Свеж
Oumefar AC 480V 3 фазно коло за заштита на напон за мониторинг на напон 5 Индикатори Индикатори за тешка фаза на неуспех за заштита на секвенци стабилно за компресори на во?

Oumefar AC 480V 3 фазно коло за заштита на напон за мониторинг на напон 5 Индикатори Индикатори за тешка

Достапност: Достапно.
DEN 1.00

Основата на заштитникот усвојува тип на железница со две дупки за завртки, кои можат директно да се инсталираат одделно или монтирани на шината HT35 Користете 5 индикатори за да означите : нормално, фазно губење (напон трифазен нерамнотежа), обратна фаза, пренапон и поттикнување на напон. Заштита на загуба на фази значи дека кога заштитената линија е во состојба на трчање или состојба на не-операција, се јавува каква било фаза на неуспех, а доцнењето е 2s. Заштита на пренапон значи дека напонот на заштитената линија е повисок од поставената вредност, а одложувањето е 3 ~ 8s, а закрепнувањето е 6 ~ 20 VAC. Заштита на обратна фаза, мерка за заштита за да се спречи L1, L2, L3 трифазна секвенца на AC фаза да не биде поврзана неправилно, одложување на 2 S дејство. Карактеристики : 1. Користете 5 индикатори за да означите : нормално, губење на фазата (напон трифазен нерамнотежа), обратна фаза, пренапон и поттикнување. Основата на заштитник усвојува тип на железница со две дупки за завртки, кои можат директно да се инсталираат одделно или поставени на шината HT35. Заштита на загуба на фази значи дека кога заштитената линија е во состојба на трчање или состојба на неоперација, се јавува какво било фазно дефект, а одложувањето е 2s. Заштита на обратна фаза, мерка за заштита за да се спречи L1, L2, L3 трифазна секвенца на AC фаза да не се поврзува неправилно, одложување на 2 S дејство. Заштита на напон нерамнотежа значи дека трифазната нерамнотежа на напон ќе влијае на безбедна заштита на линијата. Кога трифазната стапка на нерамнотежа x100% > 10%, заштитата одложување 2 S дејство. Заштита на пренапон значи дека напонот на заштитената линија е повисок од поставената вредност, а одложувањето е 3 ~ 8s, а закрепнувањето е 6 ~ 20 VAC. Производите се користат во компресори на воздухот, електрични мотори, кутии за дистрибуција, пумпи за вода, пумпи за нафта, централни единици за климатизација, кутии за електрична контрола, кабинети за дистрибуција на електрична енергија, итн. : 480 VAC жици за поврзување на главното коло : Изолационата бакарна жица има подрачје за носење од 1,0-2,5 мм. Ако единечна влакно од бакарна жица може директно да се вметне во терминалот; Ако се користи кабел, терминалот од типот на игла мора да се додаде во жицата за да се обезбеди сигурна врска.

За производот

Купувачите избираат и

Хиперреална Галаксија Светилка : галакси месечината светилка со дијаметар е 4,3 ИНЧИ, изработена СО 3д те�

Мебел Универзална Макара Дното Тркало Може да Се Користи За Корпи За Отпадоци Лавици Кутии За Складирањ

⚡ 【Најдобар светски адаптер за патувања】 : конкретно сертифициран компатибилен со мобилни телефони с�

Дијаметар од 2,6 мм : дебелината на кабелот од 2,6 мм го прави ова идеално за рутирање низ најтесните просто

Блок за земање со сферичен вметнувач на валчести лежишта за употреба со рамка за влечење на центарот Ре�

Chips Gate, основана во 2010 година, е професионална алатка B2 B & B2 C во полето за електронски компоненти Имаме по

Складирање Храна без Проблеми : Одлично За чување остатоци или организирање на оставата, чајната кујна,

Димензии : 4 7х6, 6х6, 6 инчи (12х17х17 см); изработен Од Оксфордска ткаенина, не водоотпорен Издржлива и високок

Персонализација : како уникатна декорација на домот, покажувајќи ја вашата единствена личност Димензии

Матриците можат да го трансформираат вашиот дом во само неколку едноставни чекори Променете ја сценогр

Од__creepin2012 добредојдовте побарајте помош од нас ако имате комерцијални проблеми, кажете ми со оваа ставк

●Слатки Налепници За Животни ● Секое пакување налепници содржи 300 парчиња што ги дизајниравме врз осно

Име на производот : тапа на сливот Материјал : бакар Оваа тапа е погодна за повеќето мијалници, а прецизн�

●ДИМЕНЗИИ+ Дијаметар На Отворот : 10мм / 0,39"; Надворешен Дијаметар : 12мм / 0,47"; Должина : 20мм / 0,79"; Модел : 1

Замена на лицето грејач Погоден за употреба со компатибилна опрема За ладење ПијалоциВоздух...

