Свеж
уксел Б-68 В-Ремени 68 Должина На Теренот, Гумен Погонски Ремен Со Б-Пресек

уксел Б-68 В-Ремени 68 Должина На Теренот, Гумен Погонски Ремен Со Б-Пресек

Достапност: Достапно.
DEN 2.00

Завиткајте го јажето околу двете макари Ставете го означеното јаже на рамна површина и користете мерна лента за да го измерите растојанието помеѓу двете ознаки, што е внатрешниот обем на ременот. Прво, олабавете го уредот за затегнување, потоа рачно притиснете го v-ременот во жлебот на макарата и на крајот повторно затегнете го. Обрнете внимание на абењето на жлебот на ременот на макарата на v-ременот. Проверете дали централната линија на двете вратила на макара е паралелна, дали соодветните слотови за макара се порамнети и дали постои некаков феномен на искривување. Кога еден v-појас е лошо истрошен и не може да се користи, заменете ги сите v-ремени истовремено, со ист тип и еднаква должина, така што секој појас има иста напнатост. Редовно проверувајте ја затегнатоста на v-ременот, откако прилагодувањето сѐ уште не може да ги исполни наведените барања, мора да се замени со нов v-појас. Во употреба, работната температура на v-ременот не треба да надминува 140°F, не нанесувајте маснотии за ременот случајно. Различни видови на v-појас, не треба да бидат обложени со колофон или лепливи материи, туку и за да се спречи v-појасот од масло, путер и бензин, во спротивно, ќе го кородира v-појасот и ќе го скрати работниот век. В-појасот треба да се чува на релативно ниска температура, без директна сончева светлина и без масло и корозивни испарувања. Поправете опрема за тревникот, машина за отстранување снег. Поправка бенд видов, кутија вентилатор, дупчење машина, тример. Заменете го автомобилскиот појас. Големина : Должина На Теренот : 68"; Ширина : 16мм; Дебелина : 11мм. Материјал : изработен е од неопренова гума за отпорност на масла, вода и некои растворувачи. Функција : да поврзете две или повеќе ротирачки вратила за да ја пренесете моќноста во погонскиот систем. Дури и дистрибуција на оптоварување на погоните на ремените и добра отпорност на абење. Карактеристика : трапезоидната форма на пресекот на ремените се заглавува во жлебот на слично обликувано снопче или макара за да обезбеди влечење и усогласување. Апликации : Се Користи за погонски системи во автомобилската, земјоделската, текстилната, печатарската, рударската и канцелариската опрема, итн. Големина : Должина На Теренот : 68"; Ширина : 16мм; Дебелина : 11мм.

За производот

Купувачите избираат и

SCOVEE Најлон плетенка мини usb кабел поврзува ВАШИОТ USBподготвени компјутер на дигитален фотоапарат Како Ca

Стаклен материјал : мазна површина, пријателска за кожата и ладно чувство Стаклениот материјал не е лес�

【Premium 300 W инвертори за напојување】 особено ажурирани со USBC PD65 W, USB QC18 W, обезбедува 300 вати континуирано DC

Боја : рачка на лен + бакарна цевка Материјал : Рачка од дрво+бакарна цевка Мазна и лесна, четка за четка...

Прстени За Млади Девојки Мали Девојчиња Прстени Прилагодливи Трендовски Тинејџерски Накит Бран Прстен

Ова (фустани за жени) е совршено за датира, свадба, brithday, коктел, забава, клуб, вечера, ноќ надвор, плажа,

Земја На Производство : КИНА; Материјал : Бакар, КалајОбложен Нето Тежина : 320гр; Содржина На Пакетот : 500 п�

Едноставниот и елегантен стил на дизајн ја одразува приказната за брендот и вашата најдобра естетика и

Добар ден Почеток со благодарност Нашето благодарно списание за жени е дизајниран да започне секој ден

(1) 10" Х 10 " 254 Х 254мм 220В 300В СО 3м леплива подлога со ТЕРМИСТОР NTC 100 K инсталиран во центарот на жичаната долж�

