Свеж
Пластична Ѕидна Матрица за повеќекратна употреба / / 100 мм // Букви Од Машина За Пишување / / 42 Листови Комплетен Образец За Букви Со Мали Букви

Пластична Ѕидна Матрица за повеќекратна употреба / / 100 мм // Букви Од Машина За Пишување / / 42 Листови Комплетен

Достапност: Достапно.
DEN 2.00

издржлив материјал-цврст и флексибилен полиестер [Милар] филм со дебелина од 0,5 мм што може да се нанесе на која било рамна површина лесно за чистење-едноставно измијте со млака вода и користете онолку пати колку што сакате. уникатен дизајн-изработен исклучиво од нашиот тим за графички дизајн. Вклучени се 42 листови-секој сет се состои од 42 листови кои содржат единечни букви и броеви. лесно позиционирање-благодарение на системот за обележување, лесно можете да го израмните текстот долж линијата. хартија и картон. платно и сликарство панели. Збирката Букви И Броеви наклео се множества матрици за повеќекратна употреба кои вклучуваат букви, броеви и специјални знаци. Тие прават обележување на места за паркирање, машини, чамци, контејнери, броеви на куќи, блокови или подови едноставни, ефикасни и ефтини. Комплетите за матрици се состојат од 42 листови што содржат единечни букви и броеви, лесни за позиционирање благодарение на системот на специјални маркери. Со 5 различни големини и неколку фонтови на располагање создавањето ознаки и натписи никогаш не било толку лесно!. Секогаш најпопуларниот и наједноставниот метод за матрицирање е нанесување боја на моделот со помош на четка или спреј. Бидејќи можете да ја користите матрицата онолку пати колку што сакате, тоа е лесен и ефтин начин за украсување на големи површини или дури и создавање ефект на позадина или плочки. Нема да ви требаат ниту специјализирани алатки-оние што вообичаено ги чувате дома, најверојатно ќе ја завршат работата. За да креирате димензионална шема на матрицата, можете да користите разни материјали, како што се : тврд гипс, акрилен малтер, травертински малтер, штуко, декоративен структурен малтер или дури и обичен гипс кит. Изборот зависи само од конечниот резултат што сакате да го постигнете. Мешајќи ги со разни адитиви како сјај, метална прашина, украсен песок, флуоресцентен прав или едноставно украсна боја, можете да создадете уникатен декоративен елемент што ќе ги зачуди сите. Со матрици можете да создадете сосема нови завеси, перници, чаршафи и да ги направите вашите чанти или облека уникатни. Само изберете мазен и абсорбента материјал. Користењето акрилни бои за ткаенини специјално дизајнирани за употреба на ткаенини ќе создаде најдобри резултати и дурбален ефект што нема да се измие.

За производот

Купувачите избираат и

【2 Во 1 Чистач на лице】 Ротирачка четка обезбедува супериорно чистење на кожата, вакуумско отстранувањ�

Достапно во 52 во и 60 во модели Моќен И тивок ЕДНОНАСОЧЕН Мотор Вклучен е 6брзински далечински управувач �

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Повлечете го затворањето...

Мулти намена : Електрични клипови за стегање на мини тест можат да се користат за електрично тестирање, �

Доаѓа спакувано во елегантен плик за да обезбеди најдобра заштита Изберете помеѓу различни дизајни пон

Ве молиме имајте предвид дека заштитникот на екранот е флексибилен пластичен филм, А не Калено Стакло Ф�

[Капацитет] 64 GB [Материјал] Метал + 2 пластични капачиња за прашина [Боја] Сребрена + сина боја [Интерфејс] US

Уреди : лаптопи, таблет компјутер, компјутер, конзола за видео игри со Bluetooth Систем : Сите доминантни ОС...

Овие цврсти, долготрајни ткаени рамни организатори и складирање тоа е еден од најдобрите долготрајни с�

●Совршена Големина Со Детска Футрола За Фотоапарат Оваа футрола за камера е специјално дизајнирана За

ЛЕСНО ДРЖЕТЕ ГИ ВРАТИТЕ ОТВОРЕНИнема повеќе врати што се затвораат врз вас или користете досадна стани�

ЛЕСНИ ВЛОШКИ ЗА ИНКОНТИНЕНЦИЈА дизајнот На Печатење со исклучителни детали ги прави привлечни, ќе имат�

* СПЕЦИФИКИ НА ТКАЕНА КОРПА ЗА СКЛАДИРАЊЕ МОРСКА ТРЕВА : Голема : 1409"; Боја на Кармел ВНЕСЕТЕ ПРИРОДНИ ЕЛЕ�

Водоотпорен МатеријалИзработен од кожа, не грижете се дали предметите во торбата ќе се навлажни, одржув

Цена За : Секоја Апликација : Општа Намена За Челик, Алуминиум, Легура, Јаглерод И Челик За Алат Материјал

Големина : 15 см х 18 см (6 инчи х 7 инчи) Класификација : очила крпа Карактеристика : Правоаголна форма; се К�

€Компатибилен : Нараквица Јамки Погоден За Garmin Ferrunner 745 935 945 955, Пристап S60 S62, Феникс 7 / 7 сафир, Феникс 6 / 6 П

Корпа за садење Садови Нашата торба има отпорност на абење, оштетување и кршење Овошје Кошница Плетен С�

Дрвени пенкало и молив кади во потресени црнобело; карактеристики 2 прегради за складирање и десктоп ор�

【Природно скришум】 Силно лепило, невидливост, бионички дизајн на кожата на кожата, постигнете изненад�

Во форма на симулација : Детска телефонска играчка симулираше моделирање на мобилни телефони за привле�

Пакетот вклучува : 1 х Пренослив Нерѓосувачки Челик Мраз Трансферот Материјал : нерѓосувачки челик + дрв�

За разлика од другите генерички случаи што се произведуваат масовно, сите наши случаи се дизајнирани во

Меур цврсто до 10% од поставениот притисок 1 / 4 " машки национален цевка нишка 120 стандардни кубни стапки в�

Нема повеќе заплеткани жици : клиповите можат да држат до неколку различни жици со дијаметар помал од 7м�

Овој производ обично се користи како декорација на работната површина, фотографија на отворено, детски

Сала ефект мерење на струи Биполарен излез за сензори за струја во повеќе режими Дин железнички или пан�

Овој Сертифициран реновиран производ е тестиран и сертифициран да изгледа и работи како нов Процесот н�

Овој производ е изработен од пластичен материјал со одлични перформанси, безбеден и лесен за носење, ле

Поставете Ги Годишните Времиња на ПРВ ПОГЛЕД Во Календарот За Цут на вашиот дом или канцелариски ѕид за

Сателитски Звучник Максимална Препорачана Моќност На Засилувачот 100 Вати Сателитски Звучник Импеданс�

Материјал : висококвалитетен порцелан Ширина : 2,6 инчи, висина : 4 инчи, капацитет : 6 унци Едноставен и уба�

Големина4 ПАРЧИЊА / Сет, Дијаметар : Надвор од капачето : 63ММ / 2 Ве молиме двојно проверете ја големината н

Изработени од нерѓосувачки челик Превртете го изливот со отстранлива слама Бела надворешност обложена

Scroll