Свеж
Олимп ДС330 Дигитален Диктафон

Олимп ДС330 Дигитален Диктафон

Достапност: Достапно.
DEN 880.00

Пренесете аудио датотеки НА КОМПЈУТЕР или Mac преку USB 16 МБ вкупно меморија. 2 Брзини На Снимање : 155 Минути или 330 Минути. Опис на производот Дигиталниот Диктафон на црниот Олимп ДС-330 (улица 150 долари) има високо читлив ЛЦД, благодарение на светлото позадинско осветлување што се вклучува кога ќе притиснете некоја од контролите. Краток режим на репродукција евиденција за два часа 35 минути. Долго репродукција на владата евиденција за изобилство 5 : 30 и квалитетот на гласот се уште е прифатливо. МОЖЕТЕ да го поврзете DS-330 со вашиот компјутер или директно, преку вклучениот USB кабел, или со вметнување на рекордерот во испорачаната USB-приклучок. Во секој случај, можете лесно да репродуцирате датотеки, да ги преместите во или од единицата и да ги конвертирате од нивниот мајчин формат DSS (Дигитален Стандард за Говор) во формат WAV користејќи го софтверот DSS Плеер во комплет. И за да помогне при рачна транскрипција, програмата нуди и функционални клучеви дефинирани од корисникот за запирање, играње, премотување назад итн. Една значајна карактеристика и на рекордерот и на софтверот е откажување на бучавата. Во нашите тестови, тоа го олесни слушањето на зборовите над бучавата во позадина, што помага ДА СЕ направи ДС-330 добар избор за снимање во помалку од идеални услови. Од Производителот Дигиталниот Диктафон Олимп ДС330 комбинира импресивна дигитална обработка на глас со компактен и ergономски дизајн. Доаѓа СО USB докинг станица за брз и директен пренос на датотеки на компјутер што работи Вдовици или оперативни системи Macintosh. Опремен со вградена флеш меморија од 16 MB, DS330 им овозможува на корисниците да уживаат во времето на снимање до 330 минути. Датотеките можат да бидат организирани во пет одделни папки, секоја способна да држи до 199 датотеки. Интегрираниот ЛЦД-дисплеј со позадинско осветлување гарантира дека земањето белешки е можно дури и под услови на слаба осветленост.

За производот

Купувачите избираат и

Висока прецизност на висока отпорност на абење на вртежен момент низок бучава, точен менувач на ниско г�

Овој производ го нуди играта Троникс Ве молиме, проверете го името на продавачот пред да купите Овој про

Бренд : Кристофл Состав : Стерлинг сребро Кристофлестерлинг сребрен сладолед лажица 5 1 / 2 "од Christofle Не е м

●Совршено Вклопување За Fitbit Sense / Fitbit Versa 3 ® Модел мек Силиконски Ремен за замена компатибилен За Fitbit Sense

Конструкција со високо квалитетна метла, погуста и издржлива ♥ Дупка за виси : Метла има висечка дупка з

Влез : AC 100 V240 V 5060 Hz Производите НА PPJ се сертифицирани ce / FCC / Ro HS, тестирани од производителот за да одго

Му дава на вашето возило нов стил и изглед, го нагласува целокупниот изглед на вашите возила Изработен о

Премиум Материјали : Исклучително квалитетен, мек, микрофибер материјал апсорбира и отстранува прашина

Име на производ : Пластичен Сплитер За Поврзување ; Модел : PY12; Тип : Y Тип Tee Конектор Големина На Цевка : 12mm

Бисел Малку Зелена прохеат машина Силниот спреј и вшмукување брзо ги отстрануваат тешките дамки и дамк�

Одлични СТОМАЧНИ мускули : стоматолошката светилка за гледање Рендген е изработена од АБС материјал, цв

Во магацинот ОМБ, ние се стремиме да обезбедиме најголем избор и квалитет на делови за вашата опрема за �

