувајте двојно лизгање под организаторите на мијалникот (кујна / бања) и складирање : Секој организат

★ Направено од тајландски скапоцено тиково, тврда и отпорна на корозија, може да се користи како збирка

★ Изолирана големина на чашата : 26x6,7 см / 10 ★ Изолиран кригла Материјал : Кригла за кафе е направена од 304

КОМПЛЕТ ОД 36 ЧАШИ ЗА ПЕЧЕЊЕ : Силиконски облоги За кекси Масовно пакување вклучува 36 силиконски чаши за �

Квалитетна 16 унца акрилик со двојна wallид со слама од еднократно користење БПА бесплатно и предлог 65 во с

Како облоги на полиците за кујнските ормани, таа ја штити масата од неволјите на дамките од нафта и друг�

1 Висок квалитет на материјал, моден стил, елегантен, држи 2 шишиња и до 6 чаши (шишиња и чаши не се вклуче�

Платно, памук Материјал : 100% материјал од памучно платно Печатено со висококвалитетно мастило за ткаени

❤ ❤large Capital Set од 2 1 Ниво : Висок дијаметар од 11,5 ”X 3,5” (29,4x8,8cm), 2 ниво : 9.2диаметар x 2,8 висок (23x7.2cm) доволно г

Големина : 26x6,7 cm / 10 Тежина : Термосот тежи околу 13 унци и може да има околу 500 мл вода Материјал : Термос ча�

100% не'рѓосувачки челик 304 чаша од не'рѓосувачки челик, интелигентен екран на дисплеј на температура, вид�

Големина : Достапно во 17,7in (ширина) за 79in (должина) / ролна, дебелина 0,2мм Избледени отпорни, високи сјајни

Самолепливи марамчиња чисти со влажна крпа или сунѓер Повеќенаменски употреба на марамчиња чисти со вл

Постелнина памук Поставена постава Трајни материјали торбата за тота е изработена од памук и постелни�

Материјал : Направено од високо квалитетно ковано железо, лесен за чистење и отпорен на корозија, доказ �

Керамичката тегла е еден вид традиционален јапонски сад за вечера Врие вода или инфузија на билки...

Димензии : 40 Материјал : издржлив : Изберете, подебел и не'рѓосувачки челик Материјал : Нема 'рѓа, антикоро

★ Изолирана големина на чашата : 26x6,7 см / 10 ★ Изолиран кригла Материјал : Кригла за кафе е направена од 304

Одржува ладно до 24 часа Одржува топло до 12 часа Безбедна машина за миење садови Без лизгање, без гребење,

Нашите декоративни држачи за салфетка ќе одговараат на секоја трпеза на трпезарија, годишнина, роденде

КВАЛИТЕТ НА РЕСТОРАНОТ ДОМА : грејниот елемент Од 1700 Вати брзо ги загрева маслата и ја пржи вашата омиле�

Rack Tabletop Stemware Rack Совршен за кујната или дневната соба, а исто така и подарок за loversубителите на вино Counterto

3 Метод на производство : Традиционално рачно изработено од професионален мајстор.Пакуван во прекрасна

Тип : Кујна полица Стил : Едноставен и модерен Материјал : Алуминиум Структура : единечен слој Тип : Кујна

Стр Направени во САД или увезени ✿ Направено од дрвен материјал и ПП материјал ✿ Дизајн на двојно с

Полиестер Висок квалитет и издржлив : Изработено од 100% откачен полиестер, без смалување, без избледувањ�

Scroll