Тип : 245м15 БФ и 245м20 БФ Надворешен дијаметар (ОД) : 37.7 / 14 / 15 / 16 / 17 / 19 / 19 / 20мм Материјал : Алуминиумска легура.

Боја : Јасно; Материјал : Пп Пластика; Облик : Правоаголник; Димензија : 85х65х45мм / 3, 35х2, 56х1, 77 инчи (Л*В*Ч) Ап

Функција : инката за моторно масло лесно се додава масло во вашиот автомобил или мотоцикл, што спречува �

За сите MP3 плеери, паметни телефони, таблети и компјутери Кул стил на карактер Големина му пркоси на звук

Може да се користи како послужавник за чување храна, мали предмети итн или како украс на масата...

Номинален напон : 13,5 VDC Оценета брзина : 50 вртежи во минута Номинален вртежен момент на 50 вртежи во минута

ОДЛИЧЕН СЕТ1 приврзок (30мм) + 1 синџир (18 инчи) + 12 разнобојни влошки за полнење НАЈДОБАР ИЗБОР ЗА АРОМАТЕРА

Прекрасната цветна девојка, носејќи цветна корпа, шири ливчиња за нашата среќа, а среќата цвета како цве

(100) 1 / 8" Clecos Привремени Сврзувачки Елементи + (1) Cleco Клешти + (1) Торба За Носење Cleco Сврзувачки Елементи Нап�

Барбер изолиран од не'рѓосувачки челик Вакуум изолиран Тумблер со капак Пијалоците остануваат мраз лад

Прочистувач На воздух За Домашна Спална Соба, Освежувачите Филтрираат Средство За Чистење Мали Простор

Секоја налепница за налепници е отстранлива и не остава остатоци Животот на винил е 3+ години во затворе�

CrV ▶ 【Нема прескокнати големини】 содржат целосен опсег на клучеви од 1 / 4 до 1 инч без прескокнати голем�

Големина : 15 см х 18 см (6 инчи х 7 инчи) Класификација : очила крпа Карактеристика : Правоаголна форма; се К�

2 пакувајте универзална големина водоотпорна торба за суво куќиште заедно со пливачка безбедносна плов

?Висококвалитетен Безжичен Систем : безжичниот предавател И приемник За Гитара Од 5,8 Ghz има врвни перфор�

Expedited : Брза Испорака, Стандард : 714 Дена Испорака / Забрзана : 32165 Дена Испорака Произведено ВО САД и Увез�

Овој 9 V висококвалитетен адаптер за замена за замена е компатибилен со делот Digitech PS0920 DC01 PSU Приклучокот �

Велеаша лажните трепки се 100% рачно заврзани со најдобрите увезени синтетички влакна, избран драматичен

Делови Категории > Трактор Делови > Трактор Делови > 1170 > Кабината Делови / Стакло Ве молиме Имајте Предв�

Материјал : Изработен од полиран алуминиумски метал, издржлив и заштитете ги вашите картички со имиња с�

Големина : 10мм Шипка х м14 1,5 Машки; Вкупна Должина : 33мм / 1,3"; Ширина На Шестоаголник : 14мм / 0,55"; Должина Н�

Коцките за организатори на кожа од јилуана ги одржуваат сите ваши лабави додатоци како што се монети, оч

Е МОНТИРАЊЕ НЕКС Капаче За Капаче За Прашина На Сензорот За Тело, Капаче На Капакот На Објективот, за диг

Организатор на гардероба : Чувајте ја облеката и додатоците уредни и уредни со овој удобен организатор �

Квалитетни материјали, прецизно обработени, секој производ се тестира пред да се испрати, купете со дов�

Компатибилен Со Фуџифилм Инстакс Мини 11 9 8 90 8+ 7s 25 26 50s 70 камера, Instax Сподели СП1 / СП2 Печатач / мини линк п�

Scroll