Свеж
Meeasier NDI PTZ камера, NDI камера, 20x оптички зум што емитуваат во живо со стриминг PTZ, PTZ, поддржува, HDMI PTZ камера за црковно обожавање во живо Производство Образование, NDI HX 4.

Meeasier NDI PTZ камера, NDI камера, 20x оптички зум што емитуваат во живо со стриминг PTZ, PTZ, поддржува, HDMI

Достапност: Достапно.
DEN 0.67

Целиот единечен кабел Етернет (CAT5/6) Поедноставување на инсталацијата и поставувањето за системите за стриминг во живо NDI 20 X камерата се прилагодува на повеќе методи за контрола. PTZ камерата може да се контролира со далечински управувач IR, веб -прелистувач и NDI софтвер, VISCA, апликација итн. Одлични перформанси на проток во живо и видео производство.20x NDI PTZ Камера поддржува TCP/IP, HTTP, RTSP, RTMP, ONVIF, DHCP, Multicast и други стандардни мрежни протоколи. SDI има долга растојание од кабел до 262ft ~ 328ft. Брзината на поставување (ширина на опсег) на NDI HX2 : . Комплетна HD професионална камера во живо за стриминг Користете леќи со широк агол нудат широко видно поле. 20x Оптичко зумирање Обезбедете ултра широк 60,7 ° FOV и тесен 2,28 °. Камерата за видео конференција поддржува хоризонтален опсег на ротација (± 170 °) и вертикален опсег на ротација (-30 ° ~ +90 °). 20x PTZ камера вграден деликатен мотор за да бидете сигурни дека камерата се ротира стабилно без бучава. Поддршка за NDI HX2 (вклучена лиценца за NDI), со кабел CAT5/6, можете да напојувате, контролирате, поставите и прегледате оваа камера NDI POE. NDI HX камерата е компатибилна со VMIX, OBS, Zoom, Skype и друг софтвер кој поддржува NDI HX. Measier NDI PTZ камера Лесна IP контрола, целиот кабел за етернет (CAT5/6) поедноставување на инсталацијата и поставувањето за системите за стриминг во живо и овозможено POE (802. Напреден софтвер за контрола на камерата Measier NDI : Веб интерфејс, претходно поставена камера 255, променлива брзина преку контрола на ONVIF/VISCA/IP/VMIX, поддршка на IP -Stream H.265, MJPEG, HD видео поток преку RTSP, RTMP, SRT, SRT, Html5 итн., Лесно е да се живее директно на Фејсбук и ЈуТјуб. Контрола за поддршка на камерата во живо, Pelco-D/Pelco-P преку Rs485, RS232 & Controller, TCP/UDP преку VISCA, HTTP-CGI, ONVIF преку мрежа. Високиот SNR на CMOS сензорот во комбинација со алгоритмот за намалување на бучавата 2 D и 3 D работи добро дури и при слаба осветленост. 30 дена пари назад гаранција без причина. 2 години ограничена гаранција. Поддршка за клиентите за време. Ако имате проблем или технички проблем со камерата PTZ NDI, PLS контактирајте го нашиот тим Measier. Ние ќе понудиме техничка поддршка преку Интернет во реално време.

За производот

Купувачите избираат и

●Сите во Еден Акрилен Комплет За Нокти ● комплет за Нокти поставете професионален акрилик со сѐ 3 бои а�

Мултифункционално : Може да се користи за други функции на дисплеј преку линијата за давање на сигналот

✓ Подложни подложни на мопици што можат да се користат компатибилни со Swiffer Sweeper XLarge (MOP не е вклучена) ✓ �

Должина на игла : 14мм / 0,55", Дебелина : 6мм / 0,24" Поправете ја оштетената висока пета со овие славини за пот�

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Направени во САД или увезени Вул с�

Броење на теми : 40; Големина на низата : 4#(г) Име на производот : хексадецимален орев; Материјал : 304 не'рѓос�

Состав : Стерлинг Сребро Производител : Биркс Тип : Рамен СофтверВилушки НОРМАН ОД Бирксстерлинг СРЕБРЕ�

【Трајлив материјал】 Направен од 210 D постава (еден вид полиестерски материјал), армираната рачка го пра�

? Пакетот вклучува 20 компјутери јасно пополнување на божиќни украси топка со дијаметар од 3,2 инчи...

