Свеж
Southwire - 59556240 Алатки и опрема CCPR400S Ratcheting Cable Cubters со рачки за удобност и алатки за Klein 63050, секач за кабел за тешки страни за алуминиум, бакар и кабел за комуникации

Southwire - 59556240 Алатки и опрема CCPR400S Ratcheting Cable Cubters со рачки за удобност и алатки за Klein 63050,

Достапност: Достапно.
DEN 2.00

Производ 1 : Трајни секачи за кабел за растетување совршени за сечење до 600 кммил бакар и алуминиумски кабли од 600 kcmil Производ 1 : Минимално искривување на кабелот : зацврстените челични лопати обезбедуваат постојани намалувања и долгорочна издржливост. Производ 1 : Заменливи лопати обезбедуваат долготрајно сечење на бакарна и алуминиумска жица. Производ 1 : Рачката за брзо ослободување го отвора сечилото во секое време за време на работењето. Производ 2 : Сечење на секачи на кабел 4/0 алуминиум, 2/0 мек бакар, 100-пар 24 AWG комуникациски кабел. Производ 2 : Прецизност, акција за стрижење со една рака. Производ 2 : вилици од типот на смолкнување со кабел. Производ 2 : Совршен за работа во ограничени простори и може да се носи во повеќето торбички со алатки. Издржливи секачи за кабел за растетување совршени за сечење до 600 kcmil бакар и алуминиумски кабли од 600 kcmil. Издржливи секачи за кабел за растетување совршени за сечење до 600 kcmil бакар и алуминиумски кабли од 600 kcmil. Southwire - 59556240 Tools & Equipment CCPR400 S Ratcheting Cable Cutters With Comfort Grip Handles, Easy To Use Quick Release Leaver, Steel Blades Cut Up To 750 kcmil CU/1000 kcmil AL Black Durable Ratcheting Cable Cutters Perfect For Cutting Up To 600 Kcmil Copper And 600 Kcmil Aluminum Кабли. Минимално искривување на кабелот : зацврстените челични лопати обезбедуваат постојани намалувања и долгорочна издржливост. Заменливи лопати обезбедуваат долготрајно сечење на бакарна и алуминиумска жица. Рачката за брзо ослободување го отвора сечилото во секое време за време на работењето. Дополнителна удобност обезбедена од обликуван зафат за стабилност и потпора при правење намалувања. CCPR400 S, 600mcm Компактен кабел за кабел за кабел. Вилиците од типот на смолкнување на кабелот и дизајнот со голема моќност обезбедуваат исклучителна можност за сечење. Преку зацврстените, а не зацврстените, површините за сечење се подолги. 9-1/2-инчен кабел за сечење на кабел се карактеризира со вилици од типот на смолкнување на кабел. Секачот за кабел користи дизајн со голема моќ со снопување со една рака. 9-инчен секач за кабел има вилици од типот на стрижење со кабел. Советите на заптивната вилица обезбедуваат соодветно дејство за парење и стрижење, што ги штити водечките рабови на вилицата.

За производот

Купувачите избираат и

✜? 【Заштитник на магнетниот екран на SnapOnопремена со магнетно поставување, едноставно удрете го овој за

Адаптери за 2 парчиња цевки со комбо пакет внатре е адаптирана од 1 парчиња ротирачки ригидни цевки и ад�

Тип на производ : Мерач на звук Класа на метар : Тип 1 Опсег на децибела (ДБ) (висок) : 140 Опсег на децибел (ДБ)

【Испорака】 Стандарден превоз : 715 дена и забрзана испорака : 37 дена 【Известување за големина : : Нашит�

1 дисплеј на количина на електрична енергија од типот на батерија широко полиња за апликација : литиумск

Белешка : Панталоните се стандардна големина, ве молиме изберете големина како вообичаено абење Затвор�

Интерфејс RS232 и USB на компјутер ● MAX 600 групи (Време на влијание : 32 ~ 1) на податоците може да се чуваат в�

ПРЕКРАСНИ ДЕЗЕНИ : 6 чаршафи со над 75 дезени, еднорози, диносауруси, животни од џунгла, сирени, морски жив�

Директно замена и компатибилност на производот 100% Суровини со висок квалитет, економични, ги намалуваа

