Свеж
100 Пакувања Транспарентен Филм Облекување Водоотпорни Завои 2.36 х 2.75 инчи, 10 Пакс Хидроколоиден Облекување 4х4 во За Лесни Рани Од Ексудат Производи За Нега На Стерил

100 Пакувања Транспарентен Филм Облекување Водоотпорни Завои 2.36 х 2.75 инчи, 10 Пакс Хидроколоиден Облекување 4х4

Достапност: Достапно.
DEN 870.40

● Водоотпорно Облекување На Рани-и двата овие проѕирни преливи и хидроколоидни завои дишат и се удобни, исто така добро се вклопуваат во контурите на вашето тело, додека останете на место дури и преку туширање ●Хипоалергични Лепливи Завои● - Латекс слободно да создаде совршена средина за побрзо заздравување на раните. ●Сигурна Бариера За Рана Q-Запечатува нечистотија, нуди стрилна и безбедна средина за вашиот процес на заздравување на раните. ● Задолжително за Комплети За Прва помош ● - хидроколоидната рана што се облекува 4х4 во (10 преливи) работи добро со Исекотини, Гребнатини, повреди На Притисок (фаза I-ut), изгореници(Фаза I-ut), блистер, црвени мозолчиња,цистични мозолчиња, хируршки рани, места на донатори и други помали рани. `+Задолжително за Комплети За Прва Помош} - Проѕирни водоотпорни завои (100 Пакувања) укажуваат за за помала абрација, исекотини, гребнатини, помали изгореници, плускавци, постхируршки засек, нега на тетоважа или фиксен инструмент(на пример Вашиот CGMs ), катетри, медицински сонди, безбедни влошки за рани кои не се лепат. ● Водоотпорно Облекување На Рани-и двата овие проѕирни преливи и хидроколоидни завои дишат и се удобни, исто така добро се вклопуваат во контурите на вашето тело, додека останете на место дури и преку туширање. ●Хипоалергични Лепливи Завои● - Латекс слободно да создаде совршена средина за побрзо заздравување на раните. ●Сигурна Бариера За Рана Q-Запечатува нечистотија, нуди стрилна и безбедна средина за вашиот процес на заздравување на раните. ● Задолжително за Комплети За Прва помош ● - хидроколоидната рана што се облекува 4х4 во (10 преливи) работи добро со Исекотини, Гребнатини, повреди На Притисок (фаза I-ut), изгореници(Фаза I-ut), блистер, црвени мозолчиња,цистични мозолчиња, хируршки рани, места на донатори и други помали рани. `+Задолжително за Комплети За Прва Помош} - Проѕирни водоотпорни завои (100 Пакувања) укажуваат за за помала абрација, исекотини, гребнатини, помали изгореници, плускавци, постхируршки засек, нега на тетоважа или фиксен инструмент(на пример Вашиот CGMs ), катетри, медицински сонди, безбедни влошки за рани кои не се лепат.Транспарентните завои водоотпорни внимателно го штитат облекувањето на раната или фиксирањето на катерс за ВЛЕЗ, делувајќи како Штит За Туширање за вашата тетоважа после нега.

За производот

type 1:
Transparent Film Dressing 2.36 x 2.75 , 100 individual Pack/Box
type2:
Hydrocolloid Bandages Large 4x4,10 individual Pack/Box
Notice:
1. Do not reuse. Reusing will cause cross-contramination. :
2. Do not use if the package is damged before open. :
3. Store the wound dressing in dry, ventilated environment. :
4. Make sure the dressing completely overlap the edge of the wound at lest 1-2 cm. :
5. Do not use the wound dresing in hot tub, spring, swimming. :

Купувачите избираат и

【Широка компатибилност】 Нашата универзална глава за замена е компатибилна со најразлични назални мас

Нож од не'рѓосувачки челик со врвен квалитет, флексибилни лопати го олеснуваат мешањето на боја Избрани

✍ 【Вредно пакувано : : ќе добиете исклучителен симпатичен случај со 3 парчиња 0,7 мм пастелни механички

Постојани Поправки : Силното епоксидно лепило се суши јасно и поправа големи или повеќеделни проекти со

Создадете романтично и магично искуство оваа кутија за обетки ќе биде ѕвезда на шоуто, особено за предл

[1080 P HD Security Camera Ivese Video и целосна ноќна визија во боја] леќи со широк агол на 110 °, 1920*1080p UltraHD квалитетна Wi Fi �

Нежните и издржливите магнетни перформанси : Комбинираната табла има две страни Магнетната површина на

Неверојатни Фантастични Ѕверови Тематските Кригла Совршен Подарок За Фантастични Љубители На Ѕверови!

