Свеж
Ваисала Хмт330 Универзален Предавател Со Интегрална Сонда, Со Дисплеј

Ваисала Хмт330 Универзален Предавател Со Интегрална Сонда, Со Дисплеј

Достапност: Достапно.
DEN 819.20

Тип На Производ-Универзален Предавател Произведено Во Финска. Произведен од ВАИСАЛА АД. Димензии на пакетот : 19. Овие предаватели обезбедуваат сигурна и долгорочна стабилност на мерењата на влажноста и температурата. Изберете РХ / температурни предаватели или универзални предаватели-со или без дисплеј. РХ / температурните предаватели ја мерат релативната влажност и температура. Универзалните предаватели ја мерат релативната влажност, температурата, точката на росење, апсолутната влажност, влажната сијалица, односот на мешање и енталпијата. Предавателите со дисплеј обезбедуваат и нумерички и графички можности за мерење. Графичкиот дисплеј ги прикажува трендовите на мерење и историјата на параметрите до една година. Интегралните Предаватели на Сонди се идеални за апликации за КЛИМАТИЗАЦИЈА и следење на состојбата. Сондата 43/4 "Л х 1/2" - диа е директно прикачена на куќиштето и има филтер од нерѓосувачки челик. Предавателите На Сондата Со тесен Простор (Држач За Канал) ви овозможуваат да мерите во оддалечени инсталации и мали простори. Сондата 31/2 "Л х 1/2" - диа е прикачена на 6 1/2 стапки. должина на кабелот и се одликува со филтер од нерѓосувачки челик. Комплетот за монтирање канали (вклучен) содржи алуминиумска прирабница, оловно парче и челична лента за поддршка. Предавателите на Сонди Со висока Температура ја мерат температурата до 356°F (180°C). Сондата од нерѓосувачки челик 10"Л х 1/2"-диа толерира механички стрес и високи стапки на проток и е прикачена на 6 1/2 стапки. должина на кабелот. Прирабницата за монтирање (вклучена) овозможува удобна инсталација. Забелешка : други опции може да бидат достапни-јавете се за повеќе информации. Точни и стабилни мерења за секоја индустриска апликација ip65 номиналното домување обезбедува заштита Отпорна На Корозија Графички ги следи трендовите на мерење на ЛЦД (само модели на дисплеј).

За производот

Купувачите избираат и

ПРЕКРАСНА ШЕМА овој прекрасен случај со шема е совршен за да го изрази вашиот уникатен индивидуален ид�

Нема потреба од електрично термичко сопирање, а топлинската енергија се претвора во кинетичка енергија

3 / 4 "Градинарско црево лактот 3 / 4" навои за црево, машко до женско врска, ви овозможуваат да ги поврзете з

Водоотпорен, нерѓосувачки челик 316Л, без избледување, без промена на бојата, без деформација, без алерги�

Триплет алатки Камери за безбедност на електрична енергија со засилувач од 12 волти / 1 Земја на потекло :

【Количина】 ќе добиете 6 листови налепници за лепила за лаванда на нокти, секоја мерка за хартија 4,7 x 2,6 и

Нараквици Електрични загреаниидеални подароци : USB загреаните зимски нараквици се дизајнирани со шема �

Производител : Мулер Електричен Производ Категорија : Клипови И Изолатори Рохс : Тип : Изолатор Боја : Црв

Водоотпорен МатеријалИзработен од кожа, не грижете се дали предметите во торбата ќе се навлажни, одржув

Заштита на електрична енергија : Инсталацијата е едноставна и удобна за употреба, што ефикасно ги штити

Увезени Најлонска обвивка Затворање на патент.81 "Пад на рамото Само суво чисто Затемнето од зеленчук Ко�

Безбедносна функција за заклучување по поврзување Високи работни притисоци Заштедете алатки за промен

Магнетски звучник со мини големина Потребен метален медиум Надворешен водоотпорен Материјал за легура

Терариум декор користи Погоден За аквариум резервоар, аквариум, и студио соба ѕид сцена декор Исто така,

Овие млазници се целосно интегрирани во екосистемот на 3Д делови од печатачот и се компатибилни со V6, Lite6

[Ps5 Внатрешен Вентилатор За Ладење] заменскиот процесор и вентилаторот на куќиштето ги направи Нидек Мо

Материјал за контакт : бакар Севкупна големина : 29 × 37 × 77мм Контакт Конфигурација : 1 NO1 NC Ui : 400 V, Ith : 10a...

Самофузирање на лента за спојување на гума Заштитете ги електричните разделувања од оштетување на влаг

Прецизност за замена на шок во стилот на ОЕ, дизајнирана за директно вклопување Овозможува најдобра пов

Макс Материјал за ротирање на вратилото : кастингцинк (ZDC) Оперативна температура : 0 50 ° C Материјал за те

Секоја флексибилна мала пролетна калем е направена од цинк позлатен челик што обезбедува дополнителна

Декоративниот штанд суспендира деликатно наследство, бесценето гроздобер откритие или скапо рачно изр

Алуминиумска легура Безбедносен брич за мажите : не ја заглавува косата и ја исекува косата безбедно и б

●Премиум Материјал● складирањето накит е изработено од микрофибер стп кожа + облога од руно Мулти моде

Мала, лесна и висока чувствителност на оваа универзална табела за циркуларен механички код Вклучува фу�

Спојка Создаден 1 Дијаметар : 5 / 8 инчи Спојување Создаден 2 Дијаметар : 3 / 4 инчи Должина На Спојување : 66...

Постојат навртки за вметнување навртки во различни големини и земете различни големини на завртки што �

Име на производот : Мерач на дебелина на бирање Опсег на мерење : 020мм; Точност : 0,1мм Севкупна големина (пр

11 / 8 во Користено од стаклени врати на Хароу Дизајн на рамни тркала Замена за постојната горната заграда

Пластика Играчки За Туширање за бебиња : направен е од материјал за време и издржлива употреба...

✽ Широка компатибилност : Погодно е за повеќето од познатите шише со широко уста Компатибилен со 12 мл, 16

Leand sung Спецификација : Сосема ново име : Големина на табла за заштита : Прибл 6023мм Боја : Како што сликата п

ПРАКТИЧНИ и ПРЕНОСЛИВИ : тајмерот нуди и различни функции, вклучително и прилагодување на осветленоста

Овој симпатичен банер е совршена декорација за десерт бар на родово откривање партија Банерот вклучува

Ултратенок матзаштитен филм за заштита на екранот дизајниран специјално за Dell XPS 15 9550 (недопир) Антисјај

[Рамномерно Изшкуркајте Поголеми Површини] : Влошките За Гребење На ДураБлок за подготовка на боја во пр

● Големина На Организаторот на полначот : 15х24х8 см / 5, 9х9, 44х3, 14 инчи ● Материјал За Организатор на патува

3 пара мастички крал големина бела екипа чорапи удобни и лесни : машка цврста боја дијабетична екипа чор�

Издржливо гравирање : Ознаките на образецот за влечење на пеперутка се гравирани за совршена издржливо�

Гаранцијата на производителот не може да се примени Големина( W x d x h) : 3 Материјали : Главно тело : челични

Scroll