Свеж
Олимп Камедија Брио Д-150 1.3MP дигитална камера w/ 3x оптички зум

Олимп Камедија Брио Д-150 1.3MP дигитална камера w/ 3x оптички зум

Достапност: Достапно.
DEN 1.67

13 Сензор за мегапиксели создава слики од 1280 x 960 за отпечатоци во големини до 5 x 7. 3x оптички и 2x дигитален леќа за зумирање со автофокус. Вклучени 8 MB Smart Media мемориска картичка има 10 слики со стандардна резолуција. Лесна USB конекција со Mac и компјутери. Исто така, има 1,5-инчен LCD монитор во боја, вграден блиц и само-тајмер со одложување од 12 секунди.3 Сензор за мегапиксели создава слики од 1280 x 960 за отпечатоци во големини до 5 x 7. 3x оптички и 2x дигитален леќа за зумирање со автофокус. Вклучени 8 MB Smart Media мемориска картичка има 10 слики со стандардна резолуција. Лесна USB конекција со Mac и компјутери. Исто така, има 1,5-инчен LCD монитор во боја, вграден блиц и само-тајмер со одложување од 12 секунди. Опис на производот Олимп Брио Д-100 е совршен за оние што сакаат да ги навлажнат нозете во светот на дигиталната камера, без да трошат многу пари.3 мегапиксели снима слики со резолуција од 1.280 x 960-Great за отпечатоци до 5 x 7 инчи. Иако му недостасува оптичко зумирање, 2x дигиталниот зум треба да обезбеди доволно засилување на сликата само со маргинално намалување на резолуцијата. Не е содржина за едноставно додавање на USB конекција на сите нивни дигитални фотоапарати, Олимп отиде чекор понатаму. Кога ја приклучувате камерата во вашиот Mac или компјутер, компјутерот ќе ја види како уред за складирање, што значи дека треба да влечете и да влечете и да ги пренесувате датотеките со слики, не се потребни возачи на софтвер. Едноставност е пример. Ултра-компактен Олимп Камедија Брио Зум Д-150 е втора камера што се воведе во линијата Brio на дигиталните камери по точка и пука по Brio D-100. Идеално за корисници на дигитални фотоапарати за прв пат, Д-150 е елегантно дизајнирана камера од 1,3 мегапиксели со 3x оптички зум (плус 2x дигитален зум), брзо време на стартување и едноставни контроли. Исто така, има 1,5-инчен LCD монитор во боја, вграден блиц, само-тајмер и USB-функција за автоматско поврзување што ви овозможува да преземате слики директно од камерата до вашиот компјутер. Д-150 е во состојба да снима слики со максимална резолуција од 1.280 x 960 пиксели, доволно добро за квалитетни отпечатоци до 5 на 7 инчи. Ги чува сликите на отстранливи картички Smart Media и доаѓа со картичка од 8 MB.

За производот

Купувачите избираат и

✅ Екст пролет, ултра прецизност, stl, 3 oal, pk3 ✅ Wireица Дија : 0 ✅ целосна должина : 3 in ✅ Надвор од дија ✅ Матер

Брзина на вентилаторот : 3000 вртежи во минута + / 10% Енергија : DC 12 V Име на производот : вентилатор на компју

[6 вклучени лопати] Нашиот сет на сечилото со мултиалатки на карбид вклучува 3 различни сечила на пила По�

Врските со пресврт на економски обоени хартија се достапни во предсекни должини Врските со пресврт има�

Име на производот : 9x11''60 Грит влажни суви песоци Висококвалитетна шкурка, рамномерно дистрибуирани неч�

【Дизајн на застрашувачки изглед】 Ноќта на вештерките Духот држејќи корпа од тиква доаѓа со LED светла и�

Лесна и издржлива целата челична конструкција со обложена во прав и позлатени компоненти на рамки за да

Цврстина HRC : 52 (сечило) ROHS во согласност Зафат на еластомер Натоварена пролет Цврстина HRC : 52 (сечило)...

