Свеж
Extech MG500 дигитален тестер за изолација со висок напон

Extech MG500 дигитален тестер за изолација со висок напон

Достапност: Достапно.
DEN 1.00

Високи напони за тестирање до 10k V со отпорност на изолација на 500g Мерење на индекс на поларизација (ПИ). Мерење на односот на диелектрична апсорпција (DAR). Димензии на пакетот : 34. Digital High Voltage Insulation Tester The MG500 is a CAT III-300 V insulation tester capable of performing voltage tests up to 10 kilovolts (500 volts to 10 adjustable in 500 volts steps), with insulation resistance from 800 k to 500 GΩ (autoranging) plus, Мерење на индекс на поларизација (ПИ) и мерење на диелектрична апсорпција (DAR). Функцијата на Enersave на MG500 го ограничува времетраењето на тестот на 10 секунди за зачувување на моќноста на батеријата. Она што е во кутијата е комплетно со вграден случај за носење тешки, тестови, клипови со алигатор, осум батерии со големина на Ц и прирачник за корисникот. Спецификации отпорност на изолација = 1m, 2m, 10m, 20m, 100m, 200m, 2g, 20g, 100g, 500gΩ напони за тестирање = 500 V, 1000 V, 2500 V, 5000 V, 10000 V индекс на поларизација = Да Диелектричен сооднос на апсорпција на Апсорпција = да, предупредување за излез на напон = да автоматски Празнење = да димензии = 13 x 10,2 x 6,3 инчи (330x260x160 mm) Тежина = 7,9 фунти (3,6 кг).

За производот

Купувачите избираат и

Овој материјал е меѓународно призната висококвалитетна смола со фино обликување и средна цврстина Сли�

★ Совршено вклопување Овој случај е прилагоден за дигиталниот микрофон Shure MV51 (Белешка : ➤ За само куќиш

Нов DG11 J199 Заменет далечински управувач одговара за Hisense AC Air Clateramer AP1019 CW1 G AP1019 CR1 G Лесно за пристап до сите

1 / 2 ИНЧЕН НПТ ВЕНТИЛ ЗА ПРИТИСОК НА ГАС Пневматски Регулатор ВЕНТИЛ ЗА ПРИТИСОК НА ГАС Пневматски Регул�

Забелешка : (1) Изберете го типот на приклучокот од опциите за список (што исто така е наведено на фотогра�

Usb флешуредот е изработен од висококвалитетни материјали, водоотпорен и отпорен на прашина, приклучок и

Меѓуоскино растојание : 175мм, боја : мат твил, тежина : 56g Дебелина на рака : 3,5мм, Дебелина на горната плоча

Трајно триоски, прилагодување со повеќе агол Компатибилен со паметни телефони и таблети од 4,712,9 инчи...

[Премиум материјал] : Висококвалитетна кожа од PU го прави случајот со молив повеќе мек и удобен зафат [Му�

SMALL SHOE RACK FOR KIDS : The Light Pink kids shoe rack (1810" H) after installing is small in size Places a total of 812 pairs of shoes Each layer is 6.02" high, Што е многу по�

ИСКЛУЧИТЕЛНО ИЗДРЖЛИВ : сите наши производи ЗА безбедност НА ОША се направени од материјали од комерциј

ТКАЕНИНА овој фустан е изработен од 75% полиестер и 25% памучна ткаенина погодна за кожата Лесната ткаени�

Компатибилен за Sunon KDE1208 PTV3 8cm 80*80*25mm 12 V 0,9 W 2pin вентилатор за ладење Совршени делови за замена, висококвали

Рамка за слика на семејно дрво Презентирајте ги вашите слики на забавен, привлечен начин со сопствената

Енергија од 300 вати : Високиот безжичен караоке ПА преносен BT звучник се одликува со 8 "субвуфер W / 300 Watt Pea

НеуништливИндустриски Метал Со Дебелина од 3 мм Држи Над 15 КГ ТенокДискретни Загради Овозможуваат Монт�

