Свеж
Exo Terra дневни топлински ламби, 40W

Exo Terra дневни топлински ламби, 40W

Достапност: Достапно.
DEN 0.33

3 пакет на Exo Terra дневни топлински ламби, 40 W 40-вати широк спектар на дневна светлина за терариуми. Создава градиенти на топлина за терморегулација. Ја зголемува температурата на амбиенталниот воздух; Создава област за базинг за терморегулација. Т10 сијалица; Може да се комбинира со ноќни Glo или топлински Glo светилки за 24-часовен циклус. 3 пакет на Exo Terra дневни топлински ламби, 40 W. 40-вати широк спектар на дневна светлина за терариуми. Создава градиенти на топлина за терморегулација. Ја зголемува температурата на амбиенталниот воздух; Создава област за базинг за терморегулација. Т10 сијалица; Може да се комбинира со ноќни Glo или топлински Glo светилки за 24-часовен циклус. Светилката за дневна светлина на Terrarium на Exo Terra Sun-Glo T10, обезбедува широка светлина на дневната светлина за терариумите. Влекачите бараат соодветно и високо квалитетно осветлување со цел да се задоволат различни метаболички потреби. За да се задоволат сите овие потреби, треба да се комбинираат повеќе извори на светлина. Стаклениот ракав на сијалицата има мешан неодимиум, редок метал на Земјата што ја менува рамнотежата на бојата на осветлувањето, давајќи им на животните и растенијата на растенијата поприроден изглед. Широкиот спектар е идеален за фотосинтезата на растенијата и УВА светлината придонесува за физиолошката благосостојба на влекачите. Сијалиците не произведуваат УВБ зраци. Labl Terrarium ламбата на Exo Terra Sun-Glo T10 Neodymium, исто така, ја зголемува температурата на амбиенталниот воздух во терариумот.

За производот

Купувачите избираат и

Adapter Kanex USBC до USB ви овозможува да ги поврзете глувчето, паметниот телефон, тастатурата, печатачот или дру

Материјал за производи : најлон, дрво не'рѓосувачки челик Површината на пенкалото е мазна Пенкало е приј

[Рачна Монтажа На Јарем]Движете се низ небото со нашиот телескоп за рефрактор Се одликува со држач за ја�

100 парчиња Налепници "го направив тоа", 50 парчиња покажаа налево, 2 Инчи Х 1,5 инчиЛуѓето ги ставаат овие на�

Нов дизајн : Исклучителните интегрирани функции за осветлување и вентилација ја прават познатата прост

Поли / Памучна Мешавина Произведено во САД Или Увезено Машинско Перење СУПЕРИОРЕН ДИЗАЈН : сите наши маи

Најдобар подарок за секоја пригода Висококвалитетни налепници за различни тастатури Десктоп, лаптоп и

Големина20, 5х5х8, 5см / 8, 1х2х3, 3ин, лесен за носење и чување во чанта МатеријалиИзработени од стп кожа...

Бесплатно Редење, Заштеда На Простор : Во Споредба со другите резервоари за складирање на пазарот, дното

?УНИКАТНИ ИНСПИРАТИВНИ ПОДАРОЦИ ЗА МАЖИизреката "Ајде Да Сведеме На Минимум Денес", во комбинација со cо�

Големина 19, 5х4х8, 8см / 7, 7х1, 6х3, 5ин, лесен за носење и чување во чанта МатеријалиИзработени од оксфордска �

За трајна и долготрајна употреба Дрвена рачка за лесен зафат и контрола Голем број на избор на коса за д�

Изработен од супериорен материјал кој е безбеден и без мирис Светли бои И Божиќни обрасци, додавајќи по�

Прецизно, специјално развиени и компатибилни Со Толино Визија 2 Изработен од отпорен на гребење, високо

Ексклузивните канти за закачување На Локбин имаат функција за испреплетување што гарантира дека канти�

● Опсег на прилагодување на притисокот : 20 до 100 PSI, максимален влезен притисок на водата : 120 PSI, проток на

ИЗДРЖЛИВ И СИЛЕННашата цврста колба за пиење колкови 8оз е совршена за секакви активности за пиење во за

Поддршка за хартија од креп, лепило за природната гума заснована на растворувач Примена во широк опсег �

Земја Како Што Е Означено *100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговар�

Арихантски лекови Дух Дабав Леп 6гм пакет од 25 духа дабав леп традиционален малтер за болка од Баханџи �

Поставени четки за уметност во боја , споделете бои за да го украсите вашиот секојдневен живот Пакетот

Единица за продажба : секоја Брејди Дел Број : 106462 Тип на производ : знак празно Брејди материјален број :

Единствена облога на цинк што прави е хексавалентен хром без Погодно за умерени корозивни услови, како �

95% полиестер, 5% спандекс Еластично затворање.? Направено од премиум композит : 95%полиестер 5%спандекс, мек

✨ 【Тарот картички】 Ако сте почетник во Тарот, ќе го сакате овој клучен збор тарот палуба Тарот палуба с

Додадете малку разновидност во поставувањето на вашето лоби со бранот Дакота од софата Од Серијата дрв�

Микрофибер Кожа Големина : 8х8ин / 20, 5х20, 5см Материјал : Микрофибер кожа и 300 Dpvc, лесно се чисти, само треба �

Дијаметар На тркалото= 6 "Инчи" инч=150мм Носивост=617 фунти Тип На Монтирање= Горната Плоча Монтажа= Фиксна..

Правоаголни Конектори Правоаголни Конектори10 Парчиња Фби 1015 Фиксен Мост Поврзете 2 / 3 / 10P ЗА UK35 UIK35 Желез

Должина на кабелот : 75см (29,5 '') Можеме да ја прилагодиме должината на кабелот за да ги исполниме вашите ба

Ремени Направено во Кина Произведено од C C I L Тежина на пакет : 0,59 фунти Направено во Кина Произведено од

Спиењето направено од меки еластични ленти и меки материјали ве тера да се чувствувате среќни и пријатн

Смешната Колба Прави Одличен Подарок За Замолчување За Секој Со Смисла За Хумор Ласерски Врежан и Напра

85% памук, 15% постелнина 85% памук, 15% постелнина 1015 дена испорака ♛ Ако имате какви било прашања, можете да �

Земја како етикетирана 100% сосема нови и квалитетни, лесни за прилагодување на должината за да одговара �

Ограниченото издание вклучува psikyo снимање ѕвезди Браво За Нинтендо Прекинувач псикио снимање ѕвезди б�

1203 RL / 20 PC, 1205 RL / 20 PC, 1203 RS / 10 PC, 1205 RS / 10 PC, 1205 RM10 PC, 1207 RM / 10 PC Висока компатибилност Индивидуално спакувано Гар

Број на сијалица : 1 Тип на сијалица : 60 W медиум Тип на ставка : Полу црвен Колекција на артикли : Селина...

Креативниот и уникатен дизајн, исклучителна мода, видлив, им овозможува на вашите гости брзо да ја најда

【Подароци за жени】 Летна голема промоција ✔✔buy 1 Добијте 80%? Купете сега? Денешна промоција на зделки? 4

100% полиестер Ако сакате лабава вклопување или вие голем и висок човек, можете да изберете 12 големини од �

Scroll