✪3 Интелигентна безбедносна заштита : преку струја, над температурата и излез за заштита на краток спој

DB 41 / 2x1 / 4x7 / 8in MTL DC GRD27 DB 41 / 2x1 / 4x7 / 8in MTL DC GRD27 DB 41 / 2x1 / 4x7 / 8in MTL DC GRD27 DB 41 / 2x1 / 4x7 / 8in MTL DC GRD27 DB 41 / 2x1 / 4x7 / 8in MTL DC GRD27 DB 41

Компатибилен со печатачи со инк џет, само мастило за боење и ласерски печатачи, 8,5х11 инчи, 40 тела, 115 GSM, ок�

Ние инсистираме на создавање вредност за нашите клиенти Ние веруваме дека задоволувањето на потребите

Материјалот е меѓународно признаена висококвалитетна смола со фино обликување Сликата на производот е

Неопрена Безбедно задржете стаклени ленти со стакло на вратот и никогаш повеќе нема да изгубите очила,

Име на производот : Алуминиум PCB коло; одговара за : 12 x 1 W 3 W LED Вкупна големина : 64мм x 64mm / 2.5 "x 2,5"; Дебелина : 1

Име на производот : столпчиња за клиники; Материјал : Облечен цинк Тежина : 68g; Содржина на пакетот : 100 (+ / 2

【Променлива големина】 : Попрска за перење алишта е 15,7x155 во кога е исправен и 15,7x15.7x2 во кога се намалува..

Бит штекер (невлијание) за рачно или машински алатки Пронаоѓач на алатки „Направете го тоа лесно“ со ко

Дел # : 263724 Како Да Купите Опрема За Вежбање Делови За Замена : Лоцирајте Го Името И Моделот На Вашиот Моде

Влакно со високи квалитетни влакнатоа е направено од меко полиестерско влакно, така што е антиблескаво

Големина : 20см х 30см (7,8 инчи х 11,8 инчи) Колекција на регистарски таблички Прекрасно парче за додавање во �

Едесет (C) 1321 Прекинувач за преклопување на зелена вратило 31,5*19,5 mm црвен 6pin на прекинувач за вклучување н�

Големина : 6 cm x 6 cm x 0,8 cm (2,4 инчи x 2,4 инчи x 0,3 инчи) Класификација : огледало, шминка, алатки за убавина...

Големина : 6 cm x 6 cm x 0,8 cm (2,4 инчи x 2,4 инчи x 0,3 инчи) Класификација : огледало, шминка, алатки за убавина Карак�

Лесен За користење Приемник кој не ќе нека одат и не се стеснуваат проток Кука за да го зграби работ на к�

Големина : Големина на тоалетна хартија : 17 см x 9 см (6,7 инчи x 3,5 инчи); Големина на торбата : 17 x 27 см (6,7 инчи x

Тежина : 55g; Севкупна должина : 53мм / 2 Име на производот : чистење на дното; содржина на пакет : 1 x чистење на

Појас Б 21 / 32 x 58in OC 9 бенд Произведено од D&D Power Drive Производ на бренд D&D Power Drive Направено во Кина D&D Power Drive Bande

Висококвалитетно најсилно волшебник стапче, изработено од висококвалитетна смола и челично јадро, мно�

Пролетните иглички се шупливи, цилиндрични прицврстувачи за вклопување во печатот со широки краеви Нам

8 од 8 инчи, мешавина од памук / 50 / 50 памук / полиестер Слика отпечатена од едната страна; Јамка за виси...

Дизајнот на корпите го прави складирањето поудобно и директно 360 степени бесплатно движење на тркалото,

1 100% сосема нов и висок квалитет Направено од висококвалитетен кожен материјал PU за да ви даде удобна се�

Керамички површински монтирање (SMD) отпорник на чип Фиксиран отпорник на дебел филм на SMD...

Име на производот : кутија за куќиште за складирање; количина на прегради : 8 Секоја големина на одделот :

Dewalt 24 "Магнетна тешка должност De Walt 24" Магнетна тешка должност Dewalt 24 "Магнетна тешка должност...

✅ Општа намена Торкс шрафцигер T25 круг ✅ Рачка материјал : пластика ✅ Големина на врвот : T25...

Интегрирано коло за мало прегледување (100 парчиња многу) Нови, никогаш не користени делови...

Цена за : Секоја ставка : Заштитен врв на ногата Тип : Некскид, перничени вклопувања : над тркалезни метал�

Криогени замрзнати за неверојатен тон, одржување и издржливост 92% бакар и 8% цинк Ставете сет на Дин Марк�

24 10 / 100 / 1000 BASET ETHERNET порта 4 мултиплексирани 1000 BaseX Gigabit SFP порти 2 слотови за експанзија Поддршка SNMPV1 / V2 /

【Цврст】 : Направено од квалитетен транспарентен акрилен материјал, полиците што лебдат wallидови се мно�

★ Големина на случајот со молив : 20 ★ Материјал за торбички со моливи : кутијата со моливи е изработена о

Метал повик bellвонче за бројачи за услуги на клиентите, клупи за консиерж или домашна употреба Предупред

СТП кожа Материјал : ПУ кожа Елегантна и минималистичка форма, дизајнирана со 5 пространи прегради за ск�

Scroll