Свеж
1PC AM FM радио комплет, CF210SP AM/FM Radio DIY комплет AM Radio Readiver Kitelectronic Aspemble Set DIY за ентузијасти Хам Електронски lубовник

1PC AM FM радио комплет, CF210SP AM/FM Radio DIY комплет AM Radio Readiver Kitelectronic Aspemble Set DIY

Достапност: Достапно.
DEN 3.00

Романски изглед - овој комплет за радио DIY е радио AM/FM два лента кое има роман и уникатен изглед Романски изглед - овој комплет за радио DIY е радио AM/FM два лента кое има роман и уникатен изглед. Премиум квалитет-FM Band користи пакет CD9088 CHIP и SMT компоненти, 76-108 MHz кои примаат опсег на фреквенција. Широко апликација - не само што може да добие FM радио, туку може да добие и кампус радио и некој телевизиски аудио сигнал. Лесен за употреба-AM Wave Band користи TA7642 IC, 525-1605 KHz Добивање на фреквенциски опсег. Карактеристики : 1. Овој комплет за радио DIY е радио AM/FM два лента кое има роман и уникатен изглед. FM Band користи пакет CD9088 CHIP, и SMT компоненти, 76-108 MHz кои примаат фреквентен опсег. Не само што може да добие FM радио, туку може да добие и кампус радио и некој телевизиски аудио сигнал. Овој CF210 SP AM/FM Stereo Radio комплет е за DIY производ што треба да го залепите сами. Единствената радио технологија на опсег со двојна фреквенција на FM AM е стабилна и сигурна. Лесно за лемење и употреба, колото е едноставно, добра селективност, висока стапка на успех на склопување. Спецификации : Модел : CF210 SP Коло за засилувач на напојување : TDA2822 FM Опсег на прием : 76-108 MHz AM Примање Опсег : 525-1605 KHz Големина на радио : 10*6.6in Тежина : 92 G (приближно.

За производот

Купувачите избираат и

Водоотпорен Материјал овој патнички електронски организатор е изработен ОД 900Д шифрирана Оксфордска т

Заменски дел за миксери Хобарт Се вклопува во моделите А 120, А 200 го заменува Хобарт # 293615...

180мм x 75мм Правоаголен метален обвивка за капакот на капакот Обложена со кокошка за храна...

Капкифалсификувани, хромирани молибден, калени челични лопати со засилени вилици Самоотворање, пролет�

Пакетот Вклучува : ќе добиете 50 пенкала за топчести пенкала со екран, вкупно 10 бои, 5 за секоја боја, вклуч

Име на производот : јаглеродна четка; јаглеродна четка Големина : 15x 13 x 6mm / 19 / 32 "x 17 / 32" x 15 / 64 "(l*w*H) Вкупна до

Трајни : фалсификуван врв на легура од легура има голема работна сила, издржливост, заштеда на време и за

●Повеќе Простор За Организатор На Фрижидер ● торбата за организатор на фрижидерот е закачена на конте�

Кабел за ослободување на блендата на фотоапаратот за Sony; Работа со Плутон Тригер Истегнување спирален к

Персонализација : како уникатна декорација на домот, покажувајќи ја вашата единствена личност Димензии

Направено од траен и реномиран 3М самолепливо винил 100% направен во САД Почувствителна на притисок Отстр

Овој пакет содржи : 2 заштитен стакло на екранот за квалитет на пакувањето, исклучиво дизајниран за изда�

Должина : M2 Снабдување со DIY : Електрични Стил на возење : Ништо Тип на завртка : Завртки од дрво...

Center Center Center】 : Центрите за даул се изработени од челик за да можете да го користите ова за тврдо дрво, как

●Врвен Квалитет+ оваа ткаенина организаторите и фиоките за складирање е изработена од издржлив пвц мат

Димензии на пакетот : 5 Количина на пакет : 1 Тип на производ : Снабдување со услуги за храна Земја на потек

Оригинален Оем Фабрички Дел Во Оригиналното Малопродажно Пакување Оем квалитет и Директна опрема Зага�

ИД на повик на двојна систем Не вознемирувај Број на предбирање / ревид / потсетување / Канел Снимање на

Размислен дизајн : Нашите лисја со тематска хартија е дизајнирана со линии на површината на канцелариск

Декорација На Забави од 80титеВреме Е За Забава! Дали сте подготвени да ја започнете оваа возбудлива заб�

Чантите се произведуваат од 100 проценти девица, полиетилен филм со висока јасност Ги исполнува специфик

96% најлон, 4% еластан Затворање на копчињата Напредна технологија : Колумбија во секое време на отворено �

Едно парче јака за прицврстување на вратилото за апликации за кои е потребна поеднаква моќност и поголе

Водоотпорен Материјал овој патнички електронски организатор е изработен ОД 900Д шифрирана Оксфордска т

Зглобот на интерфејсот на алуминиумска цевка е двојно згрозен, а главата на пенкалото не е лесно да се и�

За 20072013 Година Тојота Тундра Модели (Ќе Одговара На Моделите 20092013 Без Прилагодувач На Ниво), 20082017 Модели

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна В

Не'рѓосувачки челик Фен за рачно поставена на површината користи 12,5 засилувачи на 110 / 120 V Едно парче чет�

Ја генерира својата енергија благодарение на топлината што ја ослободува површината на шпоретот Основ�

децата учат за минералите Тоа е одличен избор за децата да учат, да ги прошират своите хоризонти, да го д�

Scroll