Свеж
Fafeicy 50Pcs 1~2, 5mm2 Терминален Блок, Лента FlameRetardant Trouttype Жица Конектор, Со Задебелени Месинг Водич Лента, 30A 380V, Терминали

Fafeicy 50Pcs 1~2, 5mm2 Терминален Блок, Лента FlameRetardant Trouttype Жица Конектор, Со Задебелени Месинг

Достапност: Достапно.
DEN 3.33

Со мултигрупно совпаѓање, Терминалниот Блок доаѓа со удобни жици, висока употребливост, безбеден и сигурен Издржи Струја : 30А; Издржи Напон : 380 V; Опсег На Жици : 1~2, 5мм2; Должина На Соголување : Прибл. Терминалниот Блок е погоден за големи магацини, хотелско домување, електрична енергија за домаќинство и фабричка електрична енергија; Се Користи за светилки, електромеханичка, механичка, електрична контрола, жици, напојувања итн. Со Задебелена месинг лента, Терминалниот Блок поседува одлична спроводливост и висока стапка на носење струја. Терминалниот Блок има изолирана пластична кутија, огноотпорна со добра изолација, не е лесна за стареење, безбедна употреба на електрична енергија, кристално јасен изглед. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Терминален Блок : ПА, Месинг Користи : Големи магацини, хотелско домување, електрична енергија во домаќинството, фабричка електрична Енергија Издржат Струја : 30а Издржат Напон : 380v Опсег На Жици : 1~2, 5мм2 Должина На Соголување : Прибл. 10мм / 0,4 Во Работна Температура : -25 до +105 Како Да Се Користи : 1 : Подгответе го терминалот за задник И излупете го заштитниот слој на делот од жицата што треба да се поврзе 2 : Одвртете ја завртката на блокот на терминалот и подгответе ја соголената жица 3 : Вметнете го едниот крај на соголената жица во терминалот, а потоа затегнете Ја Листата На Пакети со завртки : 50 х Терминален Блок.

За производот

Item Type:
Terminal Block
Material:
PA, brass
Uses:
Large warehouses, hotel housing, household electricity, factory electricity
Withstand Current:
30A
Withstand Voltage:
380V
Wiring Range:
1~2.5mm2
Stripping Length:
Approx. 10mm / 0.4in
Working Temperature:
-25 to +105
How to Use:
 
1:
Prepare the butt terminal, and peel off the protective layer of the part of the wire that needs to be connected
2:
Unscrew the screw of the terminal block and prepare the stripped wire
3:
Insert one end of the stripped wire into the terminal, and then tighten the screw
Package List:
50 x Terminal Block:

Купувачите избираат и

Покажете ја својата loveубов кон семејството со симпатичен дизајн Овој украс, исто така, е прекрасна и вни

35% памук , 60% полиестер , 5% спандекс Затворање на влечење Затворање на влечење : Атлетски пантолони со о�

♛Супер Пресече Брос Избор : адаптерот на gamecube добро компатибилен со прекинувачот и wii u платформата ЗАБЕ

Име на производот : држач за PCB; Содржина на пакет : држач за 1 x PCB Материјал : Метал Вкупна големина (прибли

Опис на материјалот : 100% чиста памучна нишка ткаат ситници за топли садови, во споредба со силиконски ду�

Бања Мијалник Славини И Делови Месинг : Изработен од висококвалитетен цврст месинг, оваа славина за бањ�

Големина : дијаметар на куќиштето 1,25 инчи / 3 см, најлон јаже должина што се повлекува 24 инчи / 60см, тежина 0

Одлична големина за средно и искусни играчи : вкупна должина = 6,5 инчи, Вметна должина = 5,7 инчи., Ширина = 2,5

[Држач за пенкало со повеќе функции] : Овој држач за четки може да се користи за складирање на обоени моли

【Количина】 8 чаршафи со декорации за нокти на пеперутка, секоја хартија мери 4,1 x 3,1 инчи Налепниците на �

DIY Diamond Art Kits е пријатно DIY што е лесно да се собере, што го прави одлично за деца / возрасни / почетници , Диј

