Свеж
Оризово Езеро 76669 НРД Статикмастер 1-инчна Статичка Контролна Четка

Оризово Езеро 76669 НРД Статикмастер 1-инчна Статичка Контролна Четка

Достапност: Достапно.
DEN 2.33

НРД е лидер во индустријата за обезбедување напредни производи за јонизација за да се елиминира електростатското празнење и статичката привлечност Успехот на уредите НРД се заснова на уникатни и исклучително ефикасни извори на јонизација кои користат алфа-енергија за неутрализирање на статичкиот електрицитет. За разлика од системите за електрична јонизација, изворите НА јони НА НРД не ја контролираат само статиката,тие ја елиминираат со обезбедување постојан биланс на нула волти. Бидејќи изворите НА нрд јони не бараат електрична енергија и се целосно безбедни, тие се идеални за употреба во која било апликација, вклучително и многу испарливи средини. Зголемувањето на статичкиот полнеж е причина за многу проблеми со производството, вклучувајќи застој, намален квалитет на производот и на крајот зголемени трошоци и намален профит. Иако статичките трошоци не можат да се видат, тие се сосема забележливи. Илјадници волти електрична енергија лесно можат да се акумулираат на површините на материјалите во процес. Ова натрупување може да запали запаливи материи, да шокира персонал, да уништи чувствителни електронски компоненти и да предизвика многу видови проблеми со производството. Покрај тоа, статичкото привлекување нечистотија, прашина и други туѓи материи ги контаминира производите и опремата за обработка, што ги интензивира проблемите со обработката. Нрд алфа-енергетските уреди брзо ги неутрализираат наелектризираните материјали. Ова се постигнува со емитување на поплава од позитивно и негативно наелектризирани јони во близина на погодениот материјал. Наелектризираниот материјал потоа привлекува доволно количество спротивно наелектризирани јони за целосно да го елиминира неговиот статички полнеж. Нрд алфа-енергетските јонски извори целосно го елиминираат статичкото таложење, а не само го намалуваат, како и со другите методи на статичка контрола. Како и кај сите видови јонски извори, јонизираниот воздух нема апсолутно никакви негативни ефекти врз персоналот. Забелешка : за Сите Меѓународни Нарачки, купувачот ќе биде единствено одговорен за царинење, царина и даноци наметнати на пакетот.

За производот

Купувачите избираат и

Број на модел : 8066184 Фен моторна макара Asy to Install Направено е точно за повеќето бренд за највисоко име (Whirlp

[1] : Пријавете се на завртките за исклучување се погодни за фиксирање на акрилик, стаклена плоча или дрв�

Казани / матични тркала Казани / матични тркала Казани / матични кавци : Бренд Newупродукт : Мебел Касте�

Направено од не'рѓосувачки челик Капацитет : 21oz 2 пресврт на капачиња 1 лесен проток на пиење и 1 стандард

ЈАГЕ5БТ4ХДМ1 е надворешна кула за складирање на дискови со 4 заливи САС / САТА ЈАГЕ5БТ4ХДМ1 е надворешна ку�

100% полиестер ✈✈1015 испорака Исто така, обезбедуваме експлицитна услуга за испорака, времето за испорак�

●Сензор За Движење Од самрак До Зори Светло За Штала Од Гуска Опремено со сензор За движење на ВРВОТ ПИ�

Овозможува да држи многу вода и пигмент и други влакна му даваат повеќе пролет и отскокнување отколку в�

Направено од квалитетна мала тежина со голема затегнување на јачина на затегнување 6061 T6 за стабилни пер

Мини чаши за вшмукување со куки : Куката за вшмукување чаша е издржлива и цврста за трајна употреба Добр�

стакло Направени во САД или увезени Големина : Овој прилагодено стакло пепелник мери 3,3х1,4 инчи инчи, мож

фарови компатибилни со форд фокус мк2 2008 2009 2010 2011 2012 2013 Производ : Инсталација На Фарови / ПриклучокnPlay /

Ѓон на перница Платформата мери приближно 1,00 " 【Горна мрежа за дишење на мрежата : Децата што трчаат чев�

Име на производ : Микро Прекинувач;Модел : KW30 Z;Тип На Активатор : Долга Рачка На Ролери со Шарки Струја на

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

100% памук Повлечете го затворањето Големина на еврото Официјална лиценцирана ставка Големо лого на град

Доста количина : Постојат 10 парчиња пенкало за сублимација, кои мерат околу 14 см / 5,5 инчи во должина, опр�

Преголема јакна за жени Земен палто со крзно култура За големината : Ве молиме изберете ја големината сп

За испорака : Стандарден превоз 721 дена, во рок од 48 часа испорака Зимски жени руно наредени хеланки Божи�

ТЕШКА ДОЛИ нашата кукла за мебел е изработена од издржлива Тврдо Дрво Hрамка која може да собере тешки и

Достапно во стандардна, средна должина и длабоко Достапно во стандард и флекс Достапно во 6точка и 12точк

swimsuit wrap for women padded bikini swimsuit for women micro g string bikini swimwear for men red tube top bikini kids high waist bikini tankini with skirt women bikini shaver velvet bikin

ИЗДРЖЛИВ И СИЛЕН нашата цврста шолја за патување од нерѓосувачки челик од 14 унци е совршена за секакви �

?ОДЛИЧНА АПСОРПЦИЈА НА ВОДА : дали сеуште страдате од вода што тече по рацете до ракавите кога го миете л�

Совршени алатки за чистење на ноктите Можете да го ставите во вашиот багаж кога патувате во случај на по

боја и симпатична форма на слон, овој котел е лесно да се привлече вниманието на децата Дизајнот на рачк�

Ограничено издание Палкија Нинтендо Дс Игла Карактеристики на насловната девојка на Бисерната Верзија

100% полиестер Направено од високо квалитетен материјал, мала тежина, мека, дише и удобна за носење, супер

✅ Низок чад Дополнителната светлосна формула на чувствителниот лепак за продолжување на трепките го н

Pack Пакетот вклучува 3 пакувања таблети за мирис на Келн и 3 пакувања таблети за морски мириси Pack Пакетот �

Влезен напон на светски влез 100240 VAC 50 / 60 Hz OVP, OCP, SCP заштита (OVP : Заштита на излез на напон OCP : Над струја на �

КОМПАТИБИЛНОСТ : Овој хард диск Hdd Компатибилен Со XBOX 360 Внатрешен Тенок, за љубителите на играта, овој ха

Scroll