●Рачно изработен ● Рачно изработен Со висококвалитетен 100% природен памучен материјалшто е природно в�

Големина : 15 см х 18 см (6 инчи х 7 инчи) Класификација : очила крпа Карактеристика : Правоаголна форма; се К�

Ве молиме, проверете дали вашиот модел е наведен во оваа листа, доколку вашиот модел не е наведен овде, и�

НАЈНЕЖНИТЕ КРПИ ЗА ПЕРЕЊЕ ЗА ВОЗРАСНИ, ПОСТАРИ И ПОВЕЌЕ : Овие премиум премоистени крпи за перење се стр�

АГИЛНОСТ СКАЛА : Земете отпор нога како танчерка! Нашата скала за агилност е многу погодна за лицето кое

Божиќна декорација : Божиќната Фигурина На Гном може да се користи за украсување на уникатната Уметност

Дијаметар на Reamer 3,01 mm; Dowel Pin Reamer (да / не) не; Преку / под големина Reamer (да / не) не; Reamer материјал цврст карбид

【Слики со висок квалитет】 HD квалитетна дигитална камера за деца / тинејџери, точка за полнење и фотоап

Рафинирана машинска обработка : Овие долги ореви се изработени од јаглероден челик и се галванизираат з

Одлични материјали : Комбинирање на јаглероден челик и сечило на легура YG6, инцизивниот секач е многу из�

Expedited : Брза Испорака, Стандард : 714 Дена Испорака / Забрзана : 32358 Дена Испорака Произведено ВО САД и Увез�

11051601 RX10 FT Број на америк 10 стапала, тип на занитница, ланец на ролери со единечна влакно...

200 Ламинаторски Торбички плус 2 Носачи За Ламинирање Обложени Со Силикон Сјајната Завршница Со Висока Ј�

Совршен за свадбена церемонија, свршувачка или други активности Исто така, може да се стави во домот, де�

Апликација : QSFP+ 40 Gbps Бранова должина : 1310nm Максимално растојание : 40км Тип на влакна : SMF (дуплекс влакна) LC

Овој производ има долгорочен работен век Контактните материјали за храна се хигиена и безбедност...

Дневно Решение : овие чаши за зачини со капаци се совршена големина за употреба за Вашите Зачини, прелив

Големина : 11x8 инчи, материјал : печатење хартија, тип на рамка : влакна, боја на рамка : златна, предна : Пле�

Двојна намена : Овој колекционер на електрична прашина не само што може да се користи како колекционер н

ПРЕДВОДЕНА Бања Суета од Висина : 11,25 инчи Ширина : 25,75 инчи Стил : Реставрација Тип На Светлина : Бања Сует

♧ Метла може лесно да ги исчисти домашните работи и да отстрани нечистотија, остатоци и прашина без да г

Спецификација на име : напојување со електрична енергија во железницата Модел : DR15 DR30 DR45 DR60 Енергија : 15 W

100% памук Изработен од висококвалитетен материјал, мала тежина, мек, дише и удобен за носење, супер мазна

❤Датумот на испорака е 710 Работни Дена путер меки хеланки за жени женски хеланки хеланки со висок струк

???????? ??????? Нашите големи табли за суво бришење се целосно преносни, прилагодливи за висина и се карактери

Едноставна заштита на фотографијата За отпечатоци од 4x6 инчи 25 ракави по пакет Архивски квалитет...

Земја / Регион На Производство : Кина СОСЕМА НОВИ БРОДОВИ ДИРЕКТНО ОД ПРОИЗВОДСТВОТОМАТЕРИЈАЛ : ОКСФОРД�

Куманскиот штит за завртки е табла за експанзија на терминалот што може да се навртува директно на терм�

1 Потпис Перони Потпис Лого Стакло Во Сатенска Бела Боја Официјално Лиценциран Совршен додаток на Секој

Стилска шасија за лесни и трајни перформанси Енцо нуди исправен штанд кога е склопено Брзо лесно компак

Scroll