Свеж
Комплет За Епоксидна Смола ЧОКАРТ За Океански Бран Уметност - 16оз Комплет За Смола За Обложување За Уметнички Занает - Нетоксичен, Одделение За Храна, Кристално Чис?

Комплет За Епоксидна Смола ЧОКАРТ За Океански Бран Уметност - 16оз Комплет За Смола За Обложување За Уметнички Занает

Достапност: Достапно.
DEN 319.84

€Супер Чиста Епоксидна Смола q : Комплетот За Епоксидна Смола CHOCART е специјално Истражување И Развој за уметнички проекти на океански бранови Кристално чиста и тврда карпа, што ви овозможува да креирате совршено јасни завршетоци на палтото без меурчиња и висок сјај. €Обложување и Истурање Епоксидна Смола Q : Доволно за покривање на околу 16 квадратни стапки. Работното време е 10-20 минути, а времето на лекување е 6-12 часа (во зависност од големината и дебелината на занаетот). ●Самонивелирачка И Ултравиолетова Формула● : занаетчиска одобрена проѕирна смола со самонивелирачка и надградена формула против пожолтување што лечи за 6-12 часа, давајќи ви неспоредлива заштита против пожолтување. Уживајте во завршницата со висок сјај што ќе го издржи тестот на времето!. ①Нетоксични И Без Меурчиња : 1 : 1 сооднос на мешање, не значи грешки во вашата смеса. Дури и почетниците лесно можат да започнат. ●2 Годишна Гаранција За Сервис : комплетот За Смола вклучува 8 мл смола и 8 мл зацврстувач за да ги задоволи сите ваши потреби. Ние нудиме врвни уметнички материјали со смола кои гарантираат пријатни и долготрајни резултати. Ако имате какви било прашања во врска со нашите комплети за епоксидна смола, слободно контактирајте не! Изберете ЧОКАРТ за да создадете совршен занает!. Користете го за да создадете секакви интересни и уникатни обложени уметнички дела, истовремено зачувувајќи ги и обновувајќи ги вашите скапоцени, значајни предмети. Каква значајна работа!. 1 : 1 волумен мешање сооднос. Лесен за употреба и за професионалци и за почетници. Дајте му шанса на ЧОКАРТ, нема да бидете разочарани. Користете мал факел за пропан и топлински пиштол за да ги отстраните воздушните меури. Неправилен сооднос на мешање, ве молиме строго следете ги упатствата на добавувачот. Додаден е премногу пигмент. Работната температура е премногу ниска. Нема доволно време за лекување. Користете смола лента. Измазнете со ракавици. Измазнете со шпатула или четка. Природно капе, полиран по лекување. Неточното мерење или мешање е најчеста причина за лоши резултати. Смолата и зацврстувачот мора да се мерат строго во сооднос 1 : 1 волумен, а не по тежина. Епоксидната смола е производ чувствителен на време и температура. Ве молиме имајте предвид дека температурата е во соодветен опсег кога се користи. Ако сте почетник, ви предлагаме да започнете со мешање и истурање од мала серија додека не ги совладате советите. Не оставајте голема количина мешана епоксидна смола во садот за мешање, бидејќи садот за мешање може да стане многу жежок и да почне да пуши поради топлината генерирана од хемиската реакција и количината на епоксидна смола.

За производот

Купувачите избираат и

Пена и Филц Филтри Комплет За Ајкула Ротатор Напојува Одговара Ајкула Ротатор Напојува NV650, NV650 W, NV652, NV750

ШЕНГЛ ЕЛЕКТРОНСКИ 12v Возење На Полнач Б Приклучок МОДЕЛ : SL120303 E ВЛЕЗ : AC120 V, 0.3 A, 50 / 60 Hz ИЗЛЕЗ : 12 тест, И Do E VI

Акција Слика компатибилен Со wii, WiiU, 3 DS, PS3 и XBox 360 игри НЕИСКОРИСТЕН Онлајн Код Налепница Лист...