Материјал : Гума и пластика, лесно може да се направи прилагодување, брзо заклучување Погодно за сите DSLR

100% полиестер Затворање на влечење Изведба на руно : Трајна ткаенина со меѓусебно блокирање со четкан ен�

Боја : бакарна боја светла, Големина : 12520мм Пакетот Вклучува : 1 х Рачка и соодветни завртки Формирајте ко

Клуберот за клучеви разновидни алатки, исто така, декорација на Одличен подарок за риболовци и loversубите

Совршен подарок : Овие прекрасни прстени се за вас и вашите пријатели Може да се користи за да се кренат �

UL наведен, сертифициран CSA Неизолиран, калај позлатен бакар 347 ° F максимална температура UL наведен, серт�

Премиум абразивен алуминиум оксид нуди брз и долг живот и добро се одвива на многу површини Поддршката �

Трајна обвивка : Кожаниот удар има практична обвивка што ефикасно ќе го спречи ножот да 'рѓоса и ќе обезб

【Големина】 Дијаметар 5 '' (125мм), Боре 7 / 8 '' (22,23мм), со мијалник 7 / 8 ''5 / 8 '' (22,23мм15875мм), висина на дијамантски

Воздушни цилиндри Погледнете ја втората слика за детали Воздушни цилиндри Погледнете ја втората слика

Скалата за тркалање на челик Cotterman има агол на искачување од 59 ° и 450 lb Скалата за тркалање на челик Cotterman �

Ги поврзува сите две компоненти опремени со дигалки „F“ Врска за вашиот ТВ, HDTV, ДВД, VCR, приемник, кабел, с

Пакет вклучуваат : 1 x степлер; 1 x вградено огледало кутија за складирање за убавина Степлер одговара на 24

Ние сме специјализирани за додатоци за беспилотни летала, можете да купите со доверба Оригинални и тест

【Симпатични налепници】 Секоја пакет налепници содржи 50 парчиња различни налепници кои се движат во го

Ванадиум челик за поголема отпорност на топлина од челик со голема брзина (HSS) Црниот оксид ја подобрува

✔item : прекинувач за вклучување ✔AMPS : 10 A @ 125 VAC, 10 A @ 250 VAC, 10 A @ 28 VDC ✔ Операција на температурата...

Материјалот на овој екран е тенок и транспарентен, кој е специјално дизајниран за проекција на грбот Ја

Ултратенок матекран за заштита на екранот дизајниран специјално за Dell Monitor 27 C2722 DE Антисјајната облога ј

【Сосема нов дизајн и висок квалитет】 Помогнете да го удвоите отстранувањето на брадата, да ги усвоиме �

Вентилатор за ладење 4cm 4020 12 V 027 A C3479233 Количината на вентилатор за ладење на ветер Вентилатор за ладење 4c

Направено од не'рѓосувачки челик Капацитет : 20oz 2 пресврт на капачињата 1 пиење со лесен проток и 1 станда

Мерки за надуена големина (должина x ширина x висина) : 72 x 13,7 x 48 инчи; Оваа декорација на надувување доаѓа �

DC DC Boost Converter Module Frequence 1 MHz До 94%ефикасност (обично е 75%91%) Тивка струја : вклучете го излезот 210 UA, исклучете �

Пу Избрана PU кожа, водоотпорна и нелизга, се чувствувате мазно и удобно За чистење, се препорачува редов�

[Слушајте го вашето опкружување] Дизајнот на отворено уво на Кандидатот ви овозможува да гледате телеви

Тешко влијание : Единствените гумени честички ја зголемуваат отпорноста и јачината на влијанието Тешко

Материјал : Вентилаторот Прифаќа Тело На Хардверска Ламба, Со Деликатна Текстура, Отпорни На Абење И Отп

【Рустикална аголна полица】 3ниво рустикална аголна полица за бања направена од 100% цврсто дрво со запал

ЗАМЕНА ФИЛТЕР СЕТ Замена Филтер И Пена & Филц Филтер во собата е компатибилен Со Ајкула NV500, NV501, NV502, NV503, NV5

★ Лесно склопување : Сите додатоци се вклучени, можете да го завршите собранието за неколку минути, зашт

Scroll