Чиста памучна платно патент торбичка со памучна постава Големина : 7,08 на 5,11 инчи или 11 на 7,87 инчи, Црно Ил

Заграда за wallидови за звук на Sennheiser Ambeo Може да се сместат столпчиња 16 "или 24" Вклучен хардвер за прикачув

Гранулација : усогласување Големина На Порите : (Ангстром) 5 Големина на честички : 3,2 мм...

3 парчиња силиконски прстени на пенисот поставуваат задоволство за сите Има интересна текстура, добра е

Овие големи влошки за инконтиненција од болнички степен со WMP ефикасно ја апсорбираат и заклучуваат ури

Queld model_ телефонска кутија погодна За Xiaomi Redmi A1 6 ●Функција За Клип За ремен ● куќиштето на телефонот е оп�

* Хуманизиран Прилагодлив Дизајн : осветлување пет 90 степени прилагодливо, што може да има крива на дист�

Американски ветеран во сопственост на мал бизнис VMM262 HMM262 SMOKIN 'TIGER PATCHSIW ON уживајте во овој VMM262 HMM262 SMOKIN TIGER P

Обезбедете одговараза Ford Fusion 20062012; за Линколн MKZ 20072012; за Линколн Зефир 2006; за Меркур Милан 20062011; проверет

●Плетени рачки од меко памучно јаже за лесно лизгање / излегување од полица, плакар, ормар, шкаф или гар

Прецизни точки Одржувајте супер фино точка за детално сликање Анти пролевање четка со месинг ферул со�

Овој рокер прекинувач Исклучителна изработка Ако има проблеми со квалитетот во рок од 1 година, можете д

Компактна Големина : должина : 20 см / 7,9 инчи, широк : 5,5 см / 2,2 инчи, висок : 3 см / 1,2 инчи Овој мал држач за си�

★ Големина на случајот со молив : 5 ★ Материјал за торбички со молив : кутија за моливи е изработена од ко

Вкупните димензии, кога е монтиран, (Hx Wx D) : 3 Максимален капацитет на тежина од 35 фунти кога се монтира во

Вклучете 3 кутии со секвенци за уметност за нокти на Ноќта на вештерките кои имаат различни бои и форми О

ДијаметарТеренот На Конецот : М101,50 / Должина Од Под Главата : 140ММ Груб Конец / Делумно Навој 316 Шестоаго

Компатибилност : Наменето за i Pad Pro 129 2021 5 та генерација (модел : A2379 / A2461 / A2462), i Pad Pro 12.9 2020 4 та генерација (м�

€®Тивок вентилатор●По фабричкиот биланс И тестот за звук, за да се осигурате дека секое сечило ротира �

1Издржливиот материјал ги спречува ефектите од прашина, отпечатоци од прсти, вода, судири и гребнатини.Д

Сурфактант третирани, светло обоени абсорбента зема широк спектар на агресивни хемикалии, додека остан

Дизајн, Топол саќе дизајн на овие чаши за пиење прави прекрасен контраст со деликатното чисто стакло Ра�

Questares q : Специјалниот дизајн и висококвалитетните материјали гарантираат дека адаптерот се чува на нис�

Декор на жени со прсти : Може да биде како убав избор за подароци за вашите жени пријатели или семејство,

Печатената страна е направена од топло чувствителна ткаенина која е поблиску до природната температур�

Двоен Несамоцентриран дизајн За употреба во контрагранични компоненти Монтираната компонента останув

Индустриски прекинувачи Индустриски прекинувачи Industrial Switches Featuresmovement speed quicklysuitable for high operating frequency productsth

Кутија за складирање За Прекинувач : Нашата торба за носење е За Вклучување Лајт И Прекинувач accessoriesIt е е

Држачот на далечински управувач е изработен од PU кожа Далечинскиот држач, покриен со кожа со висок квал�

【Големина】 2 држачи за тенџере со компјутери, дијаметар : 7,09 инчи / 18 см; 9,45 инчи / 24 см Совршено за постав�

Увезени Повлечете го затворањето Миење Раце Само Инспирацијата за дизајн доаѓа од фигурата На Ликовите

Име на производ : Држач За Батерии Со Копчиња;Модел На Фит Батерија : ЦР / ЛИР2032 2025 2016 (Не Е Вклучен Овде) Ма

Премиум Минималистички Лесен Дизајн Галакси З Пати 4 Случај Целосна Заштита На Шарката За Покривање со �

Држач ЗА Фиока ЗА ПРОЦЕСОРОТ ЗА INTEL LGA 2011 E5 (esd пакување) Вкупно држете 10 парчиња ПРОЦЕСОР (2 парчиња x5 PCs) з�

Комплет за пикап за размена на скенери за размена на скенер дизајниран за Brother ADS2800 W, ADS3000 N, ADS3600 W; Центар �

Scroll