Име на производот : Абразивен лист; Тип : 150 решетки Материјал : најлон; боја : темно кафеава Големина : 100 x 1

Бенто кутијата е изработена од еколошки материјал од пченични влакна Големината на кутијата бенто е : 7,1

МАЛА КОРПА за ОТПАД Користете како корпа за отпадоци за домаќинство за да ставите ѓубре и да ја одржуват

Ова е нов сет од 12 удари со челик Се користи за обликување, формирање и бркање метал во блокови за напушт�

Поздравни картички за стихови на Библијата 60 пакувања на инспиративни честитки за стихови на Библијат�

Pro Safe Gigabit PlSwitch GS105 E 5port Pro Safe Gigabit PlSwitch GS105 E 5port Netgear GS105 E200pes Banc de Commutateurs : L2 / L3, Type de Commutateur : Géré...

Задолжително за Замрзнатите обожаватели : овој Замрзнат пешкир за пончо се одликува Со Елса, Олаф и Ана �

Ѕид Монтирани Суета Огледала [1x / 5 X Зголемување Двојно Странично Огледало] Едната страна е стандардно о

1,2g 1s na без камера за RC FPV Racing Drone RC Quadcopter Multicopter Multirotor RC делови DIY додатоци замена 1,2g 1s na без камера за RC FPV Raci

Пропусниот опсег НА HDMI Кабелот Со Оптички влакна е 18 Gbps, компатибилен со HDMI 24, поддржува 4 K @ 60 Hz 4 : 4 : 4, 4 : 2 :

Влезен напон со широк свет 100240 VAC 50 / 60 Hz OVP, OCP, SCP заштита (OVP : Заштита на излез на напон OCP : Над струја за за�

Професионални алатки за нега на нокти кои се подостапни отколку да ги купувате поединечно Лесен за носе

Ичимацу Комплет од 5 Тамблери Материјалот е Керамички Големината Е W3, 3x3, 3, H3, 5 инчи.Кога сакате друг Сет о

Овие клипови совршено го заменуваат вашиот Стар гроздобер стил mac, Matco, Proto алатка кутија фиока слајд кли�

€Силна Носивост Q : оваа моќна вшмукувачка чаша има силна носивост, може да собере 22 килограми тешки пре�

Gear IT HDMI Кабли 21 поддршка до 48gbps пропусен опсег, 8 K@60 Hz / 4 K@120hz резолуција, и 60hz освежување стапка Нашите HDMI

Доволно мали вреќи со прицврстувачи со влечење : Пакетот содржи 24 парчиња торби за подароци за Божиќ во 6

Супер Квалитет : сите Беа Изработени од Тежок Пад На Фалсификуван Челик и Директно Влечење До 17000 ФУНТИ М

Атрактивен проѕирен барел Триаголна гумена зона за држење за сигурно, нелизгачко држење Со механизам н�

Корпата за отпадоци е навистина елегантна и убава Тенки и компактни корпи за отпадоци може да се корист�

Име на производ : Алуминиумска Легура fende_r Мијалник; Содржина На Пакетот : 10 парчиња x Алуминиумска Легур�

BZBYCZH компатибилен за Delta AUB0812 H 12 V 026 A 80x80x25mm 8cm 4pin ладење вентилатор Тип на состојба : Сосема нов вентилатор

Подарокот Енеско нуди портфолио на наградувани уметници и производи на глобално признание за нивниот к

Usb флешуредот е изработен од висококвалитетни материјали, водоотпорен и отпорен на прашина, приклучок и

? 【2023 Најновиот паметен модел】 Безжичен Wi Fi камера се одликува со импресивен агол на широк 150 °, видео во

Внатрешен Дијаметар : 1 PCSM86 Прилагодено е : Да Број на модел : 1 Самостојни материјали : Обработка На Метал�

Подлога за пароброд со повеќе намени Подлогата за пароброд е погодна за тепих или тврдо дрво, ламинат, к�

Scroll