Свеж
Norton 49611 Преносен ремен за пескарење со високи перформанси, цирконија алумина, 21-инчен должина x 3-инчен ширина, Grit 80 медиум, 2-пакет

Norton 49611 Преносен ремен за пескарење со високи перформанси, цирконија алумина, 21-инчен должина x 3-инчен ширина,

Достапност: Достапно.
DEN 160.32

Појасниот појас е компатибилен со преносни ремени Sanders Двонасочен спој на ременот му овозможува на ременот да работи во двете насоки, што го поедноставува монтирањето и го максимизира животот на пескање. Цирконија Алумина Грит е самоострина, потрајна од алуминиум оксид и се препорачува за тешко мелење на дрво, метал, пластика и стаклена стакло. Абразивните зрна на отворено палто покриваат 50 до 75 проценти од површината за да се намали затнувањето и да се промовира флексибилност за абразирање на материјали со тешки за песок. Поддршката на ткаенината е потрајна и отпорна на солза од поддршката на хартијата и може да издржи повторено флексибилно. Двонасочен спој на ременот дозволува ремените да се извршуваат во двете насоки за максимален живот на пескарење. Отворете палто за намалено оптеретување. За пескарење со голема брзина и завршување на рамни површини на дрво, пластика и стаклена стакло. Појасниот појас е компатибилен со преносни ремени Sanders. Двонасочен спој на ременот му овозможува на ременот да работи во двете насоки, што го поедноставува монтирањето и го максимизира животот на пескање. Цирконија Алумина Грит е самоострина, потрајна од алуминиум оксид и се препорачува за тешко мелење на дрво, метал, пластика и стаклена стакло. Абразивните зрна на отворено палто покриваат 50 до 75 проценти од површината за да се намали затнувањето и да се промовира флексибилност за абразирање на материјали со тешки за песок. Поддршката на ткаенината е потрајна и отпорна на солза од поддршката на хартијата и може да издржи повторено флексибилно. Двонасочен спој на ременот дозволува ремените да се извршуваат во двете насоки за максимален живот на пескарење. Отворете палто за намалено оптеретување. За пескарење со голема брзина и завршување на рамни површини на дрво, пластика и стаклена стакло. Опис на производот Нортон 3 X за пескање на појас за преносен појас Сандерс е погоден за мелење на општа намена на дрво, метал, пластика и фиберглас. Двонасочното спојување на ременот му овозможува на ременот да работи во двете насоки за да го поедностави монтирањето и да го зголеми животот на пескање. Алумина за цирконија алумина е самоостра и потрајна од алуминиум оксид. Се препорачува за отстранување на тешки материјали или груби завршувања. Ременот има отворен капут, кој се спротивставува на затнувањето и промовира флексибилност. Абразивите на отворено палто создаваат построга завршница кога се абрадираат материјали со тешки за песок затоа што абразивните зрна се распоредени подалеку отколку што се на затворен производ. Поддршката на крпа издржливите повторувани флексибилни за максимално контурирање на необични форми и агли, и е потрајни и отпорни на солза од поддршката на хартијата. Препорачани големини на решетки 120 решетки (фино) за подготовка на површината пред да нанесете дамка, буквар или заптивната смеса 80 решетки (средно) за светло пескарење на површини или умерено отстранување на 'рѓа или облоги од 50 решетки (груби) за тешки пескарење и соблекување 36 решетки ( Екстра груба) за отстранување на тешки материјали и абразивно планирање обложени абразиви имаат индивидуални абразивни зрна распоредени на однапред одредено растојание едни од други. Тие се користат за најразлични апликации - од обликување на дел до фино завршување, во зависност од големината на грипот. Ниските броеви на гриз, како што се 40, се груби и се користат за отстранување на вишок материјал и обликување на дел.

