Свеж
Sealmaster BTS 24LS тешка сферична обична лежиште, дво-парчиња, двојно запечатени, 1-1/2 Bore, 2-3/4 OD, 1-7/8 Внатрешна ширина на прстенот, 1 Надворешен ширина на прстенот

Sealmaster BTS 24LS тешка сферична обична лежиште, дво-парчиња, двојно запечатени, 1-1/2 Bore, 2-3/4 OD,

Достапност: Достапно.
DEN 4102.88

Широкиот пресек на трката обезбедува голема прилагодување на погрешно поставување Трка со јаглероден челик со заштитна обвивка за отпорност на корозија. Топлосна топка третирана со хромирана топка за отпорност на абење. Заптивки од типот на нитрилна гума за заштита од загадувачи. Grечки за подмачкување и дупки во трката директна маст во лежиштето. Широкиот пресек на трката обезбедува голема прилагодување на погрешно поставување. Трка со јаглероден челик со заштитна обвивка за отпорност на корозија. Топлосна топка третирана со хромирана топка за отпорност на абење. Заптивки од типот на нитрилна гума за заштита од загадувачи. Grечки за подмачкување и дупки во трката директна маст во лежиштето. Оваа серија Sealmaster BTS-LS серија со две парчиња сферично лежиште е двојно запечатено и е погодно за монтирање во куќиште за сместување на вртење и аголна погрешно поставување, како што се при конектори за лежишта на краевите на хидрауличните цилиндри и механичките апсери за шок. Тој е оценет „тешка“ за апликации со тешки комбинирани радијални и нафрлани оптоварувања. Едно парче трка на ова лежиште е произведена од низок јаглероден челик за издржливост и е обложена со црн оксид за отпорност на корозија. Алуминиумската челична топка е третирана со топлина и хром позлатена за отпорност на абење. Внатрешните и надворешните површини на трката се прецизно ниво за да се зголеми контакт од површината до површината, жлебовите за подмачкување и дупките директно маснотии во лежиштето, неговиот надворешен површински раб е обележана за да ја олесни инсталацијата во куќиштето, а неговиот широк пресек обезбедува високо прилагодување на погрешно поставување . Ова сферично обично лежиште има заптивки од типот на нитрилна гума за да се задржи подмачкување и да се заштити од загадувачи и е погодна за употреба во пиво, апликации за лого со големо оптоварување, како што се во суспензии на тешка опрема и артикулирани споеви. Лежиштата за тркалање користат тркалачки елементи за да се одржи раздвојувањето помеѓу подвижните делови за да се намали ротационото триење и да се поддржат радијални и аксијални оптоварувања. Овие елементи можат да бидат еден од следниве типови : топка, цилиндрична, сферична, барел, игла, вретено или затегната.

За производот

Купувачите избираат и

Јадро Лемење Жица Легура : Калај 60% Олово 40% Флукс : 1 Точка на топење : 361 F / 183 C Жица Диа : 1,0 mm(0,0394 инчи)...

Нетранспарентно во 12 Слоја Користете Го Нашиот Основен Капут И Горниот Слој за да добиете маникир што н�

34мм Длабок Ударен Штекер Двоен Длабок Приклучок Шест Точки (6 Странични) Приклучоци Произведени од хром

Основна Функција : 1 Основна Функција Датум и недела дисплеј, Чекор, Калории,Растојание, стоп часовник и �

Вистински глас емитуван на над 40 јазици Поддршка ПОШТЕНСКИ КОД,пребарување АДРЕСА Гласовно Емитување в

ШИШИЊАТА СО ВОДА СЕ ЛАДНИ! Ова е Шише Со Вода од Нерѓосувачки Челик 20оз со Карбинер Со својата убава маз�

Дрвени работи и разни видови мелење и полирање Материјал : Алуминиум Оксид Големина : 13х457мм (1 / 2инч х 18ин

Преклопен и Прилагодлив : држачот за мобилен телефон може да се прилагоди, лесно да се прошири во висина�

Големина : Таблета : 7,0 см(2,7 инчи) дијаметар x 1,2 см (0,5 инчи) висина; Слика : 5,8 см дијаметар Класификација : Т

