Свеж
Абдоминален Појас, Ремен За Перитонеална Дијализа, Прилагодлив Држач За Заштита На Цевки Погоден За Кожата За Дишење 0726

Абдоминален Појас, Ремен За Перитонеална Дијализа, Прилагодлив Држач За Заштита На Цевки Погоден За Кожата За

Достапност: Достапно.
DEN 344.96

Главна функција : поставување на абдоминална дијализа надворешна заштита на катетерот фиксен катетер (Производот не содржи катетер) Помага во намалување на иритацијата и непријатноста на кожата поврзани со снимање. Удобно и Прикривање : Обезбедува удобен начин за покривање и заштита на сите видови ентерални цевки за хранење. Цевката е безбедно прицврстена за стомакот и може удобно да се носи под облеката. Стомачната лента е изработена од памучна волна : таа е ултра тенка, дише, удобна, двојна тока, прилагодлива по должина, одлична по еластичност, еластична тока, лесна за интубација. Лесен за употреба : прилагодлив со велкро ремени, нашиот уред за фиксација на катетер е достапен во три различни големини, за да можете да ја изберете онаа што најмногу ви одговара. Секое Време Било Каде : овој држач за одводнување на катетер е идеален за излегување, патување, со автомобил, спиење, секојдневно работење капење, посети во тоалет и секојдневно живеење, корисникот сега може да ужива во удобноста и безбедноста да знае дека цевката е лесно достапна и подготвена за употреба. Карактеристика : перитонеална дијализа канал заштита појас, практичен додаток.Добра флексибилност, поддршка прилагодување според потребите, удобен.Достапни се 3 различни големини, погодни за различна форма на телото.Избира висококвалитетна мека крпа, дише и пријателска за кожата.Секоја линија составена од безброј дупки, одбиваат да заостанат.Спецификација : Тип На Ставка : Абдоминален Ременопционална Големина : С, М, Л Боја : Сива Големина Должини На Појас Соодветен Струк S84cm / 33.4in70-100cm / 27.3in90-115cm / 35.3 Инс : Должина На Ременот : 84см / 33.1 Во Соодветен Струк : 60-84см / 23.1 инм : должина на ременот : 100см / 39.4 во соодветен струк : 70-100см / 27.4 инл : должина на ременот : 115см / 45.3 во соодветен струк : 90-115см / 35.3 вопакување листа : 1 Х Појас Забелешка : Ве Молиме Дозволете Мало Отстапување Поради Рачно Мерење. Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот.При купувањето, неопходно е да се измери вистинскиот обем на половината на цевката на корисникот, а обемот на половината на стомакот исполнет со перитонеална течност треба да се земе како критериум.

За производот

Item Type:
Abdominal Belt
Optional Size:
S, M, L
Color:
Gray
SizeBelt LengthSuitable Waist :
S84cm / 33.1in60-84cm / 23.6-33.1in:
M100cm / 39.4in70-100cm / 27.6-39.4in:
L115cm / 45.3in90-115cm / 35.4-45.3in:
S:
Belt Length
M:
Belt Length
L:
Belt Length
Package List:
1 x Belt :
Note:
Please allow minor deviation due to manual measurement.:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item.:
When purchasing, it is necessary to measure the actual waist circumference of the user's tube, and the waist circumference of the belly filled with peritoneal fluid should be taken as the criterion.:
- If you have any questions, please contact with us, and we will get back to you sooner. (within 24 hours).Wish you a happy life! :

Купувачите избираат и

Додадете свој уникатен стил на Вашиот Ладилник Јети со нашите комплети за кожа на целото тело! Со Design Skinz

Макрокон комплет од 6 терминали за стегање (иглички) ЗА жица ЗА поправка 000979022Е (000 979 022 Е, 000979022Е, 000979022) Пог

Надворешни Подлошки За Заклучување На Забите 410 Нерѓосувачки Челик 410 нерѓосувачки Челик : подлошките з�

? [ПРИЛАГОДЛИВ] Држач За Боксови И Монтирање Компатибилен СО ASVivo Book 15 (F513 IA) Џебниот Алуминиумски Држач 3в�

Не само што користат удобно, туку и лесно се намалуваат Тоа ќе биде одличен квалитетен подарок За Божиќ,

Компатибилен Со : samsung Galaxy A14 5 G (2023) 6,6 инчен екран Мекиот гумен силиконски внатрешен ракав и задниот капа�

За Големинатаве Молиме потврдете дали големината на ранецот ги задоволува вашите потреби пред да ја ку�

(Пакет од 2) Осветленост : 1600 LM по сијалица, 3200 LM по сет; LED чип : 30 парчиња Струја Со висока моќност : 600 Ma; Моќ

Безвременска Убавина и Гроздобер Шарм : нашиот апартман за покани за венчавки е дизајниран да го постав�

Армирана челична артикулирачка рака се протега 28 инчи подалеку од ѕидот, но се повлекува на тенок профи�

пластика УСБмеморискиот стап има водоотпорен чип, стабилен квалитет, брз пренос и долг век на траење...

