Свеж
Континуум акватика бактерии чиста-f, олабавува остатоци и детрит; Чистете живи карпи и други површини во сите слатководни и засадени аквариуми, 125 мл

Континуум акватика бактерии чиста-f, олабавува остатоци и детрит; Чистете живи карпи и други површини во сите слатководни

Достапност: Достапно.
DEN 161.76

Микробна култура на слатководни води дизајнирани да таргетираат и чистат површини на живи растенија, дрвени дрва, украси, карпи и резервоари Отстранува дамки, ги олабавува остатоците за лесно празнење, стружење и отстранување. Обезбедува почист, попрепасен резервоар и подобрен квалитет на водата со рушење на органски отпад, преостаната храна, остатоци и детритус. Направено во САД. Опис на опсегот на возраста : Сите фази на живот. Bacter Clean F е уникатна микробиолошка култура на слатководни и ензимски производ специјално дизајниран за таргетирање и чисти површини на живи растенија, лебдат дрво, украси, карпи и резервоари, отстранување на дамки, олабавување и омекнување на остатоци за лесно вакуумирање и обезбедување на чистачка, поинтензивна околина . Тоа ќе ги надмине несаканите супстанции и ќе го олабавите зафатот на грдите акумулации и обложувањата што го отстрануваат нивното отстранување со стружење или испразнување лесно. Неговата ексклузивна формула за бактерии прави голем дел од работата за вас, за да ви помогне да се обезбеди прекрасната слатководна или засадена аквариум што отсекогаш сте сакале. Исто така, брзо ќе го разложи органскиот отпад, преостаната храна, остатоците и детритусот во аквариумите на слатководни води, обезбедувајќи основно подобрување на квалитетот на водата. Континуумот препорачува да ја филтрирате водата за шминка од чешма со обратна осмоза, дестилација или деонизација заедно со пред-филтрацијата на јаглерод за да спречите додавање на фосфати и силикати во вашиот аквариум. Кога правите големи промени во водата или на првото полнење на аквариумот, прво третирајте ја прочистената вода со континуирана флора viv GH+ и/или реконструирање на RO за да додадете соодветни електролити назад во прочистената вода пред да го додадете вашиот аквариум. Континуумот препорачува ниво на фосфат помалку од 0,02 mg/L (ppm). Ако имате високи нивоа на фосфат, можете брзо да ги намалите со употреба на Continuum Captiv Phos W или Captiv Phos Fe или течен фос корекс пред или додека го користите овој производ. Употреба на меки, алги кои јадат полжави; Амано, дух или стаклени ракчиња; Исто така, се препорачуваат и цицачи од пијалаци како што се Plecostomus или сијамски алги, Octoclinclus и други пакувања.

За производот

Купувачите избираат и

€Супер Тивок Магнетен Отпор®Изграден Со систем За контрола на магнетна напнатост, погодно е да ги прил�

Димензии на пакетот : 3,0 H x 17,0 L x 17,0 W (инчи) Целосно термички обработени за цврстина, издржливост и перформ

Најнежна форма на чистење Димензии на пакетот : 23.111 W (сантиметри) Тежина на пакетот : 2,15 килограми...

Ослободете Ги Рацете : нашата замена на лентата За раце За Џојкони Танц 2023 2022 2021 година ќе ви помогне да г

?●Компатибилни Модели●Совршено се вклопува за 2023 година ј*ееп гранд чироки и гранд чироки л 101 заштитни

Енергетски ефикасна надградба со голема моќност за замена на фабрички стандардни светла светилки за зг

210t најлон 【Единечни хамакови】единечен камп за кампување е 106 × 56 × 56 „а големината на пакувањето е само

ДБ9 (М) Сериски продолжен кабел ДБ9 (М) ДО ДБ9 (Ф) Сериски продолжен кабел ДБ9 (М) ДО ДБ9 (Ф)...

Декоративна Перница За Стапчиња за Јадење : дизајнот ќе ви даде прекрасно искуство и ќе ви донесе добро �

Заштита од морски Одделениебитка тестирана за издржување на екстремни температури и елементи Одржувај

Лесно се приклучува ВО RH520 A не е потребна калибрација Произведено Во Кина Димензии на пакетот : 5 Од Сонд�

Вклучува пакет оваа сина лента за маскирање доаѓа во пакет од 3 ролни, секоја ролна е 2 инчи x 60 јарди Getе д

Секоја кригла доаѓа со целосно полиран надворешен и водоотпорен ентериер Идеален за секојдневна употр�

Направено од премиум материјал, тој е сигурен и издржлив Соларна енергија, заштеда на енергија...

НАПРАВЕНО ДА ТРАЕ Маска за спиење за деца дизајнирани ИМААТ 3д контурирана ткаенина од мемориска пена и

Издржлив профил на променлива брзина Супер силна флексен затегнувачки членови Засилен со влакна, најно

Цврст Месинг Компас Застарен Месинг заврши Со Цитатот на Торо "ОДЕТЕ САМОУВЕРЕНО ВО НАСОКА НА ВАШИТЕ СО�

● Приклучоци за напојување И USB Порти За Полнење ● кабинетот за датотеки is вграден во 2 приклучоци за на�

100% полиестер Машка гроздобер кошула со кратки ракави копче надолу кошули со кратки ракави хавајски пла�

Ова се додатоци за повеќе алатки Ова се многу издржливи Ова е произведено во Соединетите држави Ова се д

Отворена платформа За Архитектура Безжична функција во очекување на патент што овозможува ефикасно це�

❤ Материјал : Рајон, полиестер, спандекс, памук Добра еластичност, лесна, мека и удобна ❤ Направено во СА

5Лесно за инсталирање : не е потребна професионална инсталација Секој држач за лак може да се инсталира �

€Големина q Вклучува 2 панели за завеси за затемнување, секој со димензии 21 "(W) x 45 " (L) Пар од 2 панели за за�

Рачно Изработена Врежана Нараквица за Дизајнирање и Изработка На Облека Тоа е идеална идеја за подарок

€20w Iphone Полнач Брзо Полнење Q : брзиот wallиден приклучок за напојување Со порта ТипC и usb c молњите можат да

Замена ЗА ЛИНКОЛН НАВИГАТОР ГОДИНА 2002 ПРЕДНАТА СТРАНА МАРКЕР СВЕТЛИНА Единица по продажба : 10...

Полиестер 3'x5 'Полиестерско знаме Заглавието на платно / месинг 4 реда на шиење на крајот на мувата 6 'ком�

?Дизајнот на ова шише со вода со врежана решетка од скапоцени камења е блескав Се состои од два дела, кар�

R165 X3 Премиер 6 R165 X3 180 Вати R169 X3 Prime 6x9 R169 X3 130 вати врв моќ полипропилен вуфер конус со гумени опкружувачки �

ГОЛЕМИНА НА КУТИЈА7,2" ШИРОК х 4,7" ДОЛГ х 2,2 " ВИСОК Декоративна и пространа метална кутија за складирање со

●Висококвалитетен Материјал : Изработен од висококвалитетен материјал, висока јачина, отпорен на абењ�

Мода и декоративни позадина банер за дипломирање партија Банерот е лесен и брзо и декорација на партија

Напредни Безбедносни Материјали : изработени ОД СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, ПП и силикон БпаБесплатно (посигурен

Scroll