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 црвен, црнобел кадифен Стоечки Булдог Со Божиќна декорација На Дедо мраз 11,5"H x 4,75"W x 1

[2020 Надградени ленти за долг отпор На Ткаенина] : Тешки ленти за вежбање за Вежбање изработени од робусни

Памук Кујна боа карактеристики чувство "Шеф Готвач" Ниту една домаќинка или водителка не треба да биде б

Бришач на Екранот за туширање : Пондерираната рачка и сечилото непречено се лизгаат низ стаклените повр

Вакуумската изолација ја одржува содржината топла или ладна со часови Пумпа со еден допир за лесно исту

? [LED ПОЗАДИНСКО ОСВЕТЛУВАЊЕ] Тастатура Со Боксови Компатибилна со Aocwei Android 11 Таблет X500 (10 инчи) Вклучува и

[2 во 1 дизајн] : УСБ ДО УСБ ц И ТИП Ц до тип ц 2 во 1 комбинација дизајн, компатибилен со тип ц уреди Поудобно

Не ' рѓосувачки челик превртување медиуми со 304 материјал Густина : 300 фунти / кубни.ft,Сателит,Ballcone, нло 1x3 m

пена Висококвалитетниот гумен материјал од полипена обезбедува зафат, перница и удобност Совршен за јо

РАЗЛАДЕТЕ СЕ ЗА ВРЕМЕ И ПОСЛЕ ВЕЖБАЊЕ, додаток, теретана, јога, кошарка Или што било друго, Исто така за а�

Надворешен Дијаметар : 67мм / 2,64 инчи; Внатрешен Дијаметар : 57мм / 2,24 инчи; Дијаметар На Жица : 5мм / 0,2 инч�

€Fitment®оваа подлога за подигнување на џек е замена За 6Тиот Генерал На Камаро 20162024, освен кабриолет Специ

пластика Изработени од еднослојна лента; Лесен за лепење и лесен за лупење без да оставите лепило...

ПАТНИЧКИТЕ ЧАШИ СЕ КУЛ! Ова Е Кригла За Патување од Нерѓосувачки Челик 14оз Со својата убава мазна површ�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

AMD 3150u двојадрен процесор / 8 GB DDR42400 SDRAM (1 x 8 GB) / 256 GB PCIe NVMe M Дијагонала од 15,6 инчи, HD (1366 x 768), допир, микрораб

Сладолед лажица Челик, со сатенска рачка Сладолед лажица 18 / 10 нерѓосувачки челик, со сатенска рачка...

Мазна и без убод, добра јачина на замор, висока еластичност Пролетните калеми се издржливи и флексибилн�

Земја На Потекло : Кина Висината на Пакетот На Производот е 2,73 инчи Должината на Пакетот На Производот е

Ова содржи течност во вредност од 14 мл и доаѓа со рачка за лесно држење и одмор на палецот Заостреното дн

♕[ШТО ЌЕ ДОБИЕТЕ] : 50 парчиња две бои лав главата ноктите уметност привлечност со кутија, доволно додато�

Состав : Стерлинг Сребро Тип : Рамен Софтвер Сетови Возраст : Пост1940 Квадрил од сет за Сребрени Садови Ки

20брои пакет декоративни коктел салфетки од 3 слоја хартија се меки, но силни Приближни големини, Преклоп

100% Полиестер Затворање на патент ① Опис На материјалот 100% Полиестер, има одлична дишливост и удобност, �

Ја штити кожата од стареење, сувост и оштетување на слободните радикали Ја остава кожата мека, мазна и б�

[МОЖЕ ЛАДИЛНИК за РАКАВИ] Направен За да ги одржува вашите пијалоци крцкависвежи и ладни, овие можат изо

Големина на камен : 3 "х 1 / 4" х 1 / 4 "(16 парчиња Камења за Усовршување) Камен Мрежа : 1 Суперфин 320, 2...

Микро Прекинувачи Едноставен вклучен рокерски прекинувач Овој тип може да се користи за префрлување на

Scroll