Свеж
Нуанчу Нерѓосувачки Челик Гуа Ша Алатки За Лице Гуаша Алатка За Лице Метал Гуа Ша Затегнете Ја Масажата На Кожата Гуаша Алатка За Убавина За Масажер За Тело Со Торб?

Нуанчу Нерѓосувачки Челик Гуа Ша Алатки За Лице Гуаша Алатка За Лице Метал Гуа Ша Затегнете Ја Масажата На Кожата

Достапност: Достапно.
DEN 479.20

Квалитетен материјал : алатката гуа ша е изработена од квалитетен материјал од нерѓосувачки челик, стабилна и го намалува триењето за чувствителна потпора, полирана до површината на огледалото, мазна и лесна за чистење; тоа е надградба на традиционалниот камен гуа ша; алатката за масажа на лицето е убава ЗА СПА на лицето, мазните рабови на стругалката обезбедуваат нежно допирање на кожата без да ве повредат додека точно го масирате лицето Главна Функција : плочата од нерѓосувачки челик гуа ша е поцврста од алатката за масажа за стружење со камен, жад, биволски рог, нема потреба да се грижите за скршена алатка за масажа за стружење гуа ша, има мала дупка на врвот од технички причини, што не влијае на употребата на неисправни производи. Широко Примена : алатка за масажа гуа ша за целото тело, може да се нанесе на лицето, грбот, нозете, зглобовите, рацете, вратот, па дури и рамената; Ослободете ја мускулната напнатост и подобрете ја лимфната дренажа соitualуалот на масажа гуа ша; постојат ефективни функции за промовирање на циркулацијата на крвта, лекување на повреда на меките ткива, отстранување на влага и ублажување на болката. Пакетот Вклучува : нашата големина на алатката гуа ша е 3,5 х 2,2 инчи, полирана на површина слична на огледало, сигурна; алатката за масажа од нерѓосувачки челик е мала и лесна, доаѓа и со торбичка за патување, за да ја носите и чувате лесно. Прекрасен Подарок : алатката за лице гуа ша е подарок за хиропрактичари, физиотерапевти, работни терапевти, спортски тренери или терапевти за масажа. Како функционира?. Гуа Ша е традиционална техника што Ја користи Кинеската медицина. Тоа е практика на користење алатки за да се изврши притисок на подвижен начин долж кожата за да се елиминира мускулната напнатост и да се промовира циркулацијата на крвта во областа. На гуа ша и треба долго време да го види ефектот. Времето на секоја употреба не треба да биде премногу долго, околу 5 минути. Интензитетот треба да биде умерен, во спротивно може да предизвика оштетување на кожата.

За производот

Купувачите избираат и

Автентичен дизајн и детали ЗА Главниот Борбен Тенк На Сад М1а2 Абрамс во скала 1 : 28 за реално искуство со �

големинаприближно 5,9 инчи х 4 инчи Професионално печатени персонализирани покани и коверти Печатени ед�

*Стрелаштво Лак Стабилизатор Топката Амортизерот Повратат Соединение Лак Придушувач Амортизерот *Техн

Компатибилен со i Phone 13 Pro (Само Не Е Компатибилен со i Phone 13 / 13 Pro Max) Тенка едноделна футрола со издржлива з

€4Парче Сет Q овој сет вклучува 4 висок квалитет 100% fsc сертифициран еукалиптус дрво убави трпезариски ст�

Моќност150v / 400 Ma Контролапоставете напон, јачина на струја и време Флексибилностработи 6х6см до 12, 5х12см г�

Мултисак Ранците се однесуваат на функцијата, стилот и вредноста Ние сакаме да имате атрактивна и корис

●Димензија€ Вкупна Големина : 18,5x16x0, 3mm / 0,73"x0, 63 " x0, 01"(L*W*T); тип на парче : позитивно / негативно униполарно

Решетката за чевли е широко користена како решетка за чевли, полица за дневна соба и столче Голем капаци

Мобилен телефон случај покритие снопови паметен телефон случај Компатибилни Модели : Нашата Тешка Футр

Мл11012 Внатрешна Нишка Е Запечатена Оловна Киселина (SLA) Запечатена Оловна Киселина (SLA) без одржување на п

●Брзо Извлекување, Сигурен Печат ● Зголемете го времето за заштеда на храна ДО 8 X, Значително намалете �

Компатибилност На Моделот : големината на компјутерите за различни модели на таблети може да варира, за

Две 200 брои вредност пакети НА САЛИ Олеснување Цреша Кашлица капки + еден 9 Брои Сали Олеснување МентоЛип

Најбрза испорака : 35 дена, Стандардна испорака : 715 дена Божиќ на зделки за продажба? Купете 1 Заштедете 5%,

Големина : 5 / 8"(16мм) ПРОЕКТ, 7 / 8 " (22мм) ОД, 3,28 стапки (1 метар) должина, 3мм дебелина на ѕидот Материјал : Израб

Земја Како Што Е Означено 100% сосема нов и квалитет Премиум силика гел, стилски нежен и елегантен изглед..

Оксфорд Ткаенина Златни Бели Пеперутки Црна Пренослива Торба За Лаптоп За Рамо Материјал За Производ : �

Вклучен постер за гласање : најзабавниот начин да ги споделите вашите големи вести со вашите најблиски!

Најнови 12ти Ggeneration Intel Core i31220p Процесор, 10Јадро (2 Перформанси Јадра + 8 Ефикасни Јадра, 12 теми, 12 MB Intel Памет�

Cl 30 степен панел монтирање со 0,50 инчен дијаметар преку дупка за монтирање Сантопрен отпорен на ув Едно п

Големина 18, 5х7, 5х13см / 7, 3х3х5, 1ин, лесен за носење и чување во чанта МатеријалиИзработени од ткаенина за с

синтетички материјал ИНТЕРЕСНО ИГРАЊЕ оваа играчка може да им помогне на децата да развијат добри нави�

За употреба Со Kyocera FS2100dn, FS4100 DN, FS4200 DN И Fs4300 DN Печатачи Вистинска Киоцера Димензии на испорака : 2 "х 2 " х 1"...

Совршен полицаец дипломирањето подарок кригла за град ден или партија Прави одличен роденденски подар�

Пластика Предвремено затворање 84 Gr Id Кутија За Складирање Монистра Кутија За Дијамантско Сликарство Ку

95% Полиестер, 5% Спандекс фустани за жениУвезени.Достапни се различни големини на бои.?Секое прашање, ве м

Ефикасно чистење : овој сет на четки се состои од вкупно 6 / 9 / 12 / 15 / 18 најлонски прачки, 1 глава на четка и ш

3 х Закривени Држачи за Лепило 3 х Рамни Држачи за Лепило Водоотпорни држачи ЗА ЛЕПИЛО со индустриска цвр

Стиснете Почисто : исто така за внесување течности во или повлекување од контејнерите Вентилатор за Чис

Компатибилен САМО Со ТМобилната Мрежа Голем Екран, Големо Искуство : голем дисплеј од 12,4 инчи ја оживува

Лесно отстранувајте и инсталирајте грмушки, лежишта и заптивки со нашата разноврсна алатка Компатибил�

Пространа Чанта за Шминка со Капацитет9,45 х 7,09 х 5,51 инчи Оваа торба за шминка е доволно голема за да ја со�

Со користење на електрични импулси за стимулирање на точките на акупунктура длабоко под кожите, машина�

Со него можете да уживате во чајот Улонг, Чајот Пуер, црниот чај, белиот чај, жолтиот чај итн Изработен од

Заоблена форма на туркач за лесно ракување со синусите Сечилото не ја оштетува ноктевата плоча при отст

ИЗВОНРЕДЕН КВАЛИТЕТ | Изработен од модифициран полипропилен кој овозможува лавиците да се користат во �

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : 8,3 "х 4,3 " х 0,4", може да држи редовна чековна книга за гости и да се вклопи во вашата пре�

ВГРАДЕН МЕРАЧ на ГОРИВО : панелите на предната страна на оваа батерија со голема моќност ќе ве известат,

✅ 【Телефонски случај за 10 Pro 5 G】 конкретно одговара на One PlPro 5 G 6,7 инчи 2022 издание само на смартфон 【Фолч

Ова е висококвалитетен микрофон за звучници компатибилен со ув9Р, УВ9Р Плус, БФА58, БФ9700, гт3ВП радија Издр

Пиво за пиво чаша пиво скара бурбон смешен алкохол алкохолен хмел слад пиење пијан 11oz чаши чаши Подаро�

Животот може да биде здодевен, зошто да не додадете малку хумор во вашиот секојдневен живот и да им доне�

Scroll