【Модел за совпаѓање на машината】 одговара за симбол FR60900, FR66, FR68, MC70, MC7004, MC7090, MC7094, MC7095, MC75, MC7506, MC7596, MC7596PZCSK

Уживајте во прекрасно студ кога ќе го закачите овој Божиќен украс на Cruella de Vil на дрвото Премиумот порцел

Мултифункционална картонска лентаОвие ленти за пакување се произведени со BOPP материјал за и долготрај�

Мултифункционалната решетката за складирање не се користи само за чевли, туку може да постави и неколку

Нашиот комплет за сликање со дијаманти е рачно изработен за да ја репродуцирате оригиналната слика што

Тоа може да се даде како подарок на вашите пријатели кои фитнес не е лесно да бидете деформирани, оштете�

16 "широк x 11" висок Крошна е широка 5 1 / 4 " Рустикална фарма куќа стил метална сенка приврзоци...

Сет од 4 светла на соларни LED удел : Hummingbird, Dragonfly, Butterfly PlLily Flower Висина на влогови околу 32 ”со акрилни крист

85% Памук, 15% Полиестер ●ИСПОРАКА● Сите стоки ќе бидат испорачани во рок од 48 часа по плаќањето...

? ? ? Вградена функција за повик поддржана од микрофон Micro USB порта за брзо полнење Голем капацитет на бат�

⚡ 【Најдобар адаптер за патувања низ целиот свет】 : Поточно сертифициран компатибилен со ASZS571 KL за да мо

Пластичен степлер Компатибилен со стандардна големина 24 / 6 степени Прилагодливо затегнување благодаре

Големина : 5 "x 3,4" Налепница за винил на време Налепница за телефон, налепница за лаптоп, налепница за авто

Безбеден контејнер за заклучување Додатоци на внатрешна решетка за кутија со букви или интер...

Црно белите фини ленти хартиени салфетки се деликатни и класични Пакетот содржи 16 салфетки за хартија С

Super Groover со тркала е кутија Groover идеален за мали и средни области, а исто така работи добро на безбедносни

Водоотпорна и распрскувачка Нашата градинарска светлина е изработена од висококвалитетна ПВЦ и ПЕЦ пл�

Може лесно да се инсталира и отстрани Се целосно компатибилни со повеќето најголеми брендови Запознајт

Водоотпорен Материјал овој патнички електронски организатор е изработен ОД 900Д шифрирана Оксфордска т

Компатибилност : дизајниран да одговара на Powermatic PM2000 B пили за табели Максимален дијаметар на Дадо : 8 инч

Поради својата еластичност, навојниот вметнување може да го дистрибуира товарот на секоја нишка рамном

Планирање во текот на целата година водете сметка за роковите и повеќе во стил Планер опфаќа 13 месеци о�

Не'рѓосувачки челик 43 65 80 110 Опис на производот Од опсегот за замав бас 66, ова е сет за потписи на Били со п

(слободен gift 2 подарок картичка) ТЕНОК Барел Вистински Автентичен AT&T U060030 A12 V Ac Адаптер ЗА CL82509 6 VAC~ 300m A 261600

Авантура Подготвена : Вчитајте го велосипедот за секунди без разлика дали станува збор за тркало од 20 ин

Име на производот : блокиран блок на бариера; издржан напон : 250 V450 V Материјал : метал, пластика; боја : бро�

[Пакетот вклучува] ќе добиете накит за декорација на нокти 3 парчиња, овие украси се лесни за примена на п

【Променлива големина】 : Попрска за перење алишта е 15,7x155 во кога е исправен и 15,7x15.7x2 во кога се намалува..

Направено од не'рѓосувачки челик Превртете го плунката со отстранлива слама Висок сјај обложен со бела

Водоотпорен Материјал овој патнички електронски организатор е изработен ОД 900Д шифрирана Оксфордска т

?①За Ноќта На Вештерките 2 На Крајот, Јаскек го ослободи Ѓаволот под услов да му дозволи уште една година

Големина Одговара Дијаметар На Цевката : 5мм / 0,2"; Дупка За Монтирање Диа : 4мм / 0,16"; Дебелина : 0,6 мм; Боја

Многу погодно за ракување со секакви фрагментарни работи и мали поправки Носете отпор и долг животен ве

Scroll