ИМЕ НА ПРОИЗВОД : гринбокс Компатибилен Тонер Кертриџ Замена Со Висок Принос ЗА TN626 TN626 TN626 C TN328 TN628 TN330 Ком

Големина : Таблета : 7,0 см(2,7 инчи) дијаметар x 1,2 см (0,5 инчи) висина; Слика : 5,8 см дијаметар Класификација : Т

Разновидни Апликации13 / 4 Дупчалка За Пила преку дрво, пластика, метал, алуминиум, лим од нерѓосувачки че�

90% Полиестер, 10% Спандекс Деца Девојки Трико Со Шорцеви За Танц Табелата со големина значи возрасен опсе�

Сигурен, изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик 304, тежок, анти ' рѓа и антикорозија Издржливи

€_ПРЕЦИЗНО ТОПЧЕСТО ЛЕЖИШТЕ● клучот зад секое добро јаже за скокање е топчестиот лежиште Лежиштата се

Висококвалитетно Јадро На Микрофонот : јадро на микрофонот за намалување На Бучавата, прецизно позицио�

●Нова Надградена Функција ● решетката За капа користи ексклузивна патентирана функција за преклопува

?Уникатен Дизајн Геллак Со 6 Бои : комплетот за лак за нокти со Бисерен гел содржи 6 бои, 7МЛ / 0,22 фл оз, гелл�

КОМПЛЕТОТ ВКЛУЧУВА 20 "Продолжување (ги исполнува ограничувањата за големината на носењето за оние кои п

Ве молиме, внимавајте дека заштитник на екранот е флексибилен пластичен филм, а не калено стакло Анти си

Материјал : TCT; (издржлив во употреба) Содржина На Пакетот : 1 x Дупка (најнова технологија) Пила, 1 Висококв�

Зацврстен и заземјен Номинален дијаметар на пинот : М10 инч Номинална должина на пинот : 40 мм инч Произвед

【Пакетот содржи】 10 x мека гума од пет нозе Доволна количина за задоволување на вашите дневни потреби 【�

Пасхална свеќа е голема, бела свеќа што се користи во литургиите во Западното Христијанство (римокатоли

MSA UNCODED QSFP+ КАБЕЛ( DAC) : 40g директен прилог кабел работи со msa во согласност прекинувачи прифати некодирани �

Подобар квалитет направи Рабоски грав торба фрли игра постави најдобар избор за мали деца спорт и играч

Големина : 1,4 / 8Х1, 2 / 8 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : Прскање доволно пареа на по�

Обложување : Обложени Материјал : Тврда Легура број На Модел : WNMG080404TM T9015 Употреба : Надворешна Алатка За �

Креативни Изрази Мини Матрица Расфрлани Срца 40 Во Оваа расфрлани Срца мини матрицата е исклучително ра�

Број на дел за замена : CH751 Белешка : Ве молиме, проверете дали заклучувањето или тастатурата го има врежа

Ремените ги надминуваат објавените нивоа на рејтинг на САД Тие се дизајнирани да настапат на идентично

Сосема нова кутија Доаѓа во блистер пакет Официјално лиценциран производ Не доаѓа со прикажаниот автом

ИНДУСТРИСКИ ОДДЕЛЕНИЕ 15" TFT XGA LED панел, 5 Жица Отпорни На Допир Екран, Intel Celeron J1900 Процесор Интел Целерон П�

Оваа листа е за сет од 5 Димензии по парче [5.6 см) *Производите со кружни и стрелки се достапни само на прои

оксфорд ткаенини Димензии : достапни Се Две големини Голем : 34" Л х 6.7 "дијаметар; Мали21" Л х 6 Доволно прост

Материјал : Месинг / Тврд Челик / легура Надвор Тема : М6 Дијаметар на филаментот : 1,75 мм Излезен Дијаметар

Направено од материјал, таа е издржлива и долготрајна употреба Овој производ може да се даде како одлич�

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛИ Прецизност произведена со користење на челик со врвен степен за извонредна издржли

Scroll