Свеж
Јардве 4 парчиња Кал Стап Глина Обликувач Алатки Акрилик Глина Ролери Уметнички Материјали Моделирање Транспарентен Керамика Алатки САМ Глина Резерви Глина Ролер

Јардве 4 парчиња Кал Стап Глина Обликувач Алатки Акрилик Глина Ролери Уметнички Материјали Моделирање Транспарентен

Достапност: Достапно.
DEN 1.67

ОБЛИКУВАЊЕ ПОДДРШКА ОДБОР задолжителна алатка за вајање за сам љубовник, скулптор и занаетчија ГЛИНА ПОДДРШКА ОДБОР Мултифункционални и разноврсни, овие глинени алатки можат да бидат за настава, забава, часови по уметност, детска играчка, подарок и така натаму. АЛАТКИ ЗА РЕЗБА на ГЛИНА може да ја збогати имагинацијата на народите, да ја изрази нивната креативност и да ја негува нивната практична способност. АКРИЛНИ ГЛИНЕНИ ЛИСТОВИ можете да направите глинени скулптури со вашите деца на односот родител-дете. АЛАТКИТЕ ЗА ОБЛИКУВАЊЕ ГЛИНА користат Соодветна големина, удобна за држење во рака, лесна за употреба и чистење. Пакетот Вклучува 2 х акрилни ролки 2 х акрилни листови Карактеристики-Материјал : Акрилна тркалачка глина. - Големина : Околу 20, 00Х2, 00Х2, 00см/7, 86Х0, 79Х0, 79инч Глина САМ Постави. - Боја : транспарентни глинени алатки-Големина : Околу 10х15см/3, 94х5, 91инч алатки за моделирање глина. - Валјакот од глина може да биде за подлога или притискање на глина во Други Форми Алатки За Моделирање На Керамика. - Има одлична изработка, компактен е и практичен и нема лесно да се оштети глинени секачи. - Тоа е навистина добар начин да го развиете и подобрите вашето трпение, внимание, практична способност и така натаму комплет за акрилна подлога. - Ова е збир на основни алатки за обликување глина за почетници и искусни Луѓе Глина Самостојни Алатки. - Одлична алатка за моделирање и обликување на глина што мора да ја имате за секојдневна употреба резба во керамика.Опис на стокатаполимерна глина самостојна алатка изработен е од материјал од висока класа, кој ужива силна издржливост.пластични глина ролери игла Ако барате комплет алатка за скулптура за моделирање на керамика, треба да ја погледнете оваа ставка.алатки за детали од полимерна глина тоа во голема мера може да ги задоволи вашите практични барања, може да биде за керамика и глинено вајање.

За производот

Купувачите избираат и

Комплет за глина стартер комплет : 1 парче акрилен глинен валјак (20 см / 7,87 инчи во висина со дијаметар ок�

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

Овој калап вклучува 22 уникатни форми Облиците вклучуваат : Коска Од Домашно Милениче, Отпечатоци од Шеп�

Овие акрилни пом пом се совршени за сите видови занаети за деца од сите возрасти Помпом акцентите посто�

Брзо Свртување Не сакате да чекате засекогаш За Сопствена Работа? Не гледај понатаму! Се гордееме со на�

ГОЛЕМИНА : ознаки За Срца со дијаметар од 3 см / 1,2 инчи и прстени со клучеви со дијаметар од 10 мм / 0,4 инчи �

Гроздобер ДЕКОР завршува со доволна количина украсни ленти, лесно може да ги задоволи потребите ЗА деко

Големина На Мувла : 11 / 16" Користете со секаков вид скапоцена метална глина, полимер или керамички глини...

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти Каракт�

Совршен за брендирање на дрво, кожа,пластика, хартија и многу повеќе Совршен подарок за дрводелци, човек

Не контактирајте со отворен пламен По употреба, ве молиме користете благ детергент за чистење на тефлон

Тркалезни монистра се 1 / 2 инчи во дијаметар со 5 / 32 дупка Тркалезни монистра се сечат од јавор недовршен�

Материјал : платно за сликање масло, акрилен тркалезен дијамант; Големина На Платно : 45х32см, Големина На �

● МАТЕРИЈАЛ● : Лесен, силен, економичен со мазен кремаст изглед Составен од површини од басвуд и среден

Различни Бои : Пердувите се разнобојни, доволно полни за да ги задоволат сите ваши потреби Вклучуваме 10 �

Големина на хартија : 22,4 х 37,4 инчи (57 Големина на хартија : 22,4 х 37,4 инчи (57 Ултра тенка хартија со силен Јап�

Лесно и само треба креирај шема на полнење додека течноста не го проникне полнењето и апсорбира вишокот

Ова е Премиум самолеплив материјал за тешка употреба, долготрајна, мазна и мека завршница Може да корис�

Доволна Количинаќе добиете 10 парчиња дрвени кутии(8 парчиња квадратни кутии + 2 парчиња правоаголни кути

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно...

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

N7 JD ®ПРИЛИЧНО ПРИСУТЕН СЕТ q Добар подарок за домаќинките на трендовски тинејџери и уметнички Тоа е голе

КОМПЈУТЕР ЗА ПЕЧАТЕЊЕ ФИЛМ : Компјутерски Графикс празни транспаренти го прават дизајнирањето и израбо

●Еден сет ги задоволува сите потреби qeoker полимер глина машина сет вклучуваат 18 парчиња форма глина сек�

●ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Топлина со електрична енергија, нема потреба од загревање со оган, заштеда на време

Завршена Големина На Ногата : Должина Прибл 95мм / 3,74 инчи; Ширина Прибл 310мм / 0,120,39 инчи Завршена Големи�

Врвот На Скалата : Додека обичните алатки за резба на восок имаат ефтин слој или боја што гори по загрева

Комплет од пет различни форми на глава, аголно длето, длето за чаши, рамно длето, конусна точка, круг на ч�

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

Боја : 15 боја за избор Големина : 400 стапки ( 120 метри ) должина Ширина : 1,5" (4см) / 2"(5см) / 3"(8см) / 4"(10см) за из�

1 Дизајн со двоен Крај : дизајнот Со Двоен крај со фина изработка ги прави овие алатки погодни за различн�

Шарена налепница за кристал + Златна лента за маскирање што може да се репозиционира за да се залепи на в

челик Производот ќе биде наскоро кога треба да ги искористите долго време на еден начин Со едноставна с�

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти Каракт�

Големи Димензии, Поставени Листови Од Златни Листови, 100 Листови можат да ги исполнат сите ваши очекув�

Доаѓа во различни модели Секој продаден одделно Димензии : 15мм Ширина х 10 метри Должина Материјал : Прир�

1 ПРЕМУИМ МАТЕРИЈАЛ : ① изработена Од Висококвалитетна Јапонска хартија; ②ацидбесплатно; ● малку транс

Супериорен Пренослив Материјал Одлични Оптички Својства Плано конвексна форма (Конвексноконкавна) леќ

Оваа листа е за 1 парче од 150 грама обоено бебе розова мисиркина рамна боа во 2 јарди (6 стапки) долга Висин�

Scroll