Свеж
Замена на мотор со четкање со мотор RC, 55T 80T RC моторна замена на моторот со висока торзија за аксијални SCX24 1/24 RGT RC Crawler Carbody делови

Замена на мотор со четкање со мотор RC, 55T 80T RC моторна замена на моторот со висока торзија за

Достапност: Достапно.
DEN 1.67

Motorpreminum материјал со четкан со RC : Brushed Motor е изработен од железо и бакарен материјал со висок степен, и со деликатна изработка, која е Rushproof, голема сила, издржлива и има долго време на услугата Широка апликација : RC Brushed Motor има силна компатибилност, тој е широко погоден за аксијален SCX24 1/24 RC Crawler Car, совршено поправете го оригиналниот систем за напојување RC Car DIY.Модел додатоци за автомобили. Разумен дизајн : Висока чистота на намотките на бакар и запечатени лежишта, ниско триење, низок шум. Магни и ротори со висока торзија, стабилни и сигурни. И тоа обезбедува подобро искуство. Лесно работење : RC моторите имаат компактна големина и лесна тежина, RC моторот е лесен за носење, нема да додаде дополнителен товар на автомобилот за далечински управувач, удобен за употреба. И тоа носи многу погодност. Прекрасна замена : Лесна за инсталирање и расклопување, директна замена за стариот или оштетен, разумен дизајн, заштедете време и енергија. И RC моторот без четки се претпочитаат од моделот на знаење Хобисти и ентузијасти на РЦ. Motorpreminum материјал со четкан со RC : Brushed Motor е изработен од железо и бакарен материјал со висок степен, и со деликатна изработка, која е Rushproof, голема сила, издржлива и има долго време на услугата. Широка апликација : RC Brushed Motor има силна компатибилност, тој е широко погоден за аксијален SCX24 1/24 RC Crawler Car, совршено поправете го оригиналниот систем за напојување RC Car DIY.Модел додатоци за автомобили. Разумен дизајн : Висока чистота на намотките на бакар и запечатени лежишта, ниско триење, низок шум. Магни и ротори со висока торзија, стабилни и сигурни. И тоа обезбедува подобро искуство. Лесно работење : RC моторите имаат компактна големина и лесна тежина, RC моторот е лесен за носење, нема да додаде дополнителен товар на автомобилот за далечински управувач, удобен за употреба. И тоа носи многу погодност. Прекрасна замена : Лесна за инсталирање и расклопување, директна замена за стариот или оштетен, разумен дизајн, заштедете време и енергија. И RC моторот без четки се претпочитаат од моделот на знаење Хобисти и ентузијасти на РЦ. Спецификација : Тип на ставка : Четкан мотор материјал : железо, бакар вртежи во минута : 55 T, 80 T напон (липо) : 7,4 V Големина на моторот : Приближно.

За производот

Item Type:
Brushed Motor
Material:
Iron, copper
RPM:
55T, 80T
Voltage(Lipo):
7.4V
Motor Size:
Approx. 28x15x12mm/1.10x0.59x0.47in(excluding shaft)
Output Shaft Length:
Approx. 7mm/0.28in
Outer Diameter Of Output Shaft:
Approx. 1.5mm/0.06in
Motor Tooth:
11T
Cable Length:
Approx. 90mm/3.54in(without plug)
Fitment:
Fit for AXIAL SCX24 1/24 RC Crawler Car
Package List:
1 x 55T Brushed Motor:
1 x 80T Brushed Motor:
1 x Motor Base:
Note:
1. For manual measurement, please allow 1‑3mm error. Thank you very much!:
2. Display calibration is inconsistent, and the colors of the items displayed in the photos may be slightly different from the actual objects.:

Купувачите избираат и

Перформанси на хирург Профектор : За навистина мобилно решение за работни места, оваа пила обезбедува м�

Систем за подмачкување : Блокот има систем за подмачкување; маслото за подмачкување може лесно да се ста

Увезени Затворање на ушната Јамка Големина : 14,9 см 20см / 5,9 во 7,9 во погоден за повеќето луѓе Дизајн : 100% �

Компатибилен Со Тојота и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД вашата оригина

★ Големина на случајот со молив : 5 ★ Материјал за торбички со молив : кутија за моливи е изработена од ко

●Најважните Работи За скара Е Комплет за чистење На Скара За Блекстоун е задолжителен Предмет за секој

Возраст : Пост1940, Состав : Стерлинг Сребро Шема : Сјајна Роза, Производител : Меѓународно Сребро Бренд : Ме

1051814 HP : 105 "долг x 1 / 8" широк x 14 TPI во стил на заби со високи перформанси (HP), 10531610 RK : 105 "долг x 3 / 16" широк x 10 TPI �

Одлична Боја! Мала Тежина И Карти Лесно Малку Брчки (испрати поради преклопување) Елиминирајте ги набор�

Компатибилен Со МерцедесБенц и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД вашата о

Crosstour LED нуди непречен архитектонски стил со супер светли енергетски ефикасни LED диоди Алуминиум за умир

Smapup Vanity Mirror е висок 17,5 инчи висок 11инчи широк за длабочина од 5,5 инчи и тежи 3,9 фунти Површина за рефлекти�

100% оксфорд РазноврснаБез Сомнение За Квалитетот и Издржливоста, Екстремитетите не Го Пробиваат Дното и

Повлечен Ремен Клип Значка Ролна и Држач ЗА ИДЕНТИФИКАЦИЈА со еластичен акорд Тркалезна ролна што се по

Големина на налепници : Доаѓајќи со 7 пакувања, 50 парчиња секоја пакет, 350 парчиња налепници што не се пов�

Електричен Нож Острилка Моторизиран Нож Острилка За Директно И Назабени Ножеви Нерѓосувачки Челик Кер�

Прекрасната цветна девојка, носејќи цветна корпа шири ливчиња за нашата среќа Среќата цвета како цвет С

Разновиден сетот за сервисирање на 2 тина чип и натопи за сервисирање и 3 нивоа на лента за триење е совр�

Хидраулична пумпа за фиксна дисекција за мобилни и индустриски апликации со среден до низок притисок Н�

Големина : 1 Комплет Од Бунари : 100 х 96добро плочи ГфпСертифициран комплет За Анализа На Калциум" Флуофорт

Форма : квадратни совети за нокти,, целосна покривка Големина : Екстра долга големина Материјал : ВИСОКОК

Повторно употреба прстенот на пенисот трае до 30 минути со благи, но пријатни вибрации Вклучува не 1, не 2,

Мерења13" Широк х 19 " Висок Повеќенаменски организатор на корпи за перење, играчки, книги, крпи НАПРАВЕНО �

Изработени Од Висококвалитетен Неопрен Материјал, Водоотпорен, Отпорен На Абење И Лесен Изолирана Торб

Пакет Од 15 Избрани Снешко, снегулка и Дедо Мраз Избрани Божиќ Квалатекс 23см Големина : 9 Инчи (23см) Погоде�

Отстранлив Пилинг Филм Кристално Јасно Прилагодена Големина Без киселина 16мил Пет Пластика...

ღ€пакет : 1Постои само една фотографска позадина (преклопена) Загради и клипови во позадина не се вклуч�

Тапа 14872000 Хансгрохе Талис С 2 Вариарц хром мијалник миксер Со Карактеристики На извлекување На излив * о�

?Висококвалитетни Материјали : НБР пената е синтетички гумен материјал кој брзо се суши и е поотпорен на

BZBYCZH компатибилен за Royal Type UTAR795 CTP FAN 200 V 17238 Модел на сите метални вентилатори за ладење Тип на состојба : �

Пакет од 12 брои Налепница за знаци за тоалети за мажи за жени (во 2 дизајнерски сет црна и обоена) 9 "x 3" ин�

Погоден за корисници на Инстант Филмска Камера фуџифилм инстакс мини 8 Пакетот вклучува : фуџифилм инст�

Сите ТИК светилки подлежат на ригорозно вклопување на тестот на возилото и други процедури Квалитетни �

Материјал на производот : алуминиумска легура Адаптерот ЗА напојување 12 V 2 A обезбедува соодветно напој�

ДИЈАМАНТ 146 / 446 MHz Мини Двоен Опсег Мобилна Антена со / Мини Магнет Монтирање И Кабел RG58 / U Должина Прибл 1

Соларни наводнување може со каскадни светла : шупливиот модел на маргаритка ви носи чувство на спокојст

Векторска Целосна рамка за снимање Очила Јасно w / СЛУЧАЈ Векторска Целосна рамка за снимање Очила Јасн

100% памук ღ Материјал : Изработен од еколошки материјал, отпорен на влага,нетоксичен,неиритирачки, мек и

Име на производот : Електромагнетнибузер;тип На правење Звук : Континуиран Звук Номинален Напон : DC 5 V;Го�

✿ Професионални совети за акрилни нокти Сет : Сакате да ги продолжите ноктите брзо и лесно? Советите за �

● Идеален за читање текст, мени, мапи, документи и така натаму Добро е за постарите да читаат ● Олеснете

Почетна Компоненти Бренд Ова Е Почетна Компоненти бренд замена дел, А не оем производ Сите споменувања �

Scroll