Свеж
Тифен 52мм 21 Филтер

Тифен 52мм 21 Филтер

Достапност: Достапно.
DEN 2.67

Подлабоко Од портокал 16 филтер Апсорбира сина и сина зелена боја. Првенствено за црно-бели слики. Силен контраст во B&W слики. Идеален за пејзаж, морска или воздушна фотографија. Апсорбира сини и сино-зелени бои. Го прави блузот потемен. Опис На производот Портокаловиот Филтер #21 Од Тифен е филтер дизајниран да гради контраст во црно-белата фотографија и создава одвојување помеѓу тоновите. Филтерот апсорбира сини и сино-зелени бои, што го прави блузот потемен, како што е небото во пејзаж или воздушни фотографии и водата во морските снимки.Тифен филтрите не се обоени, туку се произведуваат со употреба на технологија во Боја. Овој процес го ламинира материјалот за филтрирање помеѓу две парчиња оптичко стакло и го меле и полира стаклото. Стаклото потоа се монтира на металниот прстен, кој потоа може да се навртува на објективот за саканиот ефект. Силниот контраст Во Сликите За Ноќевање Со Појадок Идеален За пејзаж, морска или воздушна фотографија Ги Апсорбира сините и сино-зелените бои Го прави блузот потемен овој филтер ги прави сините тонови, како оние во морските сцени, потемни.

За производот

Купувачите избираат и

Боја : Црна Материјал : алуминиумска легура Тип на прекинувач : Прекинувач За Копчиња Сертификација : Дру

Еквивалентно на одделение 2 Должината се мери од под главата Позлата со цинк делува како бариера и Жртве

Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив и стабилен за употреба ЛЦДдисплејот ви го олеснува ч

Заменува до 400w метал халид 66% заштеда на трошоците за енергија наспроти КРИЕШЕ.000часовен ЖИВОТЕН век...

Кревање и влечење со голем капацитет : винчот со кабел е крик на чудак што може да обезбеди 3 вида кревање

Големина : 9 Големина за избор, 26 Wx48 L, 26 Wx68 L, 35 Wx48 L, 35 Wx54 L, 35 Wx63 L, 47 Wx54 L, 47 Wx63 L, 59 Wx72 L, 59 Wx84 L Ширината може да се �

Опремен со двојно задебелен капак за сунѓер, мек и удобен за употреба Comfortableономски дизајни, удобни за р�

2Во1 Комбо За Целогодишна Употреба! За разлика од другите грејачи на вселената, оваа мултифункционална �

Содржина на пакетот : 20 х Брзи Фитинзи; Облик : Директно;Материјал : Бакар, Пластика; Дијаметар на конецот

Тенок раствор за складирање за заштеда на простор Издржлива конструкција од челична жица дизајнирана д

?Детали За Пакетот? : Ќе добиете 4 држачи за монтирање НА ССД, 1 шрафцигер и доволно завртки ?Лесна Инстала�

BZBICZH CMOS Battц Батерија Компатибилен ЗА SONY VAIO PCGC1 MSX CMOS Bios Battц Батерија Тип на состојба : Сосема Нова CMOS Батер�

Заменете ја нараквицата со безбедно затворање во стилот на часовникот за да ја задржите вашата фитбит а

Име На Производот : Полумесечина Светилка Материјал : Алуминиумска Легура + Пвц Напон : 110в240в / 5060хз Светл

[Затемнето 10 " Led Светло За ПРСТЕН] Нашето Професионално светло за прстен има 3 начини на осветлување боја

Тенка, но елегантна, мазна површина ја прави различна од обичниот порцелан Тоа е во согласност со коскат

ЛЕСНО ЗА ПОЛНЕЊЕ : Лесно наполнете со бонбони, чоколади, мини играчки или конфети; изненадете ги вашите г

Ве молиме Запомнете : ситниците За Накит не се вклучени ● Мултифункционална Кутија За Складирање : Голе�

ПРИЛАГОДЛИВИ КОМПЛЕТИ ЗА ТЕЖИНА 2ВО1 ДИЗАЈН НА МРЕНА СО ГИРА : runwe прилагодливи тегови доаѓа со лента за п

Димензија : 35€7€2 СМ), може да собере 3 кратки кармини Материјал : Изработен Од вештачка микрофибер кожа з

● Дизајниран за спорт : разноврсна рамна клупа дизајнирана за тренирање на мускулите Погоден за сите ви

Отстранлив делител ја организира нараквицата Лесно чувајте големи нараквици и многу повеќе Обетки и ст

Се користи за да се спречи рачката на вратата на отворањето на вратите да удри и оштети соседниот ѕид Оп�

Многу флексибилен капак за лесно отворање и затворање Материјал : пластика Не Е Потребно собрание...

КОЛБИТЕ ЗА КОЛКОВИ СЕ КУЛ! Ова е колба од нерѓосувачки Челик 8оз Со својата убава мазна површина и соврш�

ПОСТАВЕТЕ ГО ТРЕНДОТ : Покажете го вашиот сопствен уникатен стил со Моќни Кожи за Вашиот Razer Viper Ultimate! Не �

50 ВКУПНО премиум печатени картички, напред и назад, 2 x 35 " инчи визиткарта на 14 pt мат картичка акции! Microneedl

Подароци За Баба : 20оз гимнастичар од не ' рѓосувачки челик со смешно печатење пораки на предната страна

Дизајн со внимателна Големина : големината на закачалките за нозе е приближно 52 х 8,5 инчи, а големината н�

Акрилик Материјал за заштита на животната средина, мала тежина, не е лесен за кршење, издржлив...

Содржат целосен опсег на отворени врани нога клучеви од 10мм до 19мм без прескокнати големиниМожете да и�

Материјал : оваа смешна заштитна футрола за airtag е изработена од tpu,финото сечење совршено одговара на ва�

Димензии (во инчи) : 4 h x 4 w x 1 / 4 d Градежна оценка Доаѓа со заштитни влошки за филц (спакувани одделно)...

Мат Црна Готвач Нож Во Собата Црн Нож Во Собата Класичен Црн нелеплив Слој : мат црниот слој помага да се

Директен стил на замена на завртки Направено од сертифицирани производители, со материјал што ги испол�

Облека Штипки Куки За Сушење : ПЛАСТИЧНИ ШТИПКИ за облека во форма на пиперка, овие клипови за крпи за пл�

Scroll