Свеж
Acs712 Модул ACS712 5a 20A 30a Сала Тековниот Сензор Модул Погоден за arduino-ACS712 20A

Acs712 Модул ACS712 5a 20A 30a Сала Тековниот Сензор Модул Погоден за arduino-ACS712 20A

Достапност: Достапно.
DEN 83.04

тековни сензорски чипови : ACS712 ELC-05 A; пин 5в напојување, индикатор за напојување на одборот;. модулот може да се мери плус или минус 5 засилувачи, што одговара на аналогниот излез од 185 m V / a;. нема струја за откривање преку, излезниот напон е VCC / 2;. Големина на плоча за пхб : 31 (мм) х13 (мм);. ACS712 МОДУЛ1, тековни сензорски чипови : ACS712 ELC-05 A;2, pin 5v напојување, индикатор за напојување на одборот;3, модулот може да се мери плус или минус 5 засилувачи, што одговара на аналогниот излез од 185 m V / a;4, не постои струја за откривање преку, излезниот напон Е VCC / 2;5, големина на плоча за пхб : 31 (мм) x13 (ММ); 1, ЧИП НА СЕНЗОР ЗА СТРУЈА : acs712elc-20 A;2, напојување со пин 5v, индикатор за напојување на одборот;3, модулот може да ги измери позитивните и негативните 20 засилувачи, што одговара на аналогниот излез 100mv/a;4, нема струја за откривање преку, излезниот напон е vcc / 2;5, ГОЛЕМИНА НА ПЛОЧА ЗА ПХБ : 31 (мм) x13 (мм); 1.тековни сензорски чипови : ACS712 ELC-30 A; 2.Пин 5в напојување, индикатор за напојување на одборот;3.Модулот може да ги измери позитивните и негативните 30 засилувачи, што одговара на аналогниот излез 66m V / а;4.No тест струја преку излезниот напон Е VCC / 2; 5, пхб одбор големина : 31 (мм) x13 (мм);пакување листа : 1pc.

За производот

Купувачите избираат и

Ве молиме Имајте Предвид Дека Овој тенок случај Само Fitskindle Младите 10Та Генерација 2019 Објавен (Модел Бр J9

Тешки куки за виси (како таванска кука) Опасност, не следи Самолепливи куки тешки (како ѕидни куки)...

Ширина На Отворање на куката : 20мм / 0,8"; Име На Производот : Кука За Закачалка за Шетач Содржина на пакетот

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

♛Уникатен Дизајниран Специјално За Samsung Galaxy A32 5 G Објавен Во 2021 Година, Совршено Се Вклопува ВО&T Sprint Verizon

Заокружена голема мрежа на пајакот : Добра декорација за Ноќта на вештерките Декорација на Ноќта на веш�

Продолжување на трепките камена палета од жад : пакетот содржи 4 пакувања тркалезни камења од жад; Секој

Вкупна димензија( во инчи) : 18 х 27; големина на слика (во инчи) : 16 х 16 Изработен од 100% еднослоен полунепроѕи

неткаен материјал Исклучителната изработка и добрите ткаенини обезбедуваат долг работен век и совршен

€2 Пакет Славина Прскање Фаќач На Прскање ● микрофибер тапа обвивка абсорбента мерка приближно 15 x 5,5 ин

Дизајнот со дејство на завртки го прави касетата за полнење / мастило надвор и многу лесно Операција со �

Продадени како 100 / Кутија Различни светли бои го олеснуваат кодирањето во боја Постигна за 3 / 4 " проширу�

Состојба и Гаранција : Сосема нов со 1 година гаранција Модел Бр : 1794ТБ32 Метод на испорака : Воздушен експ�

ТАМБЛЕР од нерѓосувачки ЧЕЛИК : оваа кригла за патување од 14 мл е изработена од нерѓосувачки челик за из�

Шарени Првиот Ден На Училиште Табла Стил Знак : Печатени со шарени букви, така што не треба имаат многу б�

Лесна инсталација : прилагодлива на сите видови седишта за автомобили Притиснете ја раширената страна �

Штандот За Таблети i BOLT Quad одлично го користи вашиот вреден простор на подот и е совршено решение за апли

Тип : Единечни ладни чешми од чешма Градина на отворено тапа Материјал : Хром завршница, рачка на рачката

Пакетот содржи : ќе добиете 4 парчиња заштитници за клучеви од фарадеј, соодветна количина може да ја зад

Сигурен М10 х1 0 (Евра, Домашни) меур одблесокот ореви Торба вклучува четири цевки ореви...

Изработени од најдобрите цврсти месинг материјали Дизајнот монтиран на ѕид е идеална употреба на прост

ПРЕКРАСНИ ЗЕЛЕНИ УРНИ ЗА СПОМЕН : Дајте му на вашиот негуван љубовта што ја заслужуваат Секоја зелена ур

API Езерцето Муниција Заклучување (порано Pond Care МуницијаЗаклучување) веднаш детоксицира амонијак од отп�

Т2000 Серија Е Нерѓосувачки Челик Центар Натоварен Серпентина 10 Вратило и 49 Нерѓосувачки Челик Камшик...

●Отпорност на 'рѓа и корозија●Галванизираната површина може да ја блокира отпорноста на' рѓа и корозиј

Декоративно : Електрична медитација внатрешна и надворешна фонтана е стилска декорација на домот, пого�

Еколошки начин за учење, додека само пишувате, бришете и повторно користете без отпад Лична големина, ра

Вкупна Должина : 0,625" Големина На Конец : 7 / 16 " 20 Тип На Седиште : 60°Конус Седиште Големина На Главата : 3 / 4" �

Јапонски Стил : овие ретро керамички лажици за супа прифаќаат технологија за подглазура, печатени разли

/ Сетови За Прибор За Јадење Прикажи ја втората слика на варијантата за детални параметри Прикажи ја вт

100% СТП+Мрежа чизми до глужд за жени, чизми од змиска кожа со удобни потпетици, соодветна големина за чизм

Вкупна Големина На Златен Сјај Ѕвезда Ракета Трофеј : 11 " Н Овие Ѕвезда Ракета Трофеи Се Совршени За Приз�

[КВАЛИТЕТНА ГРАДБА] олимписката шипка за рачка Со гира Дилибоз е направена со употреба на тежок челик ш�

Допрете свинско железосуво масло; алуминиумкерозин; нерѓосувачки челик мешан керозин; тврда пластикас

CR10 S5 поддршка е 100% cr10 s5 креалити и висок квалитет CR 10 rod set е uesd За : Само За Crealy 3 D CR 10 S5 3d печатач, А не за др

●ПОДАРОК ЗА МАМА : Порака На Криглата "Мамо колку и да ви е тежок животот барем немате грди деца", криглат

Scroll