Совршен дизајн Бидете воодушевени со нашите украси со прозорци од 3,5 метри високи за Ноќта на вештеркит�

Компатибилен со USBуредите TypeCMOCPL2 е оптимизиран за чувствителност и импеданса прилагодена за USBтипC уред�

Полиестерската мрежи се протега помалку за подобра контрола Процесот на инспекција за предупредување �

Димензии (во инчи) : 4 H x 4 W x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Слика нанесена

①Компатибилност е компатибилна Само со i Phone 13 Pro Max Проверете го моделот и големината на вашиот мобилен �

Уредното складирање со голем капацитет заштедува простор за биро и може да ги чува повеќето козметика в

???? ???????? Направено во САД Печатено на залиха со картички 16 PT, така што се чувствува значајно во рацете...

Лесен За Ракување ротациониот ренде за сирење опремува остро сечило од нерѓосувачки челик, што резулти

●Премиум Челик●Нашиот готвачки нож Хуск е конструиран од врвни јапонски ВИСОКОЈАГЛЕРОДНИ ЧЕЛИЧНИ АТС

Вклучена е пластична рамка и ремен за напојување, Приклучок за Ремен и игра, без штета на оригиналниот р�

Едноставен дизајн со фина изработка, исто така може да биде добра декорација за вашата кујна Избор на пр

●Компатибилен●оваа кожна футрола за паричник компатибилна Со Samsung S23 Плус, висококвалитетно куќиште о�

Голем ЛЦД дисплеј со задно осветлување за лесно читање за лесно читање, удобен за употреба Широко мерењ�

Номинална струја : 10А Индикација : ЛЕР Работа Контакт материјал : сребрена легура Електричен век : повеќе

Женска блуза блузи обични кратки / долги ракави лабава фит пуловер новина мода мека и дише ткаенинаРазл�

Линија на производи : активатор Семејство на производи : NCRB1 BW ROTARY ACTUATOR Класа на производи : 10мм NCRB1 BW двој�

? Супериорен материјалИзработен од висококвалитетно железо, антирѓосан и издржлив со години ? Мултифун�

За употреба со повеќето рачно ракувани маснотии Дизајниран : спојката За Маснотии е дизајнирана со , мож

Влезен напон е 80250 V AC и излезниот напон е 24480 V AC Пластичното покритие е изолационо и нуди подобра заштита

Легенда : празно, серија на броеви : празно, вклучува : N / A Легенда : празно, серија на броеви : празно, вклу�

Изградба : Алуминиумски хардвер со акрилен дифузер Изворот на светлина може да биде артикулиран...

Не само што има практичност за правење книжарници, туку и практичност за правење украси, подобрување на

Батерија : 1800m Ah Време на употреба : 15 H (ниво на слабо светло), 8 H (високо ниво на светлина) Време на полнење

ЧЕТКА ЗА ЧИСТЕЊЕ сет главата на четката е за еднократна употреба, само фрлете ги по употреба и нема да ги

5 компјутери пластична обвивка 2x03p теренот 42мм Терминална пластична обвивка P = 4.2mm 4,20мм WF42022 HK03 W01...

Шишињата за вода се кул! Ова е шише со вода од не'рѓосувачки челик 20oz Со својата убава мазна површина и у�

Димензии на торба за складирање електроника : 914 инчи (24*15*8 цм), а исто така е многу погоден за семејна упо�

Поврзете 64 уреди паралелно : Во режим на команда, до 64 уреди можат да се поврзат паралелно, разноврсна и м

Одлични подароци за деца, родендени, годишнини за свадби, ангажмани, дипломирања, итн Добар начин за зач�

●Широко Користете Магнетни Куки€тешки куки за складирање магнет може да се користат за складирање и о�

Оваа кутија за складирање е отпорна на удари и може подобро да го заштити вашиот хард диск од удари и кап

Прилагодување на Вртежниот Момент на брзината, според Различни Работни Услови Прилагодување На Работн�

1 парчиња 2x40p 2mm PIN HEADER PLUGIN, P = 2 MM 2 MM X4622 WV2 X40 IC40 D28 1 парчиња 2x40p 2mm PIN HEADER PLUGIN, P = 2 MM 2 MM X4622 WV2 X40 IC40 D28 1 парчиња 2x40p 2

Scroll