Свеж
Назначен од Стерлинг Печат и Снабдување, 7530.50.12x12x3.toe материјал за заптивки на тефлон, чиста девица ФДА, 1/2 дебела, 12 x 12 квадрат

Назначен од Стерлинг Печат и Снабдување, 7530.50.12x12x3.toe материјал за заптивки на тефлон, чиста девица ФДА, 1/2 дебела,

Достапност: Достапно.
DEN 6552.00

Направете го тоа материјал за себе (DIY) - овој производ е одличен за вашите проекти за дома и на работното место Песоци, вежби, исечоци со сечило на жилет или ножици и многу машински. Можни апликации - Проекти како растојанија, топлински штитови, грмушки, крајбрежни ливчиња, лизгачи на мебел, создавање на заптивки, израмнување на предмети, отпорност на абразија, електрична изолација. Користете PTFE лист за правење пломби, мијалници и изолатори. PTFE е многу корисен и издржлив како материјал за суво лежиште со ниско триење. PTFE е и големо влијание и отпорен на кинење. Тефлон материјал обезбеден од Стерлинг Перл и Снабдување има исклучителна механичка цврстина со супериорни анти-стап, ниски својства на триење и долгорочна временска способност. PTFE не е под влијание на повеќето корозивни течности, пареи и гасови и е во согласност со спецификациите на FDA и AMS. Направете го тоа материјал за себе (DIY) - овој производ е одличен за вашите проекти за дома и на работното место. Песоци, вежби, исечоци со сечило на жилет или ножици и многу машински. Можни апликации - Проекти како растојанија, топлински штитови, грмушки, крајбрежни ливчиња, лизгачи на мебел, создавање на заптивки, израмнување на предмети, отпорност на абразија, електрична изолација. Користете PTFE лист за правење пломби, мијалници и изолатори. PTFE е многу корисен и издржлив како материјал за суво лежиште со ниско триење. PTFE е и големо влијание и отпорен на кинење. Тефлон материјал обезбеден од Стерлинг Перл и Снабдување има исклучителна механичка цврстина со супериорни анти-стап, ниски својства на триење и долгорочна временска способност. PTFE не е под влијание на повеќето корозивни течности, пареи и гасови и е во согласност со спецификациите на FDA и AMS. Материјал за заптивка на тефлон, чиста девица ФДА, дебелина од 1/2 инчи, квадрат од 12 инчи x 12 инчи (пакет од 3). Стерлинг заптивка и снабдување 7530 (Политетрафлуороетилен) е полимер со висока молекуларна тежина и една од најразновидните пластика позната на човекот. Девицата PTFE лист може да се справи со буквално сите хемикалии во опсегот од 0-14 p H, со исклучок на стопените алкални метали и елементарниот флуор. Погоден е за услуга на температури од криогениот опсег до 500 степени F.

За производот

Купувачите избираат и

●Димензија+ Материјал : Пластика; Агол На Мерење : 360 степени; Точност : 1 Степени Quight CallityИзработен од ква

Внатрешна декорација】 Оваа тегла ќе биде одличен акцент на вашиот дом за украси Ова дело за домашно диз

Керамичката шолја за кафе е прикажана во розовиот и зелениот принт На Лили Пулицер, Кој Доаѓа Во Топло И

100% полиестер ♥ Премиум материјал : Оваа вреќа за висечки пелени е изработена од врвен квалитетен полиес

железо Case Case Tinplate】 Исклучителен дизајн, убава и дарежлива, мазна површина, фино изработка, не е лесно да

Земја на потекло : Тајван, провинција Кина Должина на пакетот : 4 Ширина на пакетот : 4 Висина на пакетот : 2.

Погодно за : Копчиња за прибор за јадење за 10 лица Ситна порцелан : порцеланска глина, отпуштена на висок�

Висококвалитетна Вакуумска Пумпа : МОДА : 4 CFM, Една Фаза; Моќност : 1 / 4 КС; Крајна Вакуум : 5 PA Вакуумската п�

Снимајте го совршениот удар секој пат, завршете ги работите со Асистентот На Google, 1 уживајте во целоднев�

【2 Функции】 : Загрејте се и масажа Двоен контролен прекинувач, може да се користи точно за масажа или гр�

Светла и портокалова кожна колба како Софија сигурно ќе ви го разубави денот Оваа прекрасна Колба Висол

Издржлив Материјал : Мариноване Топки Бои Шема Лаптоп Торба Торба, Изработена Од Неопренови Ткаенини И �

TDS : 09999ppm; Спроводливост : 09999 μs / cm; Температура : 0,1800 ° F; Точност : ± 2% Погодно е за тестирање на квалитетот

100% памук Произведено во САД и Увезено Повлечете го затворањето Машинско Перење Официјална лиценцирана

Премиум материјал : Lesiega мини преносен рачен вентилатор е изработен од висококвалитетен пластичен мате�

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

Кинески стил овошен сад за храна за домаќинства лотос дизајн овошен сад за храна за храна, има едноставе

Големина на кутија 7,2 "широк x 4,7" долг x 2 Декоративна и пространа метална кутија за складирање со капак...

Со внатрешен зглоб Димензии на пакетот : 4,0 L x 4,0 H ​​x 4,0 W (инчи) Направени во Соединетите држави Тежина на

Микрофибер Кожа Големина : 8х8ин / 20, 5х20, 5см Материјал : Микрофибер кожа и 300 Dpvc, лесно се чисти, само треба �

●Компатибилен Модел●Компатибилен Само Со Samsung Galaxy S23 Ultra 5 G (Ослободување 2023) Поддршка На Безжично Полне

СТП кожа Изработено од отпорна на вода и тврда висококвалитетна PU кожа за издржливост Оваа кутија за на�

☞ Организација : Избегнувајте директна сончева светлина Подигнете со влажна крпа пред употреба за да ј�

КОМПЛЕТ СРЕБРЕНИ САДОВИ од 30 ПАРЧИЊА : Вклучувајќи 4 вилушки за вечера, 4 вилушки за салата, 4 ножеви за ве�

Репродукција на оригиналната подлога за гас за употреба со пикапи Шеви и гмц Од 19671970 година со стандард�

Ова е сосема нов сензор за одбрана на топлинска пумпа за замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Користете оригинални делови за OEM за безбедн�

Оваа Смешна ортодонтска шолја за патување со кафе држи течност во вредност од 14 мл и доаѓа со рачка за ле

ЗАБЕЛЕШКА Пред Купување оваа комбинација на сијалица предводена од 9005 HB3 е погодна За toyota RAV4 (Година : 2013

Специјално дизајнирана телефонска кутија за i Phone 14 Pro Max(6,7инчен), објавена 2022 година Висококвалитетни Ма

Scroll