Свеж
Фефицичен пневматски цилиндер на воздухот, 25мм/0,98инч доживеа 100мм/3,94inch мозочен цилиндер на мозочен удар, единечна шипка, 0,1-1.0mpa за линеарно движење, индустриски пре?

Фефицичен пневматски цилиндер на воздухот, 25мм/0,98инч доживеа 100мм/3,94inch мозочен цилиндер на мозочен удар,

Достапност: Достапно.
DEN 1126.40

Предниот капак усвојува водич за лежиште за само-подмачкување, совршено подмачкување и водечки перформанси Предниот и задниот капак се навој со цевката на цилиндарот. Заптивката на клипот е усвоен во двонасочна структура за запечатување со компактна големина и функција за складирање на масло. Тркалезен воздушен цилиндер усвојува алуминиумски легура материјал, издржлив, широко користен во машинската индустрија. Погодно за инсталирање, лесен за употреба. Опис : Овој воздушен цилиндер е изработен од висококвалитетна алуминиумска легура со трајни перформанси. Мозочниот удар е 100мм, а внатрешниот дијаметар е 25мм, удобен за инсталирање, лесен за употреба. Карактеристики : 1. Усвојувајте цилиндер на алуминиумска легура, издржлив за употреба. Предниот и задниот капак се навој со цевката на цилиндарот. Заптивката на клипот е усвоен во двонасочна структура за запечатување со компактна големина и функција за складирање на масло. Предниот капак усвојува упатство за лежиште за само-подмачкување, совршено подмачкување и водечки перформанси. Погодно за инсталирање, лесен за употреба. Спецификација : мозочен удар : 100мм Материјал : Алуминиумска легура Операција Медиум : Дијаметар на воздушна дупка : Г1/8 Притисок : 0,1 -1.0 MPa Траен притисок : 1,5mpa (215psi) Работна температура : -20 ~ 70 Опсег на брзина на работа : 20-800мм/с дејство Метод : Двојно дејство на должноста : 25мм/0,98inch мозочен удар : 100мм/3,94inch Големина : Прибл. 24 x 3,4см / 9,4 x 1.3inch Тежина : 333 G пакет Вклучен : 1 x цилиндар на воздухот.

За производот

Stroke:
100mm
Material:
Aluminum alloy
Operation medium:
Air
Hole diameter:
G1/8
Pressure:
0.1 -1.0MPa
Enduring pressure:
1.5MPa(215Psi)
Working temperature:
-20~70
Working speed range:
20-800mm/s
Acting method:
dual acting
Bore:
25mm/0.98inch
Stroke:
100mm/3.94inch
Size:
Approx. 24 x 3.4cm / 9.4 x 1.3inch
Weight:
333g
Package Included:
1 x Air Cylinder:

Купувачите избираат и

Направете Сами Десертни Колачи И ставете Ги На Плехот За Колачи,Богатата Колокација На Прибор Го Прави �

Голем Волумен На Воздух : 5 сечила дифузираат топол воздух низ целата просторија Само ставете го вентила

ИЗДРЖЛИВ И СИЛЕННашата цврста колба за пиење колкови 8оз е совршена за секакви активности за пиење во за

800 лумени имаат бакалар од 800 лумени ШТО ДОВЕДЕ до осветлување на секој работен простор Вртливи загради 1

Sequin Блескав додаток за костуми за новогодишната ноќ, Ноќта на вештерките или секојдневната забава...

●Изработен од силен и издржлив материјал од ткаенина од оксфорд стабилен и издржлив ●Засилените Рачки

Мек силиконски материјал со одлично чувство на допир при снимање Инсталирајте Директно На Врвката За д�

【Совршена торба за заштита на приватноста】 Тоа е совршен организатор за санитарни салфетки и влошки! С

Совршен одмор со лажица за кујна : Заштитете ги работните површини, шпоретот и масата секогаш кога готви

Дизајнот на висечката дупка овозможува овој антиизгубен уред лесно да се закачи на приврзокот за клуче�

Содржи : V3800 комплет за обнова на моторот : 1pc пумпа за вода, 1pc пумпа за масло, 4 парчиња клип, 4 парчиња клип

Висококвалитетен Материјал : Метални куки и прстени над организаторот на вратата за да бидат цврсто фик

Изработен од врвен материјал за издржлива и практична употреба Безбедно за складирање на камерата, обј�

Изработено од врвен квалитет на квалитет на квалитет Не вклучуваат медицина Преносен, лесен за употреб�

Поседувањето АТВ ИЛИ ХИВ може да биде кул и ако го имате, голема е веројатноста дека можеби сте ентузија�

Целосно Покривање Притиснете На Ноктите Со Ххлонг Должина : Висококвалитетна, Абс Пластика, Различна Го

Категориите на производи што моментално ги продава Еујгов се индустриски, хардверски, инструментални, �

7 Чакра камења може да се користат за пренесување на физичка, емоционална и духовна енергија Камерите на

За сопствениците на електрични возила чија гаража нема гаражен простор, капакот НА портата ЗА ПОЛНЕЊЕ Е

Под светлината блеска и сјае како илјада мали парчиња црвен сјај што танцуваат радосно да треперат окол

Заштита на приватноста : торбата За складирање на хигиенски салфетки е специјално дизајнирана за менст�

Овој производ е лесен за употреба Овој производ додава голема Вредност Овој производ е Произведен во Со

Релето За Временско Одложување на дејтон има функција За Одложување На Исклучување со прилагодлив опсе

100% Легура Подарок За вкусен Накит : можете да ги земете вашите омилени писма до себе или пријателите как�

Пакетот Вклучува : 12,815,3 ММ10 парчиња 13,716,2 ММ10 парчиња 14,116,6 ММ10 парчиња 15,017,5 ММ10 парчиња 14,818 ММ10 парчиња 15,

Гарантирајте го квалитетот на производите Време На Испорака 2030 Дена Ако имате било какви прашања, ве мо�

Обложена оптика за максимални услови на светлина и слаба осветленост Мазен центар фокусирање за лесно �

Она Што Го Добивате Е Кружен шуплив комплет за удари со 9 парчиња различна големина : 2,5 мм, 3мм, 4мм, 5мм, 6мм

Компатибилен Со Гармин Феникс 7Х Соларен И Сафир, Феникс 6Х Про Сафир Соларни Изданија, Феникс 5Х И 5Х Плус

Димензии (во инчи) : 4 H x 4 W x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Слика нанесена

Материјал : АБС пластика Големина : 3,4 x 0,78in Пакетот вклучува : 4 Организатор на обвивка за обвивка...

КАПАК ЗА ДИСПЛЕЈ ЗА ДЕСЕРТ : Од целокупниот дизајн и финиш, ќе се види извонредната изработка на штандот

Торбата за врвки е направена од памук и лен Нашата мала торба за складирање е издржлива, стилска и удобн�

Материјал од нерѓосувачки челик, мазна површина и издржлив за употреба Дизајнот на рамната основа овоз�

ЧИНИЈА СО СТАКЛЕН СОС може да биде послужување топол и ладен сос, преливи за салата, супа и многу повеќе �

Scroll