За производот

Купувачите избираат и

100% памук Направено во САД Смешни подароци на респираторниот терапевт за жени : Оваа кошула за респирато�

Ве молиме погледнете го насловот за компатибилни модели Покријте ги гребнатинките и дајте ви сосема но�

Налепницата се совршени за автомобили, wallsидови, камиони, шкафчиња, прозорци, телефонски случаи, лаптопи

Шарени Керамички Плочки Ноќ Светлина Мери 6х4х3 инчи Направени во САД од нашите уметнички дела Нашите пр�

? [Мека и кадифена] кутија за боксерски бран компатибилен со Miyoo Mini PlОваа мека кадифена торбичка е нежна н

Креативен Дизајн : Нашите Налепници Се Дизајнирани Во Различни Форми, Полни Со Личност, Нема Да Ги Напра�

`+ Висококвалитетни материјали Изработен од тврда пластика,тој е лесен и цврст,издржлив,стабилна основ�

Power Dissipation LimitMax : 500 MW Работавтажаном : 5 Forward Current : 10 m A Forward Voltage : 0,9 V Reverse Current Max : 10 μA MMSZ4689 T1 Серија 500 MW 5.1 V 10 MA

❤ Големина : 10x8ft ❤ Материјал : Надградена полиестерска ткаенина, пеглана, миење и неFADE ❤ Боја : Засит�

Hotешка извршување Централна команда Флорида автопат Патрола 57091 Возило на модел на зелена светлина Дио�

【Моќен бензински мотор】 Моќен уред со 2мозочен удар од 2,3 кс со бензински мотор со 2 удари се користи за �

Висок квалитет : Надворешноста на овој случај со молив е изработен од кожа од вкрстено зрно, а внатрешно�

Завртки со капаче од челик со челик со црна хром 3 / 8 "16 Најчесто се нарекуваат ален завртки, глави на копч

♥ 【Што добивате】 Во пакетот, можете да добиете реле 1 × цврста состојба 40 VA , 1 × топлински мијалник, 1 × �

Работи за електронски презентации на таблата, презентации на екранот на допир и мултимедијални училниц

Влез на светски свет : Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz Заштита на безбедност : Преоптоварување на преоптоварување, над

Материјал со висок квалитет обезбедува издржливост и стабилност на производот Може да се примени на по�

Име на производот : MXL28 TBF тајминг макара За ширина на ременот : 10мм Внатрешен дијаметар на родител : 5 / 6 / 6

Мини и исклучителна големина на огледало е 2,6 инчи во дијаметар Лесно може да се стави во женски чанти, к�

Боја : 29 Тип на ставка : лак за нокти Број на модел : Моден лак за лепење на ноктите засновани на вода...

Пакетот содржи 1 от 5x5 инчи, 1 парче 6x6 инчи, 1 парче 8x8 инч Направено од високо квалитетен еколошки проucире

Сигурен и квалитетен : Овие куки за конектор за закачалка се изработени од траен пластичен материјал, бе

Полиците се формирани во кутија од предната и задната страна, со тројни странични страни и заварени агл�

Долгото барел го максимизира бројот на прегратки и обезбедува врвна јачина на влечење на жицата и елект

【NOAA Alert Radio 1590 мин Можете да уживате во времето на радио пред спиење и да не се грижите за проблемите со м�

Цврст едно парче, транспарентен сплинтергар за сложувалки на Фестол Вметнувањето со нула чистење ја на�

Користењето високо квалитетна алуминиумска легура, лесна и силна, има долг животен век Широко се корист

Co2 / Температура / влажност Мониторинг во реално време, овој производ може да ги открие податоците во реа�

Пад на делови за замена за водечки производители на пумпа за AODD Делови со висок квалитет по ниска цена...

Ние инсистираме дека производите што ги продаваме се оригинални и автентични, а производите што ги прод

【Едноставен дизајн】 Оваа рамка за слики се состои од златна метална рамка и 36 парчиња транспарентно ст

Мал природен кристал Данбурит, транспарентен колекционерски квалитет, долг приближно 1 ”, нечистотија �

Заштитникот на екранот Tech Skin компатибилен со таблетот Barnes & Noble Nook е специјално дизајниран со употреба н�

Scroll