1 4х6, 3х6ин / 24х16х15, 5см; Материјал : 300д оксфордска ткаенина, бисерен памук, еколошка алуминиумска фолија; д�

Метална домаќинка, метална рачка, метална бирање, исклучителна изработка Меткл рачка , Класично облику

ЗАШТИТЕТЕ ГО вашиот ЛАПТОП : 2 ПАРЧИЊА дизајн, спречете ја подлогата за допир на лаптопот од прашина, дам�

Битови за вежбање на топење Издржлив и долг животен век Висока цврстина, носете висока температура...

Замена на компонентите на Upstart D7824706 Q Фрижидер Производител на мраз за Амана SZD25 N2 W (P1162431 W W) Ултра издржли

ЦЕЛОСНА ГОЛЕМИНА На Протетичар ШОЛЈА ЗА КАФЕ : 11оз оваа одлична забавна кригла е совршена за екстра голе

Преносливата корпа за складирање бања е изработена од пластика со цврста конструкција,лесна за чистење

Сет од 4 пакети за чистење машини за перење лесно може да ја исчисти капачето за бејзбол или шапката во с�

Големина : Таблета : 7,0 см(2,7 инчи) дијаметар x 1,2 см (0,5 инчи) висина; Слика : 5,8 см дијаметар Класификација : Т

Опсег за мерење : 30 ~ 130d B Грешка во мерењето : ± 1,5d B Функција на алармот : Пратење на задното осветлување...

JB лента трајна и безбедна : Направена од 95% памук, 5% спандекс ЈБ лентите се дишат, латекс бесплатни и безб�

●Еколошки Материјал●јога душекот е изработен од висококвалитетен тпе материјал, а ТПЕ има висока густ

Избегнувајте конфузија на контејнери Сет од 6 знаци на ланец на пијалоци Направено од не'рѓосувачки чел�

Заштитете и продолжете го животот на вашиот печатач! Направено обичај не веруваме во „една големина од

За да ја организирате испораката за вас веднаш, ве молиме испратете ни го бројот на моделот на вашиот ла�

【Автомобил Дигитална телевизија】 Можете да гледате телевизија, да слушате радио станици и музика во а�

НеИскри, НеМагнетни Фабрика Меѓусебно Одобрени, Направени во САД, Берилиум Слободен НеИскри за употреб�

ОРГАНИЗАТОР со КАПАК Разноврсна, тоа може да биде корпа за отпадоци, држач за пенкало или да организира �

Совршено се вклопува во површинска книга / Книга 2 13 Направено од издржлив 3М материјал Отстранете без д

Ова лесно за носење метално компактно огледало е совршено за да одговара на чанти / чанти за шминка во дв

Може да се користи за чистење на пеење на појас, диск, тапан, лента, итн Зголемување на услужниот век на т�

Нека животот биде онаков каков што ви се допаѓа Во мал простор, креативноста е полна со топлина, удобнос�

Дијаметар : 1 / 8 " Засилени споеви Полици за поддршка Градежни играчки 188 Не'рѓосувачки челик е отпорен на

Име На Производот : Ограничување Прекинувач;Модел Бр : LX19001; Конфигурација На Контакт : 1 NN+1 NC (SPDT) Тип на ак

Ова е О Одговара на различни модели на делови од Bosch OEM Дел број 1609 B00594 Ова е дел за замена на делови од Бош

Вклучува различни видови на битови за да се задоволат различни електрични потреби Содржи магнетни сове

【Премиум квалитет】 : Овој случај со моливи е изработен од висококвалитетна кожа ткаенина, која е супер

Динамично Бирање : овој часовник е многу паметен, бирачот на часовникот може да се префрли по желба спор�

Стегач Монтирање Двоен Клип Прилагодливи Вилици Флекс 20" Гуска Продолжување За Гопро Камери Студио Сто�

Големина на акрилен знак : дебелина од 1,5 мм, 10*11,7 см Дебелина на држачите на бројот на табелата : дебелина

15 Led Диоди, Излез Со Високи Лумени Долг Животен Век Сијалица Тип : Блескаво Школка материјал : алуминиумс�

Пакетот вклучува : 1 x m2*15 беложенскоженскоженско вселенско растојание Белешка : Бидејќи Русија објавува

Scroll