Свеж
Изолирани Електрични Приклучоци За Стегање, Прстен Со Хемиска Отпорност На Бакар Терминал за Стегање 50 парчиња Лесен За Инсталирање За Машини

Изолирани Електрични Приклучоци За Стегање, Прстен Со Хемиска Отпорност На Бакар Терминал за Стегање 50 парчиња

Достапност: Достапно.
DEN 121.44

Лесен За Инсталирање : Не е лесен за истекување на електрична енергија, издржлив, лесен и мал, лесен за инсталирање, заштеда на време и заштеда на работна сила Изолиран Терминал за Стегање : Издржлив изолиран терминал за стегање, многу погоден за цврста жица или заглавена жица што е тешко да се стегне. Апликација : Погоден За електронска и електрична индустрија, електрична опрема, машини, електрична енергија, транспортно осветлување, домашни апарати, компјутери или друга опрема за автоматизација. Одлична Цврстина На Истегнување : Изработена од изолационен материјал пвц, со одлична цврстина на истегнување, хемиска отпорност и одлична електрична изолација. Одлични Перформанси : терминалот за Стегање има одлични перформанси, едноставна работа и гарантира сигурност во врската. Лесен За Инсталирање : Не е лесен за истекување на електрична енергија, издржлив, лесен и мал, лесен за инсталирање, заштеда на време и заштеда на работна сила. Изолиран Терминал за Стегање : Издржлив изолиран терминал за стегање, многу погоден за цврста жица или заглавена жица што е тешко да се стегне. Апликација : Погоден За електронска и електрична индустрија, електрична опрема, машини, електрична енергија, транспортно осветлување, домашни апарати, компјутери или друга опрема за автоматизација. Одлична Цврстина На Истегнување : Изработена од изолационен материјал пвц, со одлична цврстина на истегнување, хемиска отпорност и одлична електрична изолација. Одлични Перформанси : терминалот за Стегање има одлични перформанси, едноставна работа и гарантира сигурност во врската. Лесен За Инсталирање : Не е лесен за истекување на електрична енергија, издржлив, лесен и мал, лесен за инсталирање, заштеда на време и заштеда на труд2. Изолиран Терминал за Стегање : Издржлив изолиран терминал за стегање, многу погоден за цврста жица или заглавена жица што е тешко да се стегне 3. Апликација : Погоден За електронска и електрична индустрија, електрична опрема, машини, електрична енергија, транспортно осветлување, домашни апарати, компјутери или друга опрема за автоматизација4. Одлична Цврстина На Истегнување : Изработена ОД изолационен материјал пвц, со одлична цврстина на истегнување, хемиска отпорност и одлична електрична изолација5.

За производот

Item Type:
Ring Copper Crimp Terminal
Model:
RV5.5-5
Material:
Copper+PVC
Colour:
Red
Suitable for Wires:
4-6mm²(AWG 12-10)
Maximum Current:
48A
Applicable Crimping Tool:
For HX-30J, for AN-30J, for AP-30J, for FSB-054YJ
Parameter:
Bolts Diameter:
5mm
US Bolts Number:
#10
d2:
Approx. 5.3mm / 0.21in, W
F:
Approx. 8.85mm / 0.35in, L
H:
Approx. 13.0mm / 0.51in, d1
D:
Approx. 6.5mm / 0.26in, T
Package List:
50 x Crimp Terminals :

Купувачите избираат и

Нашите батерии се направени на точните спецификации како исти како и оригиналната батерија Секоја бате

ND Бренд рефил мастило ЗА HP 27 28 мастило кертриџ Предметот доаѓа со упатство за полнење детали Можете да г�

100% природен кварцен кристален карпест камен заздравување Дабена полирана, мазна површина...