100% сосема нов И висок квалитет,Притисок На Пукање : 4,5 пси Максимален Притисок : 1000 Psi За Вода,Нафта,Гас (WOG1

Хулкен е најголемата торба за тркалање таму! Ве молиме проверете го нашиот водич за големина подолу за д

Со кутија за складирање, полесна за организирање и носење Совршен и за професионален салон и за домашна

Рачно Изработена Врежана Нараквица за Куче Пудлица Тоа е идеална идеја за подарок за многу прилики, как�

ШИРОКА КОМПАТИБИЛНОСТ : USB а ДО USB кабел поврзува USB периферна со USB 30 напишете порта со компјутер за брз п�

Полиестер Торбата за складирање на јорган е изработена од висококвалитетен полиестерски материјал, ко�

4*4 Матрица Низа / Матрица Тастатура 16 Клуч Мембрана Прекинувач Тастатура за arуино 4Х4 Матрица тастатура Р

Се одликува со голем отвор за лесно складирање, Со Патент Со Целосна Должина Направете го чистењето и ск

ДВОСЛОЈНА КОЗМЕТИЧКА КЕСА : оваа чанта за шминка од стп кожа има двослоен дизајнМожете да ги одделите ва

Материјал : микровлакна кожа и 300 Dpvc Димензија : Откинати 8 х 8 инчи / 20,5 х 20,5 см, Купени 5,7 х 5,7 х 1,2 инчи / 14,5

Ова е Сосема Нова Дополнителна Тешка Сила Кевлар Vмид V Појас Врвен Квалитет Replacмид Кевлар Замена Дел! К�

Додатоци За Уметност За нокти : Професионални влошки за одмор за нокти за салони за нокти, училишта за но

Нашата Предност : куките За Животни можат да покажат личност,рачна стока додека додавате уметност и сти�

Дијаметар : #10 Должина : 2 инчи Материјал : Челик Заврши : обичен Тип на нишка : 24 (груб) Ние акции широк спек�

1 Специјално дизајниран за паметен телефон Целосна заштита за вашиот мобилен телефон Совршени исечоци �

Вклучени : 24 парчиња партиски плочи, 9 инчи `+ Материјал : плочите За Зајачиња се направени од хартија од с�

М25 х 05 метрички десната рака навој прстен мерач во собата Т помине И З не помине сликите на производот се

3 нивоа на ветер, достигнуваат до 4,9 см Ултра високо искористување на просторот Магичната светлина созда

4 Фази Целосно Запечатен Систем За Филтрирање : Целосно запечатениот систем за филтрирање ефикасно ги о�

Макс 5А поддржува QC3 0 FCP супер брзо полнење 0 (480mbps) Пренос На Податоци СО LED Индикатор Компатибилен Со СИТЕ

`+ДИМЕНЗИИдебелина : 3мм / 0,12";Надворешен Дијаметар : 32мм / 1,26";Внатрешен Дијаметар : 18мм / 0,71"(Инч=") ●ВИСОКОК

*100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара на зглобот,една големина

Сонувајте Пар Крофна Обликувајте Јапонски гуми за Бришење Количина : 2 парчиња Сон Јапонија дизајнирани

Изработени од квалитетен материјал месинг, цврст и издржлив, имаат долго време на услуга Имаат висока е�

Доаѓа Со Инструкции / Опис Мотивголемина калифорнија 5,11" х 3,95" ( околу 13 см х 10 см) Отпорен на растворувач

Брзо Време На Ладно Подигање : Околу 2025 Поддржуваат Контрола На Воланот(за повеќето модели на автомобил�

Појас 3 VX 3 / 8 инчи x 355 инчи oc 4 Бенд Ремените ги надминуваат нивоата на рејтингот на сад рма...

Scroll