2 Во Клипниот Вентил За Заварување На Приклучок Од Јаглероден Челик оваа листа е за секој 2 Во Клипниот В�

⚡USBC USB 30 ▶ Додавање на USB 3.0 порта компатибилен со Lenovo Legion 2 ProusbC опремена уред Поврзете тастатура, глувче,

★ [Висок квалитет на материјал] : Проводен, лесен и многу дишечки материјал Иако треба внимателно да се с

? Удобни слушалки Постави : Користете мек материјал Летерт на увото перница и лентата за глава за да го н�

Мачките се духовни животни, тие се симболи на мудрост Големина (инч) : приближно 1,6 '' Тежина (G) : приближно

Алтернатива на 3М Каптон лента 5413 : Мајстор за ленти од 1 мил Рош одобри и халоген Отпорен на висока темпе�

Име на производот : FFC Кабел; Пинови : 15 Пински Должина на кабелот : 90мм; Пин Теренот : 1,0 мм Температура : 80С;

Направени во САД и увезени ? Продавница на UQRZAU 5% 90% Продажба на дозвола за попуст ?? На пролет / лето 2023 год�

Димензии на кутии со пилули : 2,0 x 2,0 x 0,7 инчи Кутија за пилули со мала големина за вашиот џеб, чанта или тор

Изработен е од материјал, доволно издржлив за секојдневно користење Овозможете ви да креирате прекрасн

Тип на светилка : замена светилка со Домување Број на модел : Компатибилен со Eb1970 W EB1975 W EB1980 WU EB1985 WU EB4550 EB465

Истражете Ја Креативноста : Создадете свои прекрасни видеа на ОВАА HD видео камера за деца; доаѓа со вгра�

●Големина На производот € Голем Капацитет Козметика Дисплеј Случај : 11х6, 1х6, 1инч Три слоја моќно склад�

Точно, конкретно развиена и компатибилна со Easy Pix Goxtreme Black Hawk 4 K Направено од отпорен на гребење, високо т�

Главата Случај Дизајни Официјално Лиценциран Баруф Производ Ултра Тенок и Супер Лесен...

Стакло Направени во САД или увезени Големина : Дијаметарот на пепелта е 3,3 инчи x 3,3 инчи x 1,4 инчи во тркал�

【Надградба на наводнување капка по капка со тајмер】 цевката за наводнување е изработена од висококвал

Пакетот вклучува (2) Sandisk Extreme Microsd Картички 256 GB И (1) Сѐ Освен Читач На Micro SD Картички Stromboli DJI ЛЕТАЛО & ЛЕТАЛО

100% полиестер Околу големината : Бидејќи нашата големина е азиска големина, работи мала, затоа ви препора

60%Памук, 40% Лен Произведено во САД Или Увезено Стандард : 714 Дена Испорака / Забрзана : 35 Дена Испорака ✿Г�

Печатачот има многу мало и лесно тело, со дизајн на големина на дланката можете да го земете насекаде Ид�

Повлечете го затворањето Само миење на рацете Детски сет за носење на 2 парчиња Тргов на резервоарот на �

Тивок сјај вентилатор, бас операција, без мешање По инсталацијата, тоа не влијае на држењето со двете ра�

Направено од MDF, големина : 11 × 6 инчи Црна дрвена табла со потресени темно жолти УВ печатени букви , руст�

[ КОМПАТИБИЛНОСТ] : Конкретно компатибилен со i Pad 10Та Генерација 10,9 инчи Вклопете ги моделите на i Pad : A2696,A

Голем капацитет, висок квалитет Смелите бои ве прават уникатни Ранецот има посветен интерфејс за кабел

Акварел акрилна гуаче поставена за акварел сликање Сите 6 четки се во европска стандардна големина, нај�

Сигурносен Вентил За Олеснување Влезен Тип МНПТ Месинг / Бронзено Тело 1 1 / 2 х 1 1 / 2, 25 пси Акватрол 740ФГМ1�

Овој производ е изработен од висококвалитетен материјал, кој може да се користи долго време Куката е из�

Полиестер, памук Затворање на копчињата Само миење на рацете ✅ 【Висококвалитетен материјал】 : Нашата �

Максимална Стапка На Рамка наспроти Резолуција : 30 fps на 2688 x 1520, 30 fps на 2560 x 1440, 30 fps на 1920 x 1080, 30 fps на 1280